WLToys v922 kuyruk çıkması ve kablo kopması sorunu

apsuvaa

Merakla yeni videolara bekliyorum.
Merhabalar;

Aranıza yaklaşık olarak 2 aydır olmaya çalışıyorum .. Siteden heveslenerek V922 helikopter aldım. Evde stabiliteyi kontrol ettim, herhangi bir sıkıntı yok derken 5 yaa da 6 uçuş yaptım yapmadım derken, helikopterin kuyruğu yerinden çıktı ve kablolar koptu. Şu anda helikopterin motorunda vb bir sorun yok gibi ama doğal olarak şöyle bir sorunum var.

Bu kabloları helikopterde(motorda) nereye takmalıyım/lehimlemeliyim ? Olanyın bu tarafını anlayamadığım ve bu konu ile ilgili forumda direk bir konu bulamadığım için yeni konu açmak istedim.

Konu ile ilgili yönlendirmeleri üstadlarımızdan bekliyorum .. Şimdiden teşekkürler.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

[attachimg=2]

ana kartı sökün ordaki soketlerde TAİL yazan yerde bi soket olması lazım o kablolar oraya ait nereden koptuğuna bağı olarak lehim yapabilirsiniz. Ama lehimlerin birbirine değmemesine dikkat edin yoksa enerji verdiğinizde anakarttan dumanlar yükselir.. masraf 1 dolarken anakartta gider..

Anakart üzerinde Servoların ve motorların anakarta bağlantısını sağlayan soketler var. Onlardan birinde "Tail" yazar. Kabloyu, Tail yazan soketi çıkararak uygun bir şekilde lehimleyin.

Hızlı cevap için teşekkürler... Dediğiniz yeri gördüm. Sorunu anladığım için bu gece rahat uyuyabilirim :)

Arkadaşlar, gerekli açıklamayı yapmışlar :thumbup: Ben de resmi ilave edeyim.

NOT: Eğer kabloları ters bağlarsanız, heli kendi etrafında dönecektir. Bu durumda kabloları ters olarak yeniden lehimleyin ;)

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• V922 Ana Kart.jpg
    V922 Ana Kart.jpg
    31.9 KB · Görülme: 83

Bu son uyarı için de teşekkürler Mehmet Bey, basit ve ince bir ayrıntı :) Bu durumu kaçırma ihtimalim vardı gerçektende.

Ben bu uyarilari onceden dikkat etmedigim icin 2 anakart yaktim.ogrenmenin yasi yok derler ya aynen oyle.bu siteye uye oldugumdan bu yana baya bir bilgi sahibi oldum.sitenin emekcilerine sonsuz tesekkur.