[Video]: Goblin 500 Sport rescue hatası ve kırım

Cahit Kaş

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Selamlar herkese.
Bu aralar tatile girme vesilesiyle sıcak hava ve oruca rağmen özellikle Goblin ile pilotaj geliştirme çalışmalarına devam ediyordum. Hemen her gün uçmaya çalışıyordum. Tabi bu çalışmalarımı Rescueye güvenmeme borçluyum.
Daha önceki çalışmalarda rescueye pek ihtiyaç duymadım ama bu kez simde çok rahat yaptığım piroflip çalıştım. Videosunu ekleyeceğim uçuşumda sonlara doğru aslında çok gerekmese de stiğin hafif elimden kayması ile rescueye bastım ki ne göreyim. Heli yükseleceğine bir tarafa doğru hızla yattı. :eek: Aslında kurtaracak zaman vardı ama ne yapacağıma birkaç saniyede karar vermem gerekti. Tam yere çakılacakken rescueyi bıraktım heliyi yükselttim ama refleks olarak holdu çektim. Neyseki çok hasar yok. :hoppa:
Bu uçuşta bir kaç defa daha çekmiştim ama böyle bir sorun olmadı. Acaba pirolar mı kafasını karıştırdı Spiritin.
Bu arada bu uçuş tamamen antrenman olduğu için aslında videoya almayacaktım. Sonra güneşten dolayı şapka takmak istedim. Takmışken de şapkadaki mobius kamerayı da açtım. Kadraj çok iyi değil ama kırım olduğundan ekliyorum videoyu.
Henüz heliyi alıp ayrıntılı incelemedim ama ilk belirlemelere göre kuyruk fini ve kuyruk palleri dışında ciddi bir şey yok.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ömcelikle çok geçmiş olsun. Cahit hocam. Logoları baktınızmı. Bide spirit diogenal ekranda kumanda dan verdiğiniz hareketler ile aldığınız tepkiler in hepsi doğrumu.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gecmis olsun Cahit. Rescue sistemleri ne marka olursa olsun bazen sapitabiliyor. Özellikle piroflip gibi karmaşık hareketler sonrası çekilen rescue tam 90 derece duzeltemeyebiliyor. Bir iki defa HC-3sx bizim de basımıza geldi mesela...

Sent from my iPhone using Tapatalk

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Ömcelikle çok geçmiş olsun. Cahit hocam. Logoları baktınızmı. Bide spirit diogenal ekranda kumanda dan verdiğiniz hareketler ile aldığınız tepkiler in hepsi doğrumu.

Teşekkürler
Henüz loglara bakmadım. Heli hala arabada. Birazdan çıkarırım.
Kumanda tepkileri doğru ki zaten ilk defa kullanmıyorum ki rescueyi. Bu uçuşta bile kullandım. Hatta farklı iki bankta hem rescue normal hem rescue acro kullandım. Raptorda da hafif bi tarafa yatma oluyor bazen ama bu kadar değildi. heliyi yükselteceğine invertte kuyruk tarafına doğru gitti heli.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Gecmis olsun Cahit. Rescue sistemleri ne marka olursa olsun bazen sapitabiliyor. Özellikle piroflip gibi karmaşık hareketler sonrası çekilen rescue tam 90 derece duzeltemeyebiliyor. Bir iki defa HC-3sx bizim de basımıza geldi mesela...

Teşekkürler Mehmet Abi. Maalesef elektronik sistemler böyle. Aslında bu kadar düzgün çalışmaları bile akıl almaz bir şey.
Aslında daha erken bıraksam belki hiç kırım olmayacaktı ama o an daha kötüsünden korkuyor insan.

Geçmiş olsun Cahit hocam. İnşallah tekrar yaşamazsın.

mevlüt yılmaz' Alıntı:
Geçmiş olsun Cahit hocam. İnşallah tekrar yaşamazsın.

Çok teşekkürler.
Bu arada video ekledim.

Cahit Kaş' Alıntı:
Teşekkürler
Henüz loglara bakmadım. Heli hala arabada. Birazdan çıkarırım.
Kumanda tepkileri doğru ki zaten ilk defa kullanmıyorum ki rescueyi. Bu uçuşta bile kullandım. Hatta farklı iki bankta hem rescue normal hem rescue acro kullandım. Raptorda da hafif bi tarafa yatma oluyor bazen ama bu kadar değildi. heliyi yükselteceğine invertte kuyruk tarafına doğru gitti heli.
Tabiki öle ama bu konu ile Tomas İn verdiği ilk tepki bu soru oluyor. Bi kontrol edermisiniz. Dioganal ekranı

Geçmiş olsun...

Videoya bakarsanız tam 2:26 da da rescue var hatta biraz sonra da ve daha bir çok kez var da kadraj kötü.

Geçmiş olsun.. Nerdeyse hiç bişey yok helide, buna şükür :)

Emre Kaman' Alıntı:
Geçmiş olsun.. Nerdeyse hiç bişey yok helide, buna şükür :)
Teşekkürler Emre. Evet pert de olabilirdi. :)

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Tabiki öle ama bu konu ile Tomas İn verdiği ilk tepki bu soru oluyor. Bi kontrol edermisiniz. Dioganal ekranı

Bakarım bir daha.

3:35 te heli alçalıyor va ben rescue çekiyorum ki bu son rescue oluyor.