Yeni Başladım Uçak Yapıyorum

İlgi Alanı
Uçak
Öncelikle merhaba. Konu başlığında da dediğim gibi bu konularda yeniyim çok fazla deneyimim yok aşağı yukarı 1.5 yıl önce başka bir model yapmayı denemiştim ama acemi olduğum için pekte başarılı olamadım. Modelin hem ağırlık merkezini ayarlamayı unutmuştum hemde kontrol yüzeylerini pekte kaliteli yapmamıştım. Videosunu da aşağıya bırakacağım, videonun editsiz versiyonunu bulamadığım için editli versiyonunu koyacağım eğer forum kurallarına aykırı ise kaldırıcam. Foruma 2-3 gün önce katıldım önceden açılmış konulardaki önerilen hazır uçaklar bana pahalı geldi aşağı yukarı 700tl den başlıyorlar en az bu da bütçemi bayağı aşıyor açıkçası bende bu yüzden tekrar daha dikkatli bir şekilde yeniden bir model yapmak istiyordum. Modelin planlarını eke bırakacağım. Uçakta önceki uçağımda kullandığım parçalarla aynı parçaları kullanmayı düşünüyorum bu parçalarda:
xxd 2212 1000KV motor
hornet series 30A 2-4S 5V esc
2200 mAh 11.1V 35C 3s batarya
pervane içinde 1045 10x4.5 Inch
Kullanacağım parçalar bunlar kumanda içinde flysky i-6 var
Öncelikle soracağım bu parçalar birbirleriyle uyumlu mudur daha iyi önerileriniz var mıdır?
İkinci sorum Antalya içerisinde rc uçaklarla ilgilenenlerin toplandığı bildiğiniz belli yerler var mıdır? Ben modeli yaptıktan sonra(simülasyon kullandım ama sonuçta hiç gerçek uçuş yapmadım sonuçta) uçağı ilk bi denemesi için deneyimli birisine versem o uçurabilir mi uçak düzgün yapılmış mı bakabilirim belki diye düşünüyordum.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Forumda da yeniyim forum kültürüm de pek yok, kuralları okudum ama gözümden kaçan bir şeyler illaki vardır açtığım konuda bir hata falan varsa beni bilgilendirirseniz de sevinirim. Teşekkürler.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
(ilk denemem)
(ilk denememde yapmaya çalıştığım uçak)

Ekteki modeller de şu anda yapmayı düşündüğüm uçağın görüntü ve planları.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
(yapmayı düşündüğüm uçak)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ekli dosyalar

• ENJoytrainer-v2.1-Storch-modifyed-A0-2.pdf
    75.4 KB · Görülme: 592
Son düzenleme:
Bence bildiğiniz her şeyi unutun, en baştan başlayın, temiz bir sayfa açın ve o ilk sayfa GÜVENLİK (!) konusu olsun. Başarılar...

Öncelikle merhaba. Konu başlığında da dediğim gibi bu konularda yeniyim çok fazla deneyimim yok aşağı yukarı 1.5 yıl önce başka bir model yapmayı denemiştim ama acemi olduğum için pekte başarılı olamadım. Modelin hem ağırlık merkezini ayarlamayı unutmuştum hemde kontrol yüzeylerini pekte kaliteli yapmamıştım. Videosunu da aşağıya bırakacağım, videonun editsiz versiyonunu bulamadığım için editli versiyonunu koyacağım eğer forum kurallarına aykırı ise kaldırıcam. Foruma 2-3 gün önce katıldım önceden açılmış konulardaki önerilen hazır uçaklar bana pahalı geldi aşağı yukarı 700tl den başlıyorlar en az bu da bütçemi bayağı aşıyor açıkçası bende bu yüzden tekrar daha dikkatli bir şekilde yeniden bir model yapmak istiyordum. Modelin planlarını eke bırakacağım. Uçakta önceki uçağımda kullandığım parçalarla aynı parçaları kullanmayı düşünüyorum bu parçalarda:
xxd 2212 1000KV motor
hornet series 30A 2-4S 5V esc
2200 mAh 11.1V 35C 3s batarya
pervane içinde 1045 10x4.5 Inch
Kullanacağım parçalar bunlar kumanda içinde flysky i-6 var
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Forumda da yeniyim forum kültürüm de pek yok, kuralları okudum ama gözümden kaçan bir şeyler illaki vardır açtığım konuda bir hata falan varsa beni bilgilendirirseniz de sevinirim. Teşekkürler.
Yeni başlayan biri için ilk yaptığın başarısız model çok küçük. Model o boyutta olunca uçuracak yüzey alanları ağırlığa göre az gelir ve kontrölü zorlaşır.
Elindeki malzemeye uygun model ( üstten kanatlı eğitim modeli tarzı yapacaksan) kanat boyu 120 cm. ve üstü (chord 20 cm. civarı) olursa iyi olur.
Pilin boyutu büyütmene etken olacak bir ağırlıkta.
Eklediğin pdf modelin ölçülerini göremedim.

Yeni başlayan biri için ilk yaptığın başarısız model çok küçük. Model o boyutta olunca uçuracak yüzey alanları ağırlığa göre az gelir ve kontrölü zorlaşır.
Elindeki malzemeye uygun model ( üstten kanatlı eğitim modeli tarzı yapacaksan) kanat boyu 120 cm. ve üstü (chord 20 cm. civarı) olursa iyi olur.
Pilin boyutu büyütmene etken olacak bir ağırlıkta.
Eklediğin pdf modelin ölçülerini göremedim.
Ölçülerini ekledim(140cm kanat genişliği, 950cm gövde uzunluğu)