Yaptık uçurduk -Waltz kanatli kendi tasarimimiz

kurtnazar

Yeni Uye
Arkadaşlar merhaba;Kanat hariç diğer malzemeleri elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalıştım.Olta,limonata pet şişesi,köpük,band,balsa levha vs.Kanat yapacak malzeme olmadığından eski uçaklarımın kanatlarını kullandım.Birisi tam bir trainer biriside akrobası canavarı oldu,iniş takımları yapmadım çünki kaldıracak pist yok onun içinde elden kaldırıp otlara indiriyorum:)Kalasınız ve uçasınız sağlıcakla.

Uçuş Videosunu İzlemek için :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yaptık uçurduk

Güzel modeller olmuşlar, elinize sağlık :)
Waltz a benzemiş yazacaktım ama dikkatli bakınca kanadın biri wingdragon kanadı diğeri waltz kanadı :D
Pet şişeye şekli nasıl verdiniz ve karbon boruyu gövdeye nasıl sabitlediniz?
Maiden videosu var mı?

Yaptık uçurduk

Cahit bey,

Emeğinize sağlık. Eldeki imkanlar ile gayet başarılı bir çalışma olmuş :bravo:

Kadir Kurt' Alıntı:
Maiden videosu var mı?
Cahit Bey , videoyu Tinypic yükleyip paylaşmış Kadir. Ama model kendi yaptığı değilde, diğeri gibi geldi bana :rolleyes:

Yaptık uçurduk

Elinize sağlık, süper bir iş olmuş :thumbup:

Yaptık uçurduk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Cahit Bey , videoyu Tinypic yükleyip paylaşmış Kadir. Ama model kendi yaptığı değilde, diğeri gibi geldi bana :rolleyes:

Tarayıca videoyu görmemiştim Mehmet abi sizin verdiğiniz linkten izledim şimdi. Gayet dengeli uçuşu varmış modelin. Waltz ın kanadı takılı olan modelin videosu bu. Gövde waltz ın kendi gövdesi değil heralde bununda gövdesi şişeden yapılma gibi duruyor :)

Yaptık uçurduk

Elinize,emeğinize sağlık Cahit bey.Gerçekten çok beğendim.Kırımsız uçuşlar.

Yaptık uçurduk

Elinize sağlık güzel olmuş. Eldeki malzemelleri değerlendirmeyi bende severim.

Kırım olursa yedek parça temin edebilirim 500 ml pet şişe :laugh:

Yaptık uçurduk

Değerli Arkadaşlarım öncelikle hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.İmalata başladığımda burada paylaşma aklımda değildi işin ortalarında karar verince her merhaleyi istediğim gibi görüntüleyemedim.Bu aynı medotlarla yaptığım 4.cü uçak 2sini hergün uçurmaktan dağıttım.Sahaya muhakkak 2 uçakla gidiyorum birine birşey olursa uçuş keyfi yarım kalmasın diye:)Tüm malzemelerin birleşmesinde ve tutturulmasında band ile sıcak silikon kullanıyorum.Waltz kanatlı uçağın videosunu çocuklar çekmişti onu çok uzun sürsede anca koyabildim.Tüm uçaklarımda özellikle bu içi cam kaplı pet şişeyi kullanıyorum hem sert hem kırılmıyor.kapağınıda motor yatağı olarak kullanıyorum.Malzemeyide yurt dışında getirtince bayağı bir ucuz maliyetle uçuş keyfimizi yapabiliyoruz.Herkese sayğı ve sevğilerimle.

Yaptık uçurduk

Bir Cessna 182 olmadıktan sonra ona uçak yaptım denir mi? Hele hele burada paylaşılır mı? Olmamış, hiç olmamış! En azından "kendi tasarımım" demeliydiniz Cahit bey!

Latife bir yana, elinize ve yaratıcılığınıza sağlık! Yerlere çaka çaka (kırılmaz anlamında), güzel günlerde uçurun!

Arkadaşlar çok teşekkürler sağolun varolun..

Yaptık uçurduk

Omer Erkan' Alıntı:
Bir Cessna 182 olmadıktan sonra ona uçak yaptım denir mi? Hele hele burada paylaşılır mı? Olmamış, hiç olmamış! En azından "kendi tasarımım" demeliydiniz Cahit bey!

Latife bir yana, elinize ve yaratıcılığınıza sağlık! Yerlere çaka çaka (kırılmaz anlamında), güzel günlerde uçurun!

Son imalat :)