wing dragon

aHMet006

Yeni Uye
Arkadaşlar bende bir adet wing Daragon uçak var bu uçağın aleronları yok yani kanatlar hareketsiz yön kuyruktan sağlanıyormuş.Ben bu uçağa aeeron takmak istiyorum.Mümkün müdür?Mümkünse hangi malzemeleri almalıyım?Bir de motorunu da değişmek istiyorum nasıl bir motora ihtiyacım var?Nerelerden bulabilirim.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

wing dragon

Öncelikle aileron ilavesinin amacını sorsam...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

wing dragon

Sümer abi yan hesap açılmış yine :saygilar:
2 tane servo, 1 tane y kablo, horn,clevis, servo teli lazım. Alıcınız 4 kanal demi ?
Neden motor değiştirmek istiyorsunuz yavaş mi uçuyor bu haliyle

wing dragon

Valla cepten bu hesap oluyor. Anlamadım bir türlü. :)
Bu uçakta biraz daha güçlü motor mantıksız değil ama aileron sanki çok gerekli değil gibi. Acaba arkadaşımız bu hali ile bolca uçtu da aileron ihtiyacı mı hissetti diye merak ettim.

sumeryamaner' Alıntı:
Bu uçakta biraz daha güçlü motor mantıksız değil ama aileron sanki çok gerekli değil gibi. Acaba arkadaşımız bu hali ile bolca uçtu da aileron ihtiyacı mı hissetti diye merak ettim.

Sümer abi sizin rudder tavsiyeleriniz üzerine bende imzamdaki planör de rudder kullanmaya başladım. Daha kontrollü dönüşler oluyor artık :)

wing dragon

Aklın yolu bir sevgili kardeşim. :)

wing dragon

Desenize Rudder Lobisi bir uye daha kazanmış oldu :halay:

Sent from my iPhone using Tapatalk

sumeryamaner' Alıntı:

Abi Tapatalk takip ettiğin forumlarda Tapatalk'a kayıt olurken girmiş olduğun kullanıcı ismi ile üyelik açıyor otomatik olarak. Tapatalk üzerinden forumdan sign-out yapıp, kendi kullanıcı ismi-parolanla girersen sorun çözülür. :)

wing dragon

Kendi kullanıcı ismimle giriş yapamıyorum Tapatalk üzerinden. Muhtemelen kullanıcı adımdaki boşluk sorun yaratıyor ve sürekli hata veriyor.

sumeryamaner' Alıntı:
Kendi kullanıcı ismimle giriş yapamıyorum Tapatalk üzerinden. Muhtemelen kullanıcı adımdaki boşluk sorun yaratıyor ve sürekli hata veriyor.

Abi müsait bir zamanda bu konuyu telefonda bir konuşup, çözüme kavuşturalım :)

wing dragon

Kadir Kurt' Alıntı:
Sümer abi yan hesap açılmış yine :saygilar:
2 tane servo, 1 tane y kablo, horn,clevis, servo teli lazım. Alıcınız 4 kanal demi ?
Neden motor değiştirmek istiyorsunuz yavaş mi uçuyor bu haliyle
Yavaş uçup uçmadığını bilmiyorum uçağımda da bir problem yok halen sıfır kutusunda bayağı önceleri almıştım modelcilikle uğraşan arkadaşlara götürdüm motoru değişmeli bunla uçmaz falan dediler.

sumeryamaner' Alıntı:
Öncelikle aileron ilavesinin amacını sorsam...

Amatörüm henüz bu uçağı hiç uçurmadım.dönüşlerde radırdan değil kanatları kullansam daha koay olacağı söylendi.

sumeryamaner' Alıntı:

Hayır hiç uçuramadım yeni başladım bu işe ama uçağım çok önceleri alınmıştı böyle uçmaz bu dedi modelciler ama birçok video var nette gayet iyi uçuyor.Hatta pileri de olmaz dediler o pilleri iie yaramaz dediler.

wing dragon

Bunun pili lipo değildi herhalde. Motor değişir belki esc değişir yeni lipo pil lazım. Lipo için şarj aleti lazım. Bence siz bu haliyle uçmaya çalışın. Uçuşu iyiyse aileron ilave edersiniz. Uçuş kötüyse ona göre masraf yaparsınız

wing dragon

buradaki ürünler olur mu?
bu servolar olur mu?
bu şarj cihazı işime yarar mı?Her tür pili şarj edebilir mi?

Arkadaşlar zamanı olan olursa bunları bir değerlendire bilir mi.
Özelikle şarj cihazım yok bir de bu wing drağon için ayağa kaldırmayı istiyorum.
Ne dersiniz?