[Video]: ilk uçuş deneyimim t-rex 450 plus super dfc 3g

Bayram Sırrı TABAKOĞLU

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Slm. Mehmet Bey videoyu yüklüyorum umarım beğenirsiniz :saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Öncelikle bence gayet güzel ve başarılı bir hover çalışması olmuş Sırrı Bey :thumbup: Sizi ve cesaretinizi canı gönülden tebrik ederim :bravo: Aynı şekilde simulatör çalışmalarına ve sonrasında gerçek uçuşlara devam. Gelelim yorumlarıma:

1- Gördüğüm kadarı ile soğukkanlısınız ki bu durum bu hobi için bulunmaz bir nimet ;)
2- Simulatör çalışması yaptınız açık bir şekilde belli. Zira doğru komutları, doğru zamanda veriyorsunuz. Pratik arttıkça daha da güzelleşip, kolaylaşacak.
3- Yerden yükseklik de gayet yerinde. Ortama 1 mt civarında kalmaya çalışın. Daha aşağıya inmeyin. Zira pallerin rüzgarı yerden yansıma yaparak uçuşu olumsuz yönde etkiliyor. Fazla da havalanmak malum riskli. 1 mt civarı yükseklik olarak bu tür durumlarda en ideali %p
4- Ilk zamanlar havada uzun süre kalmaya çalışmayın. Önce kısa süreli kalın,inip dinlenin ve sonra tekrar kalkın. Zaman içerisinde bu süreyi uzatırsınız. Unutmayın hover neden şey çok basit görünse de en zor manevralardan birisidir.

Son olarak da uçuş mekaniniz ile ilgili fikrimi söyleyeyim. Yerinizde olsam geniş ve yeşil alanlarda uçuşlarımı yapmaya çalışırdım. Bu alan bana göre ilk denemeler için fazla küçük ve riskli :-\

Bir anlık yorgunluk sonrası heliye vereceğiz aşırı komut ya size ya da çevrenize zarar verebilir. Zira kurtarmak için gerekli alan yok. Kaldı ki kırım sırasına zemin beton olacağı için hasar miktarı da daha büyük olacaktır. Hover deyip, geçmeyelim ve geniş mekanlarda daha güvenli ve husurlu uçuşlar yapalım ;)

Biraz uzun oldu galiba ama kısaca böyle. Özetle tebrikler Sırrı Bey ve paylaşım için elinize sağlık %p

Mehmet Bey öncelikle yorumunuza teşekkür ederim,zira hatırlarsanız ilk uyarılarınızı dikkate alarak bir daha aynı alanda uçuş hover çalışması yapmadım. Kesinlikle haklısınız bundan
sonra müsait geniş alanda ve öncelikle emniyetli sahada uçuş çalışmalarımı yapacağım üstad. :thumbup:
Benim sizden öğrenmek istediğim ilk hover yüklenmesinde, heli neden bir tarafa kaçmak eğilimine giriyor, ana palin dar alanda vortex alanımı oluşuyor ? :RCKolik:

SIRRI TABAKOĞLU' Alıntı:
Mehmet Bey öncelikle yorumunuza teşekkür ederim,zira hatırlarsanız ilk uyarılarınızı dikkate alarak bir daha aynı alanda uçuş hover çalışması yapmadım. Kesinlikle haklısınız bundan
sonra müsait geniş alanda ve öncelikle emniyetli sahada uçuş çalışmalarımı yapacağım üstad. :thumbup:
Benim sizden öğrenmek istediğim ilk hover yüklenmesinde, heli neden bir tarafa kaçmak eğilimine giriyor, ana palin dar alanda vortex alanımı oluşuyor ? :RCKolik:
Alan değişimi süper olmuş Sırrı Bey :thumbup: Ben de zaten tahmin etmiştim uyarıları dikkate alacağınızı %p Sadece sonradan izleyen ve yeni başlayan arkadaşlar için genel bir hatırlatma olsun diye bu konunun altında da vurgulayayım dedim. Anlayışınız ve hassasiyetiniz için tekrar teşekkürler Sırrı Bey :)

Heliler özellikle flybarlı olanlar kalkış sırasında daima bir tarafa (sağ tarafa) yatma eğilimindedir ve normaldir. Bu fiziksel dinamikler ile ilgili bir durum. Bize düşen buna hazırlıklı olup doğru komutu vermek, yapacak bir şey yok ne yazık ki :embarras:

Tebrikler Sırrı Abi. :bravo:

Nazar değmesin çok güzel ve başarılı bir ilk uçuş videosu. :halay:

Devamını da merakla bekliyoruz. :RCKolik: