Xt60 supra X konnektör adaptörü

Mustafa Hacılar

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Selamlar, şarj aletim xt 60 konnektör çıkışlı pillerimin çoğuda öyle yeni modelde ise supra X konnektörlerden kullanacağım bu durumda mecbur konnektör adaptörü yapmam gerekti, bugün bir tane yaptım ancak pili şarj etmeye çalıştığım zaman şarj aletim voltaj hatası veriyor. Bir yerde bir hata yapmış olmam lazım ancak bulamadım. Bu pil işi tehlikeli bir hal almadan yardım alsam iyi olacak.

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

XT60 Konnektör nereye bağlanıyor. Şarj aletine mi, yoksa en alt resimde sağda gözüken kabloya temas mı ettiriyorsun Mustafa ?

Tam çıkmamış ucu fotoğrafta sarj aletinin kablosu o abi xt 60 erkek dişi birbirine bağlanıyor o uçlar da direk şarj aletine takılıyor. Temas değil yani konnektörler bağlanıyor.

Mustafa Hacılar' Alıntı:
Tam çıkmamış ucu fotoğrafta sarj aletinin kablosu o abi xt 60 erkek dişi birbirine bağlanıyor o uçlar da direk şarj aletine takılıyor. Temas değil yani konnektörler bağlanıyor.
Allah allah :rolleyes: Şarj cihazında tam olarak hangi hatayı alıyorsun peki ??

Vol. Error diye hata veriyordu şimdi tekrar baktım. Şarj ediyor gibi göründü ama bu seferde pilin hücreleri ''0'' olarak gösterdi. Şarjı kestim.

* XT 60 ile suprax'ın arasına kullandığın kablodan kaynaklanıyor, kablo hem ince kalmış hemde kalitesiz kablo gibi duruyor bu sebepten dolayı olabilir. ( Büyük ihtimal )
* Lehimler iyi olmamış olabilir.
* Konnektörler oksitlenmiş olabilir. ( içleri kararma gibi )

Konnektörler ilk defa kullanılıyor ikiside sıfır daha kablo bir tık ince ama sorun olacak gibi değil sanki, lehimde çok iyi olduğumu söyleyemem elle çekmeye çalıştığımda ayrılacakmış gibi gelmedi olmuştur diye düşündüm. Bunları tekrar kontrol ederim.

Mustafa Hacılar' Alıntı:
Vol. Error diye hata veriyordu şimdi tekrar baktım. Şarj ediyor gibi göründü ama bu seferde pilin hücreleri ''0'' olarak gösterdi. Şarjı kestim.

Eski pillerini bağlayınca şarj aleti düzgün çalışıyor değil mi ? :rolleyes:

Çalışıyor abi, şarj ediyor düzgün.

Tekrar denedim şimdi şarj etmeye başladı problem yok gibi görünüyor. Tam bir şarj yapamadım zamanım yok yarın tam şarj etmeyi denerim. İlk hatayı neden verdiğini çözemedim ama bağlantı problemi oldu sanırım şuan normal gibi. Teşekkürler.

Mustafa Hacılar' Alıntı:
Tekrar denedim şimdi şarj etmeye başladı problem yok gibi görünüyor. Tam bir şarj yapamadım zamanım yok yarın tam şarj etmeyi denerim. İlk hatayı neden verdiğini çözemedim ama bağlantı problemi oldu sanırım şuan normal gibi. Teşekkürler.
Neyse sorun bir şekilde çözülmüş ;) Temassızlık oldu herhalde :saygilar: