[Video]: Sim çalışmalarım

Dinçer SARIEREN

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
merhaba,

günlük olarak sim çalışmaları yapmaktayım. bazı hareketlerimi sizinle paylaşmak istedim. gerçi son gerçek uçuşumda helimi yere çaktım ama gerçek hayatta da devam edeceğim. kendimi geliştirmeye çalışacağım.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

[Video]: [Video]: sim çalışmalarım

4 videoyu da izledim. Bence gayet başarılı. Bişey sormak istiyorum gerçekte de 3D uçuyor musunuz? Ben de sim de invert falan sizin gibi uçuyorum ama gerçek hayatta hiç denemedim. Normal uçuşu bile zorlanıyorum inişlerde falan.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

[Video]: [Video]: sim çalışmalarım

merhaba,

evet gerşek hayatta da 3d uçuş yapabiliyorum. hobiye başlayalı daha bir yıl olmadı öncelikle bilgim olmadan bu foruma bile üyelik yapmadan küçük araştırma sonucu V977 almıştım ve 8 ay kadar onu kullandım. neredeyse hergün bol bol sim desteği ile 977 yi her boş bulduğum anda uçurdum. (bu arada 300 tl lik alete yaklaşık 750 tl gibi masraf yaptım tabi :( ) gerçek hayatta 3d hareketlerini bu şekilde pekiştirdim. helinin 3d ve 6g olması öğrenme aşamasında bana büyük avantaj sağladı. 2 ay kadar önce 450 size heliye geçtim ve bursa ekibindeyim. 450de de basit şekilde piro filip, çeşitli invert uçuşlar yapabilir durumdayım tabi hareket tipine başlangıç ve orta seviyeler deyim. ortalama yerden yüksekliğimi 10-20 m arası ayarlayarak hareketleri yapıyorum. son uçuşumda yeni bir gyro ayarı ile alçak mesafede yaptığım bir hamle ile çok acemi bir şekilde yere çakıldım oda ayrı bişey. ama bu heliyi zaten öğrenme maksatlı aldım fazlada masraf açmıyor. bence uygun alanda hiç bir şeyden korkmayın doğru ayar ile doğru yükseklikte basit invertlere başlayabilirsiniz. eğer simde invertte yön kontrolüne hakimseniz gerçekte de kesinlikle yaparsınız. diğer hareketler daha sonra. anladığım kadarıyla, 3d uçuşların performansında kullanım biçimine göre doğru tutunma ve agresiflik ayarları ve doğru kumanda hassasiyet ayarları yapmak gerekli. bende bunları uyarlamaya çalışıyorum.biraz uzattım galiba, umarım acemice anlattıklarım size faydalı olur.

Ellerinize sağlık Dincer bey, gayet iyi gidiyorsunuz :bravo:

Anlaşılan o ki, sizde de doğal bir yetenek var ve düzenli çalışma ile bunu boşa harcamıyorsunuz :D

Half piro, tic toc gayet iyi. Sadece tic tic biraz daha yavaş yapar modeli biraz daha fazla yatmasına izin veririrseniz hareket daha net çıkacaktır diye düşünüyorum.

Bu arada ilk video da hurricane da epey yaklaşmışsınız. Modele biraz aileron verip yatırmak kalmış.

Kırım konusuna gelince. Bu ısın olmazsa olmazı. Bir şekilde ara arada olsa hepimizin basına geliyor. Önemli olan hızlı atlatmak ki bu konuda da gayet başarılısınız. Takipteyiz :RCKolik:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tesekkur ederim Mehmet Bey.

Tebrikler Dinçer Bey. :bravo:

Bu bir döngü : " Sim Çalışacağız => Gerçte Deneyeceğiz => Muhtemelen Kıracağız => Tekrar Sim Çalışacağız => Modeli Toplayacağız => Gerçekte de Yapabilmeye Başlayacağız " sonra yeni bir hareket ve tekrar başa döneceğiz. :laugh: :RCKolik:

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK

Türker Akgün' Alıntı:
Bu bir döngü : " Sim Çalışacağız => Gerçte Deneyeceğiz => Muhtemelen Kıracağız => Tekrar Sim Çalışacağız => Modeli Toplayacağız => Gerçekte de Yapabilmeye Başlayacağız " sonra yeni bir hareket ve tekrar başa döneceğiz. :laugh: :RCKolik:

Küçük bi güncelleme :)

Sim Çalışacağız => Gerçte Deneyeceğiz => Rescue Çekeceğiz => Tekrar Sim Çalışacağız => Modeli Toplamaya gerek yok :D => Gerçekte de Yapabilmeye Başlayacağız

• Haha
Tepkiler: Taha KOÇAK

Rasim Öztürk' Alıntı:
Küçük bi güncelleme :)

Sim Çalışacağız => Gerçte Deneyeceğiz => Rescue Çekeceğiz => Tekrar Sim Çalışacağız => Modeli Toplamaya gerek yok :D => Gerçekte de Yapabilmeye Başlayacağız

Abi az kaldı bakalım rescue bu kadar başarılı mı gerçek testler yeni başlıyor. Profesyonel pilotların eline kumandayı verip al rescue çek demek kolay. Asıl acemiye verip öyle test etmek lazım. Göreceğiz... [emoji3]

Elinize sağlık, çok güzel uçuşlar. İnşallah gerçek modellerle bu hareketleri görmek nasip olur :)

Valla Doğuş, dost acı söyler, lütfen yanlış anlama :)

Senin kiti belirleme sürecin de, siparişi verip hemen montaja geçmelerin de, herşey çok hızlı gelişti. Ayar konuları da aynı şekilde aceleye gelirse, rescue çektiğinde model kendini tam gaz aşağı da basabilir, garantisi yok :)

Şimdiye kadar sayısız rescue kullanımım oldu, yeni hareketler denerken uçuş başına 3-5 kere çektiğim oldu. Ama ünite ayarıma hep güvendim (kimilerinin konu olarak paylaşımı var; vbar neo, spirit vb.), kontrollerimi hep yaptım, benlik kısmında şüphem olmadı. Acele etmedim, spirit ülkeye yeni giriş yapıyordu, ilkini Mevlüt abi almıştı ben ayarlamıştım. Olayı tam çözebilmek adına geliştiricisi Tomas ile mailleştik çeşitli seferler, hemen uçsun da bi şekilde kurtarır heralde gibi düşünmedim.

Acele etme, yaptığın ayardan tam emin ol, yerde kontrolleri titizlikle yap (rescue sırasında swash davranışı örneğin, düz veya invertte veya model eğik iken vb.).

Rasim Öztürk' Alıntı:
Valla Doğuş, dost acı söyler, lütfen yanlış anlama :)

Senin kiti belirleme sürecin de, siparişi verip hemen montaja geçmelerin de, herşey çok hızlı gelişti. Ayar konuları da aynı şekilde aceleye gelirse, rescue çektiğinde model kendini tam gaz aşağı da basabilir, garantisi yok :)

Şimdiye kadar sayısız rescue kullanımım oldu, yeni hareketler denerken uçuş başına 3-5 kere çektiğim oldu. Ama ünite ayarıma hep güvendim (kimilerinin konu olarak paylaşımı var; vbar neo, spirit vb.), kontrollerimi hep yaptım, benlik kısmında şüphem olmadı. Acele etmedim, spirit ülkeye yeni giriş yapıyordu, ilkini Mevlüt abi almıştı ben ayarlamıştım. Olayı tam çözebilmek adına geliştiricisi Tomas ile mailleştik çeşitli seferler, hemen uçsun da bi şekilde kurtarır heralde gibi düşünmedim.

Acele etme, yaptığın ayardan tam emin ol, yerde kontrolleri titizlikle yap (rescue sırasında swash davranışı örneğin, düz veya invertte veya model eğik iken vb.).

Abi haklısın bunlar çok önemli mevzular ama ben bunları çözerken para vermeyi keyifli buluyorum, mesela kaç yedek aldım daha kırım görmeyen modele ama bir daha o vida kırılır mı asla. Ünite ayarını yapma konusunda bu 3. Çalışmam. Ve araştıran biriyim. Mesela bir konuda Protos hakkında bir problem görsem "Lan acaba bende de olabilir mi?" Diye gider tekrar bakarım üşenmem. Heli bu konuda çok avantaj şağlıyor. Misal bugün can sıkıntısından boomun içindeki kayış katlanıp kaylanmadığı konusunda emin olamadım. Başka heli görmedim ama benim boom'u sökmem iki civata kayışla beraber sökmem altı civata. Hani insanı üşenmeye itmiyor. Bir boom için 10 farklı şey sökecek olsam eziyetli olsa uğraşmam doğrudur der geçerim.

İlla para harcayacağım diye de anlımda enayi yazmıyor. Bahsettiğin gibi rescue ve konuma göre nasıl tepki vereceğime baktım. Ama swash hareketleri yani pitch açısına göre doğru olduğunu invert pozisyonda negatif pitch değerinde yükselme gördüğümden emin olsamda heli düzgün bir şekilde kalkar ve bende stabil bir şekilde tutmaya yaklaşırsam belli bir irtifada rescueyi denerim. İçime sinerse kafam rahat olur. İnvert denerim. Yere çok yakınım heli sola dogru yatıyor ve irtifa kaybediyor kurtaramayacağım ama inverte geçerse büyük ihtimal pal değecek açıda 44-47 derecelerde basic ayarlarda ünite 45 derece açıya göre davranıyor artık besmele çekip basmak lazım. [emoji3]

Nedense en ufak bir korkum yok abi gaini ayarlarsam ardından tic toc deneyecekmiş gibi bir mentalitedeyim [emoji3]

Doğuş' Alıntı:
Abi haklısın bunlar çok önemli mevzular ama ben bunları çözerken para vermeyi keyifli buluyorum, mesela kaç yedek aldım daha kırım görmeyen modele ama bir daha o vida kırılır mı asla. Ünite ayarını yapma konusunda bu 3. Çalışmam. Ve araştıran biriyim. Mesela bir konuda Protos hakkında bir problem görsem "Lan acaba bende de olabilir mi?" Diye gider tekrar bakarım üşenmem. Heli bu konuda çok avantaj şağlıyor. Misal bugün can sıkıntısından boomun içindeki kayış katlanıp kaylanmadığı konusunda emin olamadım. Başka heli görmedim ama benim boom'u sökmem iki civata kayışla beraber sökmem altı civata. Hani insanı üşenmeye itmiyor. Bir boom için 10 farklı şey sökecek olsam eziyetli olsa uğraşmam doğrudur der geçerim.

İlla para harcayacağım diye de anlımda enayi yazmıyor. Bahsettiğin gibi rescue ve konuma göre nasıl tepki vereceğime baktım. Ama swash hareketleri yani pitch açısına göre doğru olduğunu invert pozisyonda negatif pitch değerinde yükselme gördüğümden emin olsamda heli düzgün bir şekilde kalkar ve bende stabil bir şekilde tutmaya yaklaşırsam belli bir irtifada rescueyi denerim. İçime sinerse kafam rahat olur. İnvert denerim. Yere çok yakınım heli sola dogru yatıyor ve irtifa kaybediyor kurtaramayacağım ama inverte geçerse büyük ihtimal pal değecek açıda 44-47 derecelerde basic ayarlarda ünite 45 derece açıya göre davranıyor artık besmele çekip basmak lazım. [emoji3]

Nedense en ufak bir korkum yok abi gaini ayarlarsam ardından tic toc deneyecekmiş gibi bir mentalitedeyim [emoji3]

Rescue kurtarmazsa suçu üniteye atarız ;D

Emre Kaman' Alıntı:
Rescue kurtarmazsa suçu üniteye atarız ;D

Abi bu hobide tek günahsız şey pilotaj zaten, geri kalan her şeye suç atabiliriz. Kablo çıkabilir, pil kopabilir, hatta gaipten bir cisim bile çarpabilir. Ama pilotaja bir şey olmaz. [emoji3]