XK Mikro Model Kumandası

Tamer DEMİROGLU

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhaba aşağıda ki resimde işaretlediğim kırmızı alanlarda gördüğünüz yerler gri tuşlar ne işe yarıyor galiba 4ch 6ch arası geçiş kanalları yani normal mod ve high mod geçiş kanalları ama tam olarak ne olduğunu anlamadım emin değilim yani. Birde birini açık birini kapalı bırakıyor o niye anlamadım yardımcı olursanız çok teşekkür ederim şimdiden. :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Başlıkta mod değişimini okuyunca Mode1 ve mode2 arası geçişi sorduğunu düşünmüştüm. Meğer durum farklıymış

4 kanal kumandada 2 stick olur. Yönler bu 2 stick ile oluşur. Paylaştığın kumanda 4 kanaldan fazlaymış.

Şu paylaşımı okumuş olsaydın bu soruları sormazdın.
Yeni gençleri anlamak mümkün değil. Herşey hazır olsun istiyorlar.

Son düzenleme:
Onlar 4 ch ( 4 kanal ) 6 ch (6 kanal ) arası geçiş switchleri falan değil . Zaten böyle bir durum kumandalarda söz konusu bile olamaz . Yani 4 kanallı kumandanın switchlerini kullanıp kumandayı 6 kanal yapmak gibi bir imkanın yok .
4 kanal ve 6 kanal arası geçiş yani normal mod ve high mod geçiş kanalları diye birşey de yok .Nerden duydun okudun bilemiyorum vefakat burdaki asıl sorun eğer böyle bir helikoptere sahipsen bu işin ciddiyetine acilen varman ve uçurmak istediğin hava aracı her ne ise onunla ilgili bütün dökümanları ve kullanacağın kumanda ile ilgili de bütün genel bilgileri öğrenmelisin .
O switchlerin her biri bir kanalı temsil eder . Kullanım kılavuzunda o switchlerin fabrika ayarlarına göre ne işlevi olduğu mutlaka yazar . Genelde kumandanın sağ tarafta altta kalan switchi idle up / stunt mod yani senin high mod dediğin mod için kullanılır .
Her koşulda en azından satın aldığın modelin kullanım kılavuzunu oku lütfen .

Onlar 4 ch ( 4 kanal ) 6 ch (6 kanal ) arası geçiş switchleri falan değil . Zaten böyle bir durum kumandalarda söz konusu bile olamaz . Yani 4 kanallı kumandanın switchlerini kullanıp kumandayı 6 kanal yapmak gibi bir imkanın yok .
4 kanal ve 6 kanal arası geçiş yani normal mod ve high mod geçiş kanalları diye birşey de yok .Nerden duydun okudun bilemiyorum vefakat burdaki asıl sorun eğer böyle bir helikoptere sahipsen bu işin ciddiyetine acilen varman ve uçurmak istediğin hava aracı her ne ise onunla ilgili bütün dökümanları ve kullanacağın kumanda ile ilgili de bütün genel bilgileri öğrenmelisin .
O switchlerin her biri bir kanalı temsil eder . Kullanım kılavuzunda o switchlerin fabrika ayarlarına göre ne işlevi olduğu mutlaka yazar . Genelde kumandanın sağ tarafta altta kalan switchi idle up / stunt mod yani senin high mod dediğin mod için kullanılır .
Her koşulda en azından satın aldığın modelin kullanım kılavuzunu oku lütfen .
Teşekkür ederim ilgilendiğin için daha almadım almadan önce öğrenmiş olarak alayım diye size soruyorum o yüzden kullanım kılavuzu da elimde yok bu kumandanın bilgisini @Taha Koçak arkadaşım verir diye düşünüyorum.

Başlıkta mod değişimini okuyunca Mode1 ve mode2 arası geçişi sorduğunu düşünmüştüm. Meğer durum farklıymış

4 kanal kumandada 2 stick olur. Yönler bu 2 stick ile olur. Paylaştığın kumanda 4 kanaldan fazlaymış.

Şu paylaşımı okumuş olsaydın bu soruları sormazdın.
Yeni gençleri anlamak mümkün değil. Herşey hazır olsun istiyorlar.
Yahu ne alaka abi o kadar çok araştırdım forumda arattırdım bir şey çıkmadı karşıma tek bulduğum şey Sim kumandaları önerisi vs. gözümden kaçmış olamaz mı?

Sağ taraftaki altta olan idle-up modunu açıyor. Üsteki ise 3D 6G arasında geçiş sağlıyor. Sen aldığında iki switchde kapalı halde kullanman lazım. Sağ taraftakinin altta ki hold üsteki ise DR

Konunun kumanda modlari ile ilgisi olmadigindan mikrolar altina tasidim. Zamaninda Taha’ya yapmis oldugumuz oneriyi sana da yapalim Tamer, bu hobide kullandigimiz terimleri ogren. Terimler sozlugumuzu ac, oku.

Konunun kumanda modlari ile ilgisi olmadigindan mikrolar altina tasidim. Zamaninda Taha’ya yapmis oldugumuz oneriyi sana da yapalim Tamer, bu hobide kullandigimiz terimleri ogren. Terimler sozlugumuzu ac, oku.

Ben birçok terimi tavsiyen üzerine öğrendim abi ;)