xk k110 kendi kendine gücü kesiyor

Taha KOÇAK

Tecrübeli Uye
Web sitesi
tahakocak.com.tr
İlgi Alanı
Heli
Merhaba,
Ben main board da sıkıntılı olduğunu düşünüyorum. Pil şarjdan çıkartıp denedim ama yine değişmedi sonuç. Bugün öğlene kadar da tail motor çalışmıyordu.
Sorun ne olabilir?

Buyrun video;
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Ömer Serdar Aytar
Benim v931'mde de aynı problem vardı. Esc bozulmuştu, yine de arada normal çalıştığı da oluyordu. Xk 110 ile Wltoys v977 çoğu parçası ortaktı galiba. Esc ve anakart dahil. v977 ile de v931'in elektroniği aynıydı. Bunları düşünerek Esc arızalı olabilir bence.

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
başka pil ile denedin mi?
ana motoru sök ve güç ver bakayım kesecek mi?

kesmez ise önce elinde varsa başka motor tak,yine keser ise esc ye odaklan.

Ali Abi elimde başka pil yok ama kart çok fazla ısınıyor. Bazen elle tutulmayacak seviyeye geliyor.

Ekstra olarak pil daha yeni abi. 40 uçuş bile yapmamıştır.

• Beğen
Benim v931'mde de aynı problem vardı. Esc bozulmuştu, yine de arada normal çalıştığı da oluyordu. Xk 110 ile Wltoys v977 çoğu parçası ortaktı galiba. Esc ve anakart dahil. v977 ile de v931'in elektroniği aynıydı. Bunları düşünerek Esc arızalı olabilir bence.

Ama arada tail motorda düzgün çalışmıyor. Ben bütün elektroniğini alayım en iyisi kenarda yedek dursun :) :saygilar:

• Beğen
Şöyle ufak bir deneme yaptım. Sorunsuz çalışıyor motorda sıkıntı olsa yine aynısını yapar diye düşünüyorum. Escde sorun var muhtamelen dediğiniz gibi.

Özür dilerim şimdi aklıma geldi. Dün model kendi halinde ayar yaparken de kendisini kapatmıştı. Normal masada dururken.

Benim tail motorda sıkıntı var. Ondan sistem kapatıyor olabilir mi? Anakarttan çıkartınca bağlantıyı normal çalıştı gibi geldi bana.

Son düzenleme:
  • Beğen
Taha, bir yerlerde kısa devre olabilir. Arka motorun kablolarına bi bak istersen.

Modelin kartındaki tüm servoları çıkardım. Modele güç verdim yaklaşık 30-40 saniye bekledim birşey olmadı. Kapattım modeli ve kuyruk motorunu taktım. Güç verdim. Kumandadan ruder komutu verdiğim an sistem kapandı.

Valla yok gibi duruyor abi.

Neden abi?
Bende de blade nano s2 de pilden dolayı sorun çıkıyor çünkü Taha, daha yeni olan hiç kullanılmamış piller var görünürde voltaj vs. Aynı piller sıfır ama heli onları takınca sapıtıyor işte, orijinal pilleriyle yapmadığı arızayı onlarla yapıyor. En son pili test için denediğimde heli normal uçarken 2. Dk da sapıttı sağa doğru kaymaya başladı kumandadan kontrol edilemeyecek kadar, sorunu bildiğimden zar zor indirdim. Sonra heliyi kontrol ederken hafif elektronik yanık konusunuda aldım. O pilleri kullanmıyorum artık Allah tan heliye birşey olmadı şimdilik orijinal pilleriyle normal uçuyor. O yüzden pili kullanma dedim.

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Orijinal pilini getirtemiyorum. Bende maalesef robotistandan 1s 450mah ve 25c ki orjinali ile aynıydı. Ben pili aldıktan sonra 30 uçuş normal yapmışımdır. Sonra modeli düşürdüm ve arka motor sapıttı. Sonra düzelttim falan. En son evdeki peteklere oryantasyon kaybı sonucunda girince model bu hale geldi.

• Beğen
:D baştan söylesene bu olanları, muhtemelen heli birşekilde hasar almış elektronik olarak Taha, kuyruk motorunda problem olabilir varsa başka bir motorla deneme yap aynı şeyi yapıyor mu diye.

Abi şu Korona olayları çıksın bi gidip modelin elektroniğin tamamını alıcam zaten. Kaza videosu var istersen abi paylaşabilirim onuda.

En kötü tüm elektroniği değiştirim. Sıkıntı yok:saygilar:

• Beğen