X-525 V3 Quadrotor

Nesimi Sakmak

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Arkadaşlar herkese tekrar merhabalar. Yeni bir modelle karşınızdayım. Bir kaç hafta önce multirotor olayına girmek için helikopterimi satmıştım. Akabinde başlangıç olması için yurtiçinden elektroniği ile sıfır bir X-525 aldım. Vatandaş set olarak satıyor. Belki bilenler vardır. Taksitli alım imkanı olduğu için tercih ettim. Bekleme derdinin olmaması da cabası.

Neyse daha önce multicopter olayına hiç girmedim. Mantığını çalışma sistemini biliyorum ama bu ilk modelim oldu. Değişik bir şey. Bu şekilde hazır bir set olduğunda bir kaç saat içinde uçuşa hazır hale getirmek mümkün. Benim ufaklık sayesinde bir kaç gece çalışmasına mal oldu. Zevkli bir işmiş ama. Bu modelle multikopter mantığını çözmeye çalışacağım. İleride ise aksiyon FPV olayına girmek istiyorum. Yavaş yavaş parçaları toplamak düşüncesindeyim. Bakalım nasıl olacak.

Modelin elektroniği şöyle;
Motorlar: Emax MT2213-935 Kv (her paketten bir sağ, bir sol 10x4,5 pervane çıkıyor)
ESC ler: Hobbywing 20 A ( SimonK atılmadı ama istenmediğinden değil)
Controller: Meşhur KK 5,5
Batarya: 2200 Mah 3S 25C

Daha aleti toparlamadan önceden nette yaptığım araştırmalara dayanarak karta Minsoo Kimin 2.9 versiyonunu yükledim. Sanırım iyi de yaptım. Bunun haricinde hiçbir parçada değişiklik yapmadan modeli toparladım. Geçtiğimiz Cumartesi hava biraz rüzgarlı olduğu için işyerimde ilk uçuşu yaptım.

Önce belki bilmeyenler vardır modelin bir kaç fotosunu ekleyelim. Kendi modelimin fotosunu çekmek için uğraşmadım.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

X-525 V3 Quadrotor

Evet videomuz geldi. Kart üzerinde hiçbir ayar yapmadım. Kumanda üzerinden ufak bir iki trim ayarı yeterli oldu. KK kartla nereye kadar gider bilmiyorum...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

X-525 V3 Quadrotor

Elinize sağlık Nesimi Bey quadro'lardan anlamam ama bu kadar kısa bir sürede uçar hale getirmek hele de evde bir ufaklık varsa tebrik edilecek bir konu bence. :bravo:

Güzel paylaşımınız için teşekkürler. :saygilar:

X-525 V3 Quadrotor

Nesime bey desenize sizi de quadroculara kaptırdık. Keske bunu almak ıcın hekimlerinizi satmasaydınız :(

Neyse saka bir yana, bence guzel bir model olmuş. Dediğiniz gibi bunda iyice alısip , açtığın quadro gecmek guzel bir fikir :)

Bu arada guzel konu paylaşımı ıcın de emeklerinize saglık

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

X-525 V3 Quadrotor

Türker Akgün' Alıntı:
Elinize sağlık Nesimi Bey quadro'lardan anlamam ama bu kadar kısa bir sürede uçar hale getirmek hele de evde bir ufaklık varsa tebrik edilecek bir konu bence. :bravo:

Güzel paylaşımınız için teşekkürler. :saygilar:

Teşekkürler Türker Bey. Ufaklık çok fena. Benim odama girdiğimi görür görmez damlıyor yanıma. Şu sıralar aşırı meraklı. Herşeyi kurcalamak, ellemek merakı var. Ona zarar vermemek için şimdilik çok yoğun ilgilenemiyorum işlerle. Dün akşam trainera aldığım yeni motoru denemek için çalıştırdım. Baktım odadan kaybolmuş. Motor ve pervanenin sesinden korkuyor bu aralar. Umarım ilerde de bu merak devam ederde beraber yaparız bu işleri...

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Nesime bey desenize sizi de quadroculara kaptırdık. Keske bunu almak ıcın hekimlerinizi satmasaydınız :(

Neyse saka bir yana, bence guzel bir model olmuş. Dediğiniz gibi bunda iyice alısip , açtığın quadro gecmek guzel bir fikir :)

Bu arada guzel konu paylaşımı ıcın de emeklerinize saglık

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Mehmet Bey Teşekkürler. Satmak istemezdim ama işin açıkçası 450 işi beni sarmadı. Hem son dönemlerde çok fazla alışveriş yaptım. Ekonomiyi dengelemem gerekiyordu. Biraz rahatladığım zaman daha büyük bir heli almak istiyorum. Şu an için 600 var aklımda.

Bu model alıştırma için olacak ama kontrol kartı pek güven vermedi bana. Dışarıda uçurduğumda göreceğiz durumu. Almayı düşündüğüm iki kart vardı. Ufaklık için CC3D ve orta boy için MultiWii. Belki MultiWii'yi önümüzdeki günlerde alıp onunla çalışırım diye düşünüyorum. Bakalım zaman gösterecek...

X-525 V3 Quadrotor

Nesimi Bey, az önce ilk mesajına baktım da büyük ihtimal reklam olmasın diye nereden aldığınız özellikle paylaşmamışsınız ama rica etsek, nereden ve kaça aldığınız da paylaşabilir misiniz lütfen :)

X-525 V3 Quadrotor

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Nesimi Bey, az önce ilk mesajına baktım da büyük ihtimal reklam olmasın diye nereden aldığınız özellikle paylaşmamışsınız ama rica etsek, nereden ve kaça aldığınız da paylaşabilir misiniz lütfen :)

Tabii ki sakıncası yoksa Sanalpazar'dan 295 TL'ye aldım. Zaten buradan bakıldığında tek bir satıcıda bu şekilde setler var.