Vtx seçimi

İlgi Alanı
Multikopter
Eachine tx1200 vtx 1000 mW
Link:
Hglrc Zeus nano vtx 350 mW
Link:
İkisi arasında kaldım biraz da uzun mesafe (1 küsur km) yapmayı düşünüyorum. mW o kadar önemli midir ya da sizin bu fiyatlarda tavsiye edeceğiniz vtx var mıdır? Tx805 harici şimdiden teşekkürler iyi forumlar :)

İkisi çok ayrı VTX'lerdir.

Bunun yanında 1 km menzil, VTX'e baktığı kadar kullandığınız antenlere ve etraftaki sinyal kirliliğine de bakıyor. Eachine VTX alınabilir, eğer yer sıkıntısı yoksa. Zeus VTX'i ben kısa bir süre projem için kullandım ve beğenmedim. Sağlam bir ürün ancak mikro cihazlar için ideal. 5 inç bir cihaz için gerek yok bana göre.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
İkisi çok ayrı VTX'lerdir.

Bunun yanında 1 km menzil, VTX'e baktığı kadar kullandığınız antenlere ve etraftaki sinyal kirliliğine de bakıyor. Eachine VTX alınabilir, eğer yer sıkıntısı yoksa. Zeus VTX'i ben kısa bir süre projem için kullandım ve beğenmedim. Sağlam bir ürün ancak mikro cihazlar için ideal. 5 inç bir cihaz için gerek yok bana göre.
eachine vtxle ve pagoda antenle mesafem kaç olur sizce kirlilik az şekilde

Burada çok fazla etken var antenleri duruş açısı havanın geçirgenliği. Antenleri kalitesi , dbi'yı quad üzerindeki yeri esc ve motorun özellikleri bile etkileyebilir.
İnternette şöyle bir site gördüm size fikir verebilir. Söylediği değer ortalama bir değerdir diye düşünüyorum. Bundan kısada olabilir uzunda

Lütfen mesaj yazarken düzgün bir Türkçe kullanmaya, kendimizi en güzel şekilde ifade etmeye ve mümkün mertebe yazım kurallarına özellikle de noktalama işaretlerine uyalım :saygilar:

Lütfen dediğime bakmayın. Bu aynı zamanda temel bir forum kuralı :saygilar:

Full set Lumenier antenler kullanıp (anten konusunda en iyilerden birisidir), etraftaki sinyal kirliliği fazla olduğu için 500 - 600 metrede blackout alan arkadaşım var. Rush Tank 800 mW VTX kullanıyor, quadı kusursuz.

Pagodalar F/P antenler ve çok da iyi değiller bu arada.

Size iki iyi anten öneririm. Ancak bunlarla bile istediğiniz range i alamayabilirsiniz. Modelci abilerim daha iyi tecrübe etmiştir, konu anten ise orada yapılan hesaplamalar pek tutmaz. Bir alanda aynı setup ile 3 km gidersiniz. Başka alanda 1500 sonrasını zor görürsünüz.

Bu iki anteni gözlük için kullanabilirsin.

Quad üzerine de bunu takabilirsin:

Full set Lumenier antenler kullanıp (anten konusunda en iyilerden birisidir), etraftaki sinyal kirliliği fazla olduğu için 500 - 600 metrede blackout alan arkadaşım var. Rush Tank 800 mW VTX kullanıyor, quadı kusursuz.

Pagodalar F/P antenler ve çok da iyi değiller bu arada.

Size iki iyi anten öneririm. Ancak bunlarla bile istediğiniz range i alamayabilirsiniz. Modelci abilerim daha iyi tecrübe etmiştir, konu anten ise orada yapılan hesaplamalar pek tutmaz. Bir alanda aynı setup ile 3 km gidersiniz. Başka alanda 1500 sonrasını zor görürsünüz.

Bu iki anteni gözlük için kullanabilirsin.

Quad üzerine de bunu takabilirsin:

benim arada kaldığım şu eachine ile hglrc'nin vtxleri neredeyse aynı fiyat sizce hangisi bana göre olur hglrc'nin boyutu küçük ve kaliteli ama mWsi düşük, eachine hglrc'ye göre daha kalitesiz ama mWsi büyük...

İkisinin arasındaki kalite tartışmalı bence. HGLRC'nin marka kalitesi var. Ancak o Nano VTX bence o kadar da kaliteli değil. Bana gelende soğuk lehim sorunu vardı mesela.

Rush'ın VTX'lerine de bakabilirsin. AKK'ye de.

İkisinin arasındaki kalite tartışmalı bence. HGLRC'nin marka kalitesi var. Ancak o Nano VTX bence o kadar da kaliteli değil. Bana gelende soğuk lehim sorunu vardı mesela.

Rush'ın VTX'lerine de bakabilirsin. AKK'ye de.
onlar acayip pahalı söylediklerime göre şu an büyük ihtimalle eachine'e yöneleceğim ama bakalım artık zeusunda ayrı bir çekiciliği var.

AKK Race Ranger Smart Audio 200mW/400mW/800mW/1600mW Power Switchable FPV Transmitter w/ SMA Adapter for RC Drone Airplane Long Range

bu vtx i aldım artık