WLToys V977 Power Star X1 - Brushless 6 Kanal Mikro

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Mehmet abi microlara bakıyordumda hepsinin şekli tipsiz geldi ama şunu buldum accayip güzel duruyor tipi ya bayıldım buna resmen :D WLToys V977 Power Star X1 artık ne halt oluyorsa ismini fena kasmışlar :D Brushless motorluymuş . çok hoşlandım bundan ama 108 Dolar fiyatı var :D edermi okadar :D yalnız uçuşu da dehşet :D

Ürün Linki :
Fiyat : $109

Yurtdışı Inceleme Konusu : RCGroups Forum
RCKolik olarak Tahmini Yorumlarımız : , , , ,

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

WLToys V977 Power Star X1

vay arkadaş adam ağlattı modeli resmen bu nasıl uçuyormuş böyle ya :D mikrolar beni şaşırttı :D

half piro - aileron tick tock - elevator tick tock - funnel - invert alan turları parseller oha yav :D

aha benim mesajlar konuya dönüşmüş kendi kendine

Mesut AKIN' Alıntı:
aha benim mesajlar konuya dönüşmüş kendi kendine
Yok ben dönüştürdüm ve cevap yazıyorum şu an :lol:

Ben bu ufaklığı tanımıyorum ilk kez gördüm. :)

Üstad uçanlar insan olmadığı için o videolara pek bakmıyorum ben, bakalım Mehmet Abi ne diyecek. :laugh:

Üstad bu ürün yeni çıkmış, geçenler de benim de dikkatimi çekti.

Normalde şu ana kadar WLToys satışını yaptığı 6 kanal ve 4 kanal microlar (V922, V933) V911 hariç, HiSky firması tarafından üretiliyordu. Hisky satış müdürü Bella ile bir dönem epey sık yazışıyorduk. Yaklaşık 4-5 önce HiSky firması Brushless versiyon üzerine çalışmalara başladı ve hedef olarak şubat ayında piyasaya çıkaracaklardı. En son 3 ay önce görüştüğümüz ciddi bazı teknik / dizayn sıkıntıları yaşadıklarını biliyoruz.

Anladığım kadarı ile bunu aşamadılar ve Hisky hala 6 kanal Brushless bir micro heli çıkaramadı. Bu durumda büyük ihtimal WLToys rakipleri ve piyasadı dikkate alarak, başka bir üretici ile anlaşarak, bu yeni Brushless ürünü piyasaya çıkardı.

Brushless mikro sektörüne bir göz atarsak :

1- Rakipsiz bir şekilde Blade m CPX BL ile önde. Özellikle rahip hiç bir firma henüz hem ana motor hem de kuyruk motorunu Brushless olarak tek ve basit bir ana kart ile çözmeyi beceremedi.
2- Walkera'nın Brushless diye çıkardığı ürünler aslında eskiden Brushed olarak ürettikleri kendi modellerin ana kartına extra bir ESC ilavesi, ki bildiğim kadarı ile tüm modellerinde kuyruk motoru ile Brushed versiyon.
3- Diğer 6 kanal klone firmalarda Walkera ile benzer durumda ne yazık ki.

Şimdi bu ürüne gelirsek :

1- Fiyat olarak makul :thumbup:
2- Uçuş videoları da gayet başarılı :halay:
3- Canopy gerçekten de yakışıklı
4- 6 axes gyro mod ile 4 kanal heli uçuş özelliği, yeni başlayanlar için tercih sebebi olabilir
5- Ama kuyruk motoru bunda da ne yazık ki Brushed versiyon :-\
6- Ana dizayn Walkera tipi. Gerçi videosunda dayanıklı diyor ama Türker ve bana pek öyle gelmiyor. Denemediğimiz şey için yorum yapmak ne kadar doğru bilemiyorum ama, kullanılan servo tipi, link kolların yapısı sert bir çarpma sonrası servo dişli sıyırma ihtimalini yükseltiyor. Bu dizaynı ısrarla kullanmaya devam eden Walkera'ya bu konuda oldukça fazla kullanıcı şikayeti var, netten bulabilirsin.

6- Ana motor Brushless olayını ne yazık ki yukarıda bahsettiğim şekilde çözümlemişler :embarras:

7- Son olarak görebildiğim kadarı ile iniş takımı ve gövde tek parça. Bu da yine Walkera'nın zihni sinir dizaynı :'(
Düzeltelim tek parça değilmiş :D

Özetle üstad sana $180 bu değil de "Blade m CPX BL" yakışır :thumbup:

Mertte walkeranın bi micro helisi var , kuyruğu brushless ama model 4 mü 6 kanallımı hatırlamıyorum 2 yıl kadar önce uçurmuştum o modeli , 180 dolar bana çok geliyor bugünkü kur ile 400tl demek kargo hariç, 400TL lik 600 e yedek alırsam ohoo oo 2 yıl yedek parça almam herlade :) microların şu abartılı fiyatları beni çıldırtıyor :D

Mesut AKIN' Alıntı:
Mertte walkeranın bi micro helisi var , kuyruğu brushless ama model 4 mü 6 kanallımı hatırlamıyorum 2 yıl kadar önce uçurmuştum o modeli , 180 dolar bana çok geliyor bugünkü kur ile 400tl demek kargo hariç, 400TL lik 600 e yedek alırsam ohoo oo 2 yıl yedek parça almam herlade :) microların şu abartılı fiyatları beni çıldırtıyor :D
Fiyat konusunda haklısın üstad :-\ :'(

Ynt: WLToys V977 Power Star X1 - Brushless 6 Kanal Mikro

Bunun dizaynı bendeki Walkera genius Gp ile aynı

Ynt: WLToys V977 Power Star X1 - Brushless 6 Kanal Mikro

akan tekin' Alıntı:
Bunun dizaynı bendeki Walkera genius Gp ile aynı
Akan Bey madem yapı olarak benziyor, aynı zamanda V922 ve BL kullanıcı olarak bu dizayn hakkında direkt sizden geri bildirim alalım %p Şu an bu helinin durumu nedir ? Uçar vaziyette mi ? Benim yukarıdaki mesajımda belirtiğim servo tipi ve bağlantı şeklinden dolayı ki tereddütlerim hakkında fikriniz nedir ? Iniş takımı bunda tek parça idi değil mi ? Özellikle iniş takımı sağlamlığı nasıl ?

Ynt: Ynt: WLToys V977 Power Star X1 - Brushless 6 Kanal Mikro

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Akan Bey madem yapı olarak benziyor, aynı zamanda V922 ve BL kullanıcı olarak bu dizayn hakkında direkt sizden geri bildirim alalım %p Şu an bu helinin durumu nedir ? Uçar vaziyette mi ? Benim yukarıdaki mesajımda belirtiğim servo tipi ve bağlantı şeklinden dolayı ki tereddütlerim hakkında fikriniz nedir ? Iniş takımı bunda tek parça idi değil mi ? Özellikle iniş takımı sağlamlığı nasıl ?
Helinin su andaki durumu gayet stabil ve uçar durumda
Servolardan ve bağlantı şeklinden yana bir sıkıntım olmadı
iniş takımı dediğiniz gibi tek parça
Walkeradaki tek sıkıntım ana dişli sıyırması çok çabuk dişli Sıyırıyor 1 yıldır v922 yi kullanıyorum hiç dişli sıyırması olmadı
Walkerayı F1 de uçururken dişli sıyırmasından dolayı düşmüş iniş takımı kırılmıştı hala da kırık olarak uçuruyorum

Afedersiniz ama ben bu modele oha diyorum :) Wltoys bu sefer yapmış :) Olmuş bu :) Bu hareketler ne yav benim 450 bu hareketlerde kuyruk bırakır :) :) Modele aşık oldum ben param olsa şimdi sipariş edicem :) Ayrıca yeni başlayanlara artık direk bunu önerelim ilk 4 kanallı uçar sonra beginner 6 kanal uçar sonra hart hurt 3d yapar hani gelip diyorlar ya bi model istiyorum onu alayım tek alayım ahanda bu model :) Bence bunu forumdan biri alıp denemeli :) Videolarda ki pilotlar manyak ama sonuçta alet yapıyor bu haraketleri ben hiç görmedim v922nin böyle videosunu :)

WL toys ürünleri pazarlamayı satmayı vede insanları kendi ürünlerine aşık etmeyi iyi biliyor gerçekten.
tüm dünyada kabul görmüş ve çok severek beğenerek aldıkları ürünlerin satış rakamlarına bakınca bu anlaşılıyor. (banggood sayfasının üstünde ürünün başlığının hemen altında kaç adet satıldığı yazıyor)
bende çok beğeniyorum wl toysun ürünlerini hatta v922 sipariş verdim v222 vermeyi düşnüyorum vereceğim.

benim anlamadığım konu neden türkiyede kendini kanıtlamış ve adını duyurmuş model sitelerinde wl toysun hiçbir ürünü yok.yada ben göremedim. çok ucuz olduğu içinmi acaba?
(misal technomodel.com,topmodels.com vs.) olsada türkiye'den alsak artık.beklemek can sıkıcı maalesef.