xk k110 collective açısı

Taha KOÇAK

Tecrübeli Uye
Web sitesi
tahakocak.com.tr
İlgi Alanı
Heli
Merhaba,
xk k110 ile collective açısını bir türlü ayarlayamıyorum. Model kalkıyor ama bu seferde sağa sola çok kaçıyor. Sanki Gyro 3 eksende gibi komutlar alıyor. Anlamadım ben bu olayı.

Ya da negatif ile pozitif birbirine eşit olmuyor

Son düzenleme:
Yanlışlıkla trim vermiş olabilirsin kumanda'dan.Olmadı linkler ile oynayarak düzeltme yoluna gidebilirsin.

Yanlışlıkla trim vermiş olabilirsin kumanda'dan.Olmadı linkler ile oynayarak düzeltme yoluna gidebilirsin.

Aynen, dedim ya biraz benim devreler yandı. Önceki denemeden kalan sub trimler varmış . Linklerle oynadım biraz bakalkm.

Bu işin daha çok başındayken linklerle oynadın zaten Taha, artık kumandadan ayarla ne kadar düzelir onu kestiremiyorum ben birde uzaktan yardımla, en azından bir 450 lik model olsa link boyu kaç cm vs. Bilgisini bulmak kolay sonra kumanda dan ayar yapılır illa ki. Bunun bilgileri varsa kılavuz vs. Ona göre ayarla bir bakalım yine ama bir heli varsa elinde ayarda ilk oynayacağın yer değildir linkler. Her seferinde oynayacağın yer de değildir aklında olsun microda bunu 2 ile çarp. Bende blade nano s2 var aylardır daha hiç dokunmadım o linklere.

Abi ne desen haklısın. Bu modele 6G 3D diye saçma bir gyro sistemi ekledikleri için, ben modeli 6gde ayarladım. 3d kapalı ayarladığım için @LEVENT UYGUN abinin yönlendirmesi üzerine 3d ayarlarını yaptım. Sub trimlerle kurtaramayınca otrudum baştan ayarları yaptım. Bu sefer aslında oldu gibi.

Th stick ortada iken ;
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Th stick en tepede iken;

Th stick en altta iken;

Ama model 3d'de gibi uçuyor. Stabilize etmiyor kendisini gibi geliyor bana

Son düzenleme:
Pilin sağlam mı Taha :D bide servo hornlarını en ucundan bağla swasha. Açıyı arttıracaktır.

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Aklıma ilk gelen pitch eğrisi oldu Taha bir bakıp onu paylaşsana belki farklı fikirlerde çıkar

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Abi rahat rahat 1 aydır uçuyorum 20 metre yükseğe kadar şimdi mi bil çortladı :) . Yarın ilk iş olarak dediklerinizi deniyeceğim.

Mustafa abi :D Dokunmadan olur mu? Parçala topla. Olmadı farklı şeyler dene. Tecrübe böyle kazanılıyor :D Hem zor birşeyde değil :D
Taha aynen pil senin deyiminle çortlamış :D. Başka açıklaması yok çünkü :)