Yardımcı Program / Yazılımlar

Cem Tataroğlu

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Selamlar Herkese,

Günlük yaşantımızın ayrılmaz bir parçası olan akıllı cep telefonları – tabletler ve bilgisayarlarda kullanılabilecek ve bu hobide bize fayda sağlayacak uygulamalar ile ilgili bir konu açmak istedim.

Bu başlık altında paylaşacağımız programların bizlerce denenmiş ve fayda görülmüş programlar olması öncelikli olmakla birlikte, tam anlamıyla çözemediğimiz ve deneyimli diğer üyelerin yardımıyla detaylarına daha iyi hakim olabileceğimiz programlar da olabilir düşüncesindeyim.

İlk etapta bir kaç program paylaşmak isterim.

İyi uçuşlar...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Program : TALKING TIMER
Platform : ios
Lisans : Ücretsiz
Türkçe Dil Desteği : Yok
Kullanım Amacı : Uçuş süresini sesli olarak da hatırlatacak kullanışlı bir program.

Denediğim 10 dan fazla uygulama arasında tam anlamıyla problemsiz kullanılan tek uygulama diyebilirim. Aynı anda 3 farklı süre için geri sayım yapabilen, çalıştırdıktan sonra ekranı kilitleyip telefonu cebinize de koysanız sesli olarak kalan zamanı hatırlatabilen bir program.

Örnek olarak 4 dakikalık bir geri sayım başlatalım. Her bir dakika geçtiğinde program sesli olarak kalana zamanı kalan cinsinden hatırlatmakta. 1 er dakikalık hatırlatma frekansı son 30. ve 15. saniyelerde sıklaşmaktadır.

Onlarca zamanlama seçeneği için tek seferlik ayarlama yapabildiğiniz uygulama ile birden fazla modeli olan arkadaşlara fayda sağlayacaktır.

Program ın tek eksik noktası ise Türkçe dil ve ses desteği olmaması. Örnek olarak “3 dakika kaldı ifadesini “ 3 minutes left” olarak duyacaksınız.

Programı, aşağıdaki linki tıklayıp, sayfayı itunes ile açıp ücretsiz yükleyebilirsiniz.

Link :

Uygulamanın android platformunda ki muadili olarak ise önerim Talking Stopwatch.

Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Program : WINDY
Platform : ios
Lisans : Ücretsiz
Türkçe Dil Desteği : Yok
Kullanım Amacı : 10 günlük rüzgar ve sıcaklık tahminlerini sunan bir program.

Başta mikro helileriniz için dış mekan uçuşu planlarken kullanabileceğiniz, anlık ve ilerideki 10 günün rüzgar gücü, yönü, sıcaklık gibi değerlerini 3 er saatlik dilimler halinde sunan bir program. An itibariyle bulunduğunuz konumu ve/veya harita üzerinden seçeceğiniz bir konumu isterseniz favorilerinize de ekleyerek, o noktaya ait yukarıda bahsettiğim tüm değerleri alabiliyorsunuz. Şahsen daha önce belirlediğim noktaları favorilere ekleyerek takip ediyorum. Örnek olarak ilgilendiğim noktanın sadece rüzgar şiddetine değil yönüne de bakıyorum. Malum mikro heli kullanacak ve özellikle de benim gibi yeni başlayan birisi iseniz uçuşun daha keyifli ve kırımsız geçmesi için bu veriler daha da önemli oluyor.

Programı bir kaç kez deneme fırsatım oldu ve tahminleri fena sayılmaz. Bir kaç deneme daha yapıp sonuçları paylaşacağım. Sizler de tahminlerin doğruluğu konusunda yorum eklerseniz sevinirim.

Programı, aşağıdaki linki tıklayıp, sayfayı itunes ile açıp ücretsiz yükleyebilirsiniz.

Link :

Firsatim olunca ben de Governor hesap, sesle devir olcumu , aci olcer gibi yazilimlari ilave edeyim :RCKolik:

Paylaşım için teşekkürler Cem Bey. :bravo: :RCKolik: