[Video]: Model Airplanes from the 1930s-1960s

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Su videolari izledikce ne kadar sansli oldugumuz bir kere daha anliyorum :D Acaba bundan 30 yil sonra bizim videolari izleyecek yeni nesil bizim hakkimizda ne dusunecek :laugh:

Facebook da paylasimda bulunan Akan arkadasimiza tesekkurler :halay:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet abi korku filmi gibi bir video, resmen gerilim. Bir tane bile heli yok. :eek: :laugh: :lollol: :lol:

Teşekkür ederim Mehmet bey eski günlere döndük sayenizde. 1980 yılında Jet model'den ( ) babamın aldığı ilk 0,49 cc COX motorlu, balsa profilden yaptığımız tel kontrol uçağım geldi gözümün önüne, ne günlerdi.

Levent Uygun' Alıntı:
Teşekkür ederim Mehmet bey eski günlere döndük sayenizde. 1980 yılında Jet model'den ( ) babamın aldığı ilk 0,49 cc COX motorlu, balsa profilden yaptığımız tel kontrol uçağım geldi gözümün önüne, ne günlerdi.

Levent Bey jet model deyince arkadaşların aklına jet uçağı gelecek.
Bir zamanlar İstanbul'un tek model dükkanıydı desek yanlış olmaz.Ben de Bonanza ve Atmaca isimli 2 tane lastik model balsa uçağını yapmıştım ne günlerdi geçti gitti :(

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Bir zamanlar İstanbul'un tek model dükkanıydı desek yanlış olmaz.Ben de Bonanza ve Atmaca isimli 2 tane lastik model balsa uçağını yapmıştım ne günlerdi geçti gitti :(

Celalettin abi, gerçekten de öyleydi zaten. Türk Hava Kurumunda zamanı evvel gittiğim, model uçak yapım kursunda, kavak ağacından malzemeler ile Wakefild yapmaya çalıştığımız günlerdi ve JET MODEL, o günler için AVRUPA' dan bir model mağazası gibiydi. Balsa ağacı ile orada tanıştım mesela, hint yağı,metil alkol ve nitrometandan yakıt yapmayı onlardan öğrendim ve evet; SERÇE, BONANZA, İZCİ, ATMACA, MESSERSCHMİTT ME 109, ANADOL, DUMLUPINAR, daha aklıma gelmeyen bir kaç model daha, çok keyifli günler geçirmeme neden olmuşlardı. Saygıyla anıyorum JET MODEL'i. :saygilar:

Türker Akgün' Alıntı:
Mehmet abi korku filmi gibi bir video, resmen gerilim. Bir tane bile heli yok. :eek: :laugh: :lollol: :lol:
Turkerim Heli icin malum teknoliji sart, bir ucak degil netice de :lollol: :lol:

Levent Uygun' Alıntı:
Ne demek Levent Bey, beğendiğiniz icin biz tesekkur ederiz :)

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Jet model devrine yetisemeyenlerdenim. Ama Sagolsun Omer abimiz sayesinde eski kitlerinden 1-2 tane gorme imkanimiz oldu :)

Jet Model deyince, benim için çok özel bir yeri vardır. İlk modelim Serçe ile tanımıştım Jet Model'i, 70'li yılların başıydı. İçinden çıkan kataloglarından sipariş vermek için, zarfın içine parayı koyar, bir de posta için pul koyardık. Hala katalogları durur elimde.