Yeni Bir Gümrük (ve DHL) Vakası Daha... Align-trex.co.uk tan uzak durun!

Emre çok geçmiş olsun, üzücü bir durum, üzücü olduğundan çok daha fazla da sinir bozucu. Ben Türkiye'de olduğum son senelerde bizzat DHL çalışanları tarafından "yerinizde olsak DHL ile yurtdışı siparişi vermeyiz" şeklinde tavsiyelerle karşılaşıyordum, aynı durum UPS ve fedex vs için de geçerli tabi, bunların gümrük işlemleri çok riskli ve bir şekilde takıldımı da masrafı aşırı oluyordu...

Bugun agir bir mail yazdim Raj isimli ....’a. Cevap olarak bana bunlardan haberi olmadigini, ama sonuc olarak vergi varsa vermem gerektigini, bunun onun sorunu olmadigini yazmis. ? Saka gibi! Ben de ona cevaben yalanci ....’ün teki oldugunu, birseyi okurken oturma organini degil, beyin ve gozlerini koordineli olarak kullanmasi gerektigini, ayrica parami saglikli gunlerinde harcayamamasi dileklerimi ilettim.

Bu arkadaşın isminden zaten kökenini tahmin etmek çok kolay (ingiltere bunların işgali altında). Irkçı biri değilimdir, benim için sadece iki tür insan vardır, iyi insan kötü insan, dini dili ırkı milliyeti cinsiyeti farketmez. Öte yandan şurada yaşadığım 5 sane içerisinde, bu arkadaşın milliyetine (ve kuzeybatı ile kuzey doğu komşularındaki milliyetler) mensup insanlardan resmen nefret ettim... Hala istisnaların olduğuna, hatta benim maruz kaldığım gurubun azınlık olduğuna inandırmaya çalışıyorum kendimi ama her gün bu inanç eriyip gidiyor... Öyle insanlar ki hani deriz ya yüzüne tükürsen yarabbi şükür der, bu ifade bile hafif kalır. Anlatmakla bitmez yaşadıklarım ama yalan, hırsızlık, üçkağıt, dolandırıcılık, kalitesizlik ve pislik fışkırıyor adamlardan... Senin Raj da o dileklerin karşısında emin ol ki gülüp geçip "zafer hanesine" bir çentik daha atmıştır... Senin kendini daha fazla sinir etmen sadece sana zarar verir artık... yapılacak en güzel şey bu adamlardan daha fazla alış veriş yapmamak...

Tekrar geçmiş olsun.