[Video]: TREX 500 ESP tail rotor problemi

Fatihsultanmehmed

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Arkadaşlar, tail torot hub ile blade holder montajında bir sıkıntı yaşıyorum, mümkün olduğunca video da anlatmaya çalıştım ? Yardımınız gerekiyor. %p

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tail blade holder'i, tail rotor hub'a bağlarken taktığınız vidaya geçirdiğiniz 3 tane pul-rulman-pul pakedi var.

Bu pul-rulman-pul'un, tail rotor hub'ın ince çaplı silindir kısmına oturması gerekiyor. Sizde oturmamış, o nedenle vida havada kalmış.

Farklı bir ifade ile, tail rotor hub'ının her iki yanından çıkan çıkıntıları "şişe" gibi düşünün. (örn; istanblue votka şişesine çok benziyorlar :laugh: )

O rulmanların, şişenin ağzında kalmaması, boynuna kadar oturması lazım.

Tail blade holder olmadan montajı deneyin. Eğer çapaklı / dar yer var ise zımparalayın.

Ergün hocam,onuda video ile göstereyim, nerde eksik var malzeme de mi yanlışlık var anlamadım

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Eğer Ergün dediklerine dikkat etmene rağmen bu sorun yaşanıyorsa büyük ihtimal elindeki "Tail Rotor Hub" manualdekinden farklı.

Hatırladığım kadarı ile 500 sınıfı için değişik Tail Rotor Hub mevcut. ESP (H50140), PRO (H50140B)için olanlar farklı diye biliyorum. Elindeki Hub ölçü olarak Manual uygun mu, kontrol eder misin ??

Örneğin şu Hub (H50140B) sadece PRO Tail Rotor Holder (H50119B) ile kullanılabiliyor ve ebatları (Φ8.8 x 40.4mm ) bizim manual (Φ10 x 39.6mm) belirtilenden farklı ne yazık ki...

Must with : 500PRO Metal Tail Rotor Holder(H50119B)

NOT: Ben bunları yazarken sen 2.videoyu yayınlamışsın. Ben de emin olamadım şimdi.....

böyle bir fark mı ki ? eğer sıkıntı buysa birde tail rotor ara şimdi ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet abi benim problemim tamamen burada yazdığın ,

Örneğin şu Hub (H50140B) sadece PRO Tail Rotor Holder (H50119B) ile kullanılabiliyor ve ebatları (Φ8.8 x 40.4mm ) bizim manual (Φ10 x 39.6mm) belirtilenden farklı ne yazık ki...

Benim ihtiyacım olan ,

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Salih rulmanın aşağı kadar inmesi lazım tepede kalıyorsa rotor hub farklı demektir.

Evet abi şimdi birde eski tail rotor huba ihtiyacım var anlaşılan...

Fatihsultanmehmed' Alıntı:
Evet abi şimdi birde eski tail rotor huba ihtiyacım var anlaşılan...
Evet ne yazık ki senin H50140 eski huba ihityacın var Salih :embarras: :-\

Fatihsultanmehmed' Alıntı:
böyle bir fark mı ki ? eğer sıkıntı buysa birde tail rotor ara şimdi ?

salih bey aynı şey benim de başıma geldi,türkiyeden hub aldım büyük gelgi,bütün 500 lerde kuyruk aynı sanırdım.(mehmet abi model senin eski model),doğru tail hub ı bulabileceğim link önerebilecek biri var mı ,epey aradım ama bütün sitelerde (H50140B) yani sadece PRO Tail Rotor Holder (H50119B) ile kullanılabilenden var,kısasından bulamadım,Tail Rotor Holder (H50119B) alsam,slider ve bearing set uyar mı acaba ?

Celalettin Yazkan' Alıntı:
HK kullanabilirsiniz ya da ebay de olabilir.Şimdi telefondan bakamiyorum bilgisayara gectigimde linkleri atarim .
hk ya baktım celaleddin abi,ebayda da bolamadım

koduyla aradım yani align dşye,tarot filan da olur