[Video]: Kapalı Alan Uçuşları : RC Fokker DR1 / A-10 THUNDERBOLT II

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Yine şahane bir KAPALI alan çalışması. Özellikle 3.60 m kanat açıklığı ve 6.5 kg ağırlığı ile "RC Fokker DR1 " modeli tek kelime ile harika olmuş :thumbup: Ve yapanlar yine Almanya ne yazık ki :'(

Teknik detaylar :

Model: RC Fokker DR1 Lightweight indoor Airplane
Scale: 1:2
Wingspan: 3,60m
Height: 1,55m
Length: 3,00m
Take-off weight: 6,5Kg
Accu: 4s Lipo
Pilot: Jürgen Schönle
Meeting: Modell-Hobby-Spiel Leipzig Germany September 2016

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Model: A-10 Thunderbolt II Warthog Jet out Depron (foam material)
Engine: Electro Accu 4s Lipo 1200mah
12x Servo
Take-off weight: 1,7Kg
Pilot: Daniel Hör
Wingspan: 2,50m
Lenght: 2,70m
Camera: Panasonic HC-W850M NTSC
Meeting: Modell-Hobby-Spiel Leipzig Germany September 2016

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Vayyy fokker'ı görünce Hakan abi aklıma geldi. :)

Modeller uçmuyor da yerçekimsiz ortamda mekik gibi ilerliyor sanki. :eek:

Mehmet'ciğim neden "ne yazık ki" diyorsun???
Almanlar bildim bileli modelcilikte aktif ve iddalıdırlar. Adamlar çalışıyorlar, öğreniyorlar, paylaşıyorlar. Her türlü başarı analarının ak sütü gibi helal. Onların yapmasına "ne yazık ki" deme. Bizim yapamayışımıza de bence.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Mehmet'ciğim neden "ne yazık ki" diyorsun???
Almanlar bildim bileli modelcilikte aktif ve iddalıdırlar. Adamlar çalışıyorlar, öğreniyorlar, paylaşıyorlar. Her türlü başarı analarının ak sütü gibi helal. Onların yapmasına "ne yazık ki" deme. Bizim yapamayışımıza de bence.

Aynen dolaylı da olsa onu kasdediyorum. Dediğin gibi çalışıyorlar ve yapıyorlar dolayısıyla hakları sonuna kadar :agreed:

Ama adamların haklı bir şekilde burunlarından kıl aldırmamasına da ayrıca uyuz oluyorum abi :D

Modelciliğe Almanya'da devam etmeye karar verdim. Biraz burunları sürtsün! :evil:

içlerine helyum koymuşlar galiba :D toplayacağim quadcoptere helyum takviyesimi yapsam :lol: :lol:

Ne yazık ki dolar 3 lirayı geçti ve ne yazık ki hala asgari ücrete talim ediyorum...Eğer azcık önüm açık olsa , ben gösterirdim o Almanlara modelcilik nasıl yapılırmış... :angry:
Malesef şahsi birkaç kişinin girişimi de yeterli olmazdı tabii ki...Kültür ve ilgi meselesi...Adamların çocukluktan beri yetiştirilme tarzı , ne yaparsan yap , en kaliteli,en sağlam , en konforlu olanını yap...
Bizdeki gibi ucuz yap , hızlı yap , çok yap gibi alaşşağı bir mantık değil...O yüzden , sadece bizler değil , tüm milletler daha Almanlardan çoooook dayak yer....Her konuda....

Türker Akgün' Alıntı:
Vayyy fokker'ı görünce Hakan abi aklıma geldi. :)

Modeller uçmuyor da yerçekimsiz ortamda mekik gibi ilerliyor sanki. :eek:

Değil mi Türker'im. :laugh: .....Red baron , ne uçak ama ...Hala bu uçağı bir başka seviyorum...Kim bilir ,belki komik yapısının altında dehşet bir manevra yeteneği , oldukça uçurması zor bir model olmasından kaynaklıdır...Modelciyim diyen bence en az bir defa bu uçağı yapmayı veya uçurmayı denemelidir....Fokker Dr1 Triplane ; er meydanı ;D

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
...Modelciyim diyen bence en az bir defa bu uçağı yapmayı veya uçurmayı denemelidir....Fokker Dr1 Triplane ; er meydanı ;D

Hakan, bunu yapması bir şey değil de, sahada o üç kanadı takıp toplayana kadar akşamı eder, uçuş yapmadan döneriz.