Walkera qr350proyu yeni başlangıç icin öneririmisiniz ?

tolga33

Uye
Başlangıç için bu modeli almayı düşünüyorum. Kullanan ve anlayan üstadlardan yorumlarını bekliyorum teşekkürler.

Mhb Tolga Bey,bu hobiye ilk Walkera X350 Premium ile başladım,almayı düşündüğünüz X350 Pro'nun daha üst ve yeni bir modeli,ancak hem uçuş stabilitesinden hem de ürünün özelliklerinden bazılarını ( "follow me" gibi ) kullanamadığımdan dolayı hiç memnun kalmadım.Tabi bu kullanamama benden değil Walkeradan kaynaklanan bir durum ve halen düzeltmişte değiller.Alacağınız model belki iyide olabilir ama genel olarak walkeranın pazarlama,kalite ve müşteri hizmetleri anlayışından dolayı almanızı önermiyorum.
Bendeki X350 halen duruyor ancak uçuşu hiç güven vermiyor ve özellikle havanın kapalı olduğu zamanlarda zayıf bir Gps bağlantısı oluyor bu yüzden açık havalarda ancak uçurabiliyorum.

Fiyatı ne kadar acaba?Bi phantom fiyatı gözüküyo doğrumu görüyorum. Eğer öyleyse phantomdan şaşmayın sakın.

Sanırım bana sordunuz,çünkü X350 Pro phantom yada x350 premiuma göre çok ucuz.
X350 premium evet Phantom 3 fiyatı kadar.Phantom 3 ün kalitesi her yönüyle çok yüksek ödenen paraya değer ama X350 premium için bu söylenemez,yarısı bile çok çok fazla.

Ben farklı bir modelden bahsediyorum qr350 diyorum ve fiyatı yurt dışında yaklaşık 700 tl civarı idi. Peki o zaman başlangıç için ne önerirsiniz ?

Tolga Bey belirttiğiniz fiyatlardaki x350 modelleri BNF (Binden und Fliegen-Bind and Fly) olarak satılıyorlar.Bu şekilde satılan modeller Kumandasız olarak satılırlar ve hatta içinde alıcıda bulunmaz.Kumanda ve o kumandayla uyumlu alıcıyi ayrıca almanız gerekir.
Belirttiğiniz fiyatın biraz daha üzerinde ve RTF (Ready tu Fly) olanlar Devo 10 kumandayla gelir ancak FPV özelliği olmaz çünkü Devo10 larda ki görünen ekrandan sadece bazı telemetri bilgilerini görebilirsiniz.Ama bunlarda da kamerayı (I-look) ve gimbali sonradan ayrıca almanız gerekiyor.
Kamera,Gimbal,Alıcı vb tam bir FPV li set 500-600 euro gibi bir rakama geliyor.
Bütün bunları yazdıktan sonra başlangıç modeli sorunuza geleyim.Benim düşüncem eğer alacağınız modelde GPS ile uçuş kontrolü sağlanabiliyorsa-ki X350 de bu özellik var, artık buna başlangıç olarak bakmamanız gerektiği yönünde.Bunun gibi yada daha gelişmiş bir model alabiliyorsanız başlangıca da uçuş deneyimine de ihtiyacınız yok.Çünkü kontrolü çok kolaydır,Gps en önemli kısmını sizin için zaten yapar.Kontrolü zor olan ve deneyim gerektiren modeller daha küçük ve GPS in bulunmadığı modellerdir bilinenin aksine.

merhaba Tolga ,

önerim dji den şaşma,bu p1,p2,p3 veya f450 vs. olur senin tercihin , fazla ödeyeceğin üçe beşe bakma başın ağrımaz

Cevablariniz için teşekkürler en iyisi biraz daha bekleyip hiç değilse p1 almam gerekli .