[Video]: Hazerfen - Sümer Yamaner - Sea Fury Uçuşları - 30.05.14

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Sümer abimizin aşağıdaki EMS SEA Fury konusunda paylaştığı videoları youtube yüklerek bu başlık altında paylaşayim istedim.

Öncelikle kırım geçiren eski "Sea Fury" ait son ucuş ile başlayalım :embarras:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sırada Sümer abimizin son topladığı 50cc "Sea Fury" ait 2 uçuş videosu. Keyifli seyirler :yuppi:

Ynt: [Video]: Hazerfen - Sümer Yamaner - Sea Fury Uçuşları - 30.05.14

Helal olsun. Müthişsin...

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sümer Abi videolar çok güzel. :halay:

Kırılan Sea Fury'nin böyle güzel bir videosu olması küçükte olsa bir tesellidir diye düşünüyorum.

Ama sanırım asıl teselli yeni Sea Fury'nin görüntüsü ve uçuşu olsa gerek. :thumbup:

Özellikle son iniş çok güzeldi bence. Paylaşımların için teşekkürler Abi, gözlerimizin pası siliniyor. :saygilar:

Video paylaştım ama yorum yapmaya vaktim olmamıştı :embarras: Ben de aynen Türker'e katılıyorum abi.

Son zamanlarda paylaştığın videolar ile hem kulaklarımızın pası siliniyor hem de gözlerimizin :yuppi: Sayende sık sık Hazerfene uçmaya gitmiş kadar oluyoruz. :halay:

Kırım haricinde bu haftaki uçuşlar gerçekten süpermiş. Ilk tona, alçaktan low pass geçişler.... harikaydı :thumbup:Unutmadan bu haftaki inişlerde flapları bariz şekilde gördük abi :)

Bu arada abi videoları youtube yüklemek senin için problem oluyorsa, bundan sonra sen hiç uğraşma ben o işi seve seve yaparım ;)

YNT:)[Video]: Hazerfen - Sümer Yamaner - Sea Fury Uçuşları - 30.05.14

Slm. Sümer bey. :saygilar:
Mehmet bey ve Türker'imin uçuş yorumlarına aynen bende katılıyorum, emeğinize sağlık çok güzel uçuş olmuş. :bravo: Eski model uçakçı olarak videonuzu seyredince geçmişteki
hatıralarım canlandı, işte budur dedim bir an. :thumbup: Ayrıça videolar için hem şahsınıza ,hemde Mehmet beye çok teşekkür ederim,bu arada videoyu çeken kardeşimizin de eline
sağlık olsun. %p
''' TOUCH AND GO - LANDING ''' çok harikaydı ve kesinlikle stabil bir uçuş olmuş ellerine sağlık Sümer bey. :bravo:

Hepsi de birbirinden güzel uçuşlardı.Eline sağlık Sümer abi......Kırılan uçağa hala üzülüyorum ama arkadaşların dediği gibi , uçuşunu görebildiğimiz bir videosu bile teselli ediyor en azından.(Benim kırılan köpük fokkerin bir videosu da olmadığı için bunu daha iyi anlıyorum. :) )..... :saygilar:

Arkadaşlar güzel mesajlarınız için çok teşekkürler. Sevgili Mehmet kardeşimin video paylaşımındaki katkılarına paha biçilemez... Aslında sorun şu video paylaşımı konusunda. Akşam eve geldim diyelim. Telefon WiFi ağına bağlanıyor ve başlıyor günün video ve fotoğraflarını Dropbox'a göndermeye. O arada ben de Youtube'a yüklemeye çalışırsam internet bağlantısı (sadece basit ADSL 8 Mbit) tıkanıyor. Herşey bir anda aksıyor. Bundan sonra daha dikkatli olurum. Beceremediğimde de zaten işin profesyoneli burada. :)
Kırılan Sea Fury ile birçok videom vardı ama o günkü kadar güzel ve tatmin edici bir videom olmamıştı. O gün video konusunda desteklerini esirgemeyen sevgili Ümit Uysal ve Can Kırhan kardeşlerime de çok teşekkür ederim.
Kırılan Sea Fury'nin kırım araştırmalarını ateşleme piline yoğunlaştırmıştım. Pili 1 A deşarj ederken voltaj hızla 4.1-4.2 V düzeyine düşüyordu. 3.6 V'a kadar deşarj edip sonra 400 mA ile şarj ettim. 2100 mAh pil sadece 450 mAh civarında şarj aldı. Yani motor stopunun sebebi büyük olasılıkla ateşleme pili ve bu beni çok rahatlattı. Zira yeni Sea Fury ile "ne zaman stop edecek" korkusuyla uçamazdım. :) Umarım hiçbir zaman öyle bir durumda kalmam. İnşallah bu konu başlığı altına her uçuş gününden güzel videolar koyma imkanım olur. Bakalım siz ne zaman bıkacaksınız Sea Fury muhabbetinden. :D

Küçük bir not: Flapları mekanik limitlerine kadar açılacak şekilde ayarladım. Hem inişte görünüyor hem de etkileri belirginleşti.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Arkadaşlar güzel mesajlarınız için çok teşekkürler. Sevgili Mehmet kardeşimin video paylaşımındaki katkılarına paha biçilemez... Aslında sorun şu video paylaşımı konusunda. Akşam eve geldim diyelim. Telefon WiFi ağına bağlanıyor.....
Abi evde sınırlı internet bağlantısı ile gerçekten zor oluyor. Bu nedenle bence sen hiç o kısımla uğraşma, dropbox at yeter ;)

Sümer Yamaner' Alıntı:
Kırılan Sea Fury ile birçok videom vardı ama o günkü kadar güzel ve tatmin edici bir videom olmamıştı. O gün video konusunda desteklerini esirgemeyen sevgili Ümit Uysal ve Can Kırhan kardeşlerime de çok teşekkür ederim.
Gerçekten Ümit ve Can Beylerin de ellerine sağlık. Unutmayıp, teşekkürlerimizi iletirsen çok makbule geçer :)

Sümer Yamaner' Alıntı:
Kırılan Sea Fury'nin kırım araştırmalarını ateşleme piline yoğunlaştırmıştım. Pili 1 A deşarj ederken voltaj hızla 4.1-4.2 V düzeyine düşüyordu. 3.6 V'a kadar deşarj edip sonra 400 mA ile şarj ettim. .....
O zaman hadi gözümüz aydın diyelim, en azından sebebi belli olmuş oldu :embarras:

Sümer Yamaner' Alıntı:
Bakalım siz ne zaman bıkacaksınız Sea Fury muhabbetinden. :D
Hazır bulmuşuz böyle büyük ve güzel bir modelin, güzel scale uçuşunu, daha ne isteyelim :halay: :yuppi: Şahsım adına konuşayım, sen bıkmadan ben bıkmam abi :laugh:

Sümer Yamaner' Alıntı:
Küçük bir not: Flapları mekanik limitlerine kadar açılacak şekilde ayarladım. Hem inişte görünüyor hem de etkileri belirginleşti.
Abi etkisini bilemeyeceğim ama görselliği kesinlikle fark etmiş :thumbup: