[Video]: Spirit // ''Profilip'' Rescue Testi Güncellendi

arda

Kıdemli Uye
Arkadaşlar merhaba. :) En zorlu testimizide yaptık ve ünitenin baya kafasını karıştırdık. :RCKolik:

Sonuç aşağıdaki gibi. :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Güncel Test 2

Goblin 700 - Spirit // ''Profilip'' Rescue Testi

Paylaşım için teşekkürler Arda :)

Yalnız şöyle bir durum var, iki ayrı çekim olmadığı için kumandayı göremiyoruz. Sen düzeltti diyorsun da rescue çekmeden bi haber versen daha iyi olacak sanki. Bir de model aşırı yükselmiyor, stabilisation gibi düzelip kalıyor. Kastettiğin rescue mu stabilisation mu tam olarak? Rescue ise, sen anlık olarak düzelmesine yetecek kadar basıp çekiyorsun, yükselmesine çok fırsat vermeden.

Bende sanki levelling yapıyor gibi algıladım Arda ya da Rasim'in söylediği gibi çok kısa basıyorsun muhtemelen ?

Evet çok kısa basıyorum level olduğunu görmek yeterli geldi.Planlı bir çekim olmadığı için pilin sonunda fazla yükselmesine izin vermedim vakit kaybetmemek için.Dediğiniz gibi biraz levelling testi gibi olmuş o yüzden. :laugh: Konunun devamında çift kamerayla testlere devam ederiz. :halay:

Arda Erkan' Alıntı:
Evet çok kısa basıyorum level olduğunu görmek yeterli geldi.Planlı bir çekim olmadığı için pilin sonunda fazla yükselmesine izin vermedim vakit kaybetmemek için.Dediğiniz gibi biraz levelling testi gibi olmuş o yüzden. :laugh: Konunun devamında çift kamerayla testlere devam ederiz. :halay:
Piroflip gibi karışık hareket sırasında RESCUE çekince ünitenin modeli sadece düzeltip, yükseltmeme ihtimal dahilinde :D Aman dikkat ;)

Bu durumla birden fazla kez karşılaştık HC-3SX'de. Benzer mantık ve algoritma ile çalışan SPIRIT aynı sorunu çıkarması muhtemeldir diye düşünüyorum.

Ya da daha yeni teknoloji ve yazılım ile bu sorun da çözülmüş ve SPIRIT bu konuda da HC-3SX 1 adım önüne geçmiştir :D Bekleyip göreceğiz :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Piroflip gibi karışık hareket sırasında RESCUE çekince ünitenin modeli sadece düzeltip, yükseltmeme ihtimal dahilinde :D Aman dikkat ;)

Bu durumla birden fazla kez karşılaştık HC-3SX'de. Benzer mantık ve algoritma ile çalışan SPIRIT aynı sorunu çıkarması muhtemeldir diye düşünüyorum.

Ya da daha yeni teknoloji ve yazılım ile bu sorun da çözülmüş ve SPIRIT bu konuda da HC-3SX 1 adım önüne geçmiştir :D Bekleyip göreceğiz :)

Mehmet abi bende biraz tedirgin oldum aslında o yüzden kontrolü fazla uzatmadan aldım.

Bu dediğini bilmediğim için nasılsa yükseltiyordur diye çok dikkat etmedim ama düzeltip, yükseltiyor abi. Rescue ayarlarımda default olduğu için kısa basmalarda yükselme açısı biraz düşük geliyor sanıyorum.

Yakın zamanda daha anlaşılır bir test yaparım. :)

Üşenmeyip söz verdiğim üzere çift kamera ile testi güncelledik.Burak kardeşimede yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. :halay:

Rescue butonuna orta parmak ile bastığım için pek belli olmamış neyse ki videonun ortaları gibi bastığım anlarda seslede belirtmişim. :)

Bu çalışma ile sınıfı geçmek istiyorum yoksa üşenirim. :laugh: Yorumlarınızı bekliyorum :saygilar: :RCKolik:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Eline saglik Arda hocam, :RCKolik:

Benim kumandam 6 kanal, spirit alsam rescue set etmem icin 6 kanaldan fazlasina ihtiyacim var degilmi ?

Gerek yok Evrim bey, sadece rescue veya sadece stabilizasyon yani tek bir fonksiyon kullanılacaksa (ki sadece rescue yeter) 6 kanal kafi...

Spirit konusunda anlatmıştık nasıl olduğunu, fonksiyonun nasıl devreye girip çıktığını...

Evet okdudum o sizin konuyu, ama daha almadim spirit,
Ama okumakla cozebilecek seviyede degilim olayi yani alirsam yardima ihtiyac duyarim ;D ;D

Arda video on numara olmuş :) emeğine sağlık...

Böyle bir pilotajla böyle bir modelde kullanılan spirit düşünenler için referans olacaktır. Videolar da olayın tamamlayıcısı oluyor.

Arda Erkan' Alıntı:
Üşenmeyip söz verdiğim üzere çift kamera ile testi güncelledik.Burak kardeşimede yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. :halay:

Rescue butonuna orta parmak ile bastığım için pek belli olmamış neyse ki videonun ortaları gibi bastığım anlarda seslede belirtmişim. :)

Bu çalışma ile sınıfı geçmek istiyorum yoksa üşenirim. :laugh: Yorumlarınızı bekliyorum :saygilar: :RCKolik:
10 numara, 5 yıldız olmuş Arda, emeğine sticklerine sağlık kardeşim :thumbup: :bravo: Özellikle ikinci yarı da ses ilavesi ile son noktayı da koymuşsun %p

RCKOLIK olarak bizler ünitenin başarısından tatmin olduk :halay: Senden ricam artık testlere daha fazla devam etme. Malum elektronik alet durduk yere şaşırma ve gereksiz bir kırıma neden olma ihtimali var. Bu durum tüm FBL için geçerli sadece Spirit için değil , yanlış anlama olması ;)

Evrim SUTEL' Alıntı:
Eline saglik Arda hocam, :RCKolik:

Benim kumandam 6 kanal, spirit alsam rescue set etmem icin 6 kanaldan fazlasina ihtiyacim var degilmi ?

Evrim Hocam teşekkürler. Rasim gerekli cevabı vermiş ama siz spirit alırsanız gerekli yardımı yaparız zaten.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Arda video on numara olmuş :) emeğine sağlık...

Böyle bir pilotajla böyle bir modelde kullanılan spirit düşünenler için referans olacaktır. Videolar da olayın tamamlayıcısı oluyor.

Faydalı olursa ne mutlu :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
10 numara, 5 yıldız olmuş Arda, emeğine sticklerine sağlık kardeşim :thumbup: :bravo: Özellikle ikinci yarı da ses ilavesi ile son noktayı da koymuşsun %p

RCKOLIK olarak bizler ünitenin başarısından tatmin olduk :halay: Senden ricam artık testlere daha fazla devam etme. Malum elektronik alet durduk yere şaşırma ve gereksiz bir kırıma neden olma ihtimali var. Bu durum tüm FBL için geçerli sadece Spirit için değil , yanlış anlama olması ;)

10 numara,5 yıldız aldıysam konu kapanmıştır abi zaten. :laugh:

Arda eline sağlık, Spirit'in kendinde böyle bir test videosu olduğunu zannetmiyorum. :laugh:

Herşey ortada, Spirit konusunda içimiz daha da rahat artık. :bravo: :bravo: :bravo:

Türker Akgün' Alıntı:
Arda eline sağlık, Spirit'in kendinde böyle bir test videosu olduğunu zannetmiyorum. :laugh:

Herşey ortada, Spirit konusunda içimiz daha da rahat artık. :bravo: :bravo: :bravo:

Bende rastlamadım pek abi ama yoksada benim firmaya kıyağım olsun nitekim benim pilotajıma uçuş performansı ile çok şey kattığına inanıyorum.. :halay: