yeni fpv ucagim

Burak Ağcayazı

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
fpv konusunda epey yol kat etmisken yeni bir fpv ucak toplamak istiyordum , yurtdisindan almaya cesaret edemedigimden kendim yapmaya karar verdim , strafordan sekillendirdigim govdeyi cam elyafi ve epoxi ile kapladim ve boyadim

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

kanat ve kuyrugu simdilik fotobloktan yaptim eger basarili bir ucusu olursa kanatlarida strafor ve epoxy den yapicam

motor sunnysky 2814 1000kv
apm 2.8
12000mah 4s
1.2 ghz 800mw video verici
ezuhf 433mhz modul
pan tilt runcam kamera
toplam agirlik 2200gr
sistemi bu sekilde kurdum musait bir zamanda ucusunu gerceklestiricem

Her ne kadar FPV ile uğraşmanı istemesem de uçak güzel olmuş eline sağlık. :D Şimdiden kırımsız ve 20km üstü uçuşlar diliyorum.? :)?

Dolmalık biberden de bi runcam 2 tutucu yuva yapsaydın tam bir Türk usulü FPV uçak olmuş olurdu :D Elinize sağlık .:halay:

Uçağınız Cok güzel gözüküyor maşallah kırımsız uçuşlar dilerim vaktiniz olunca ölçüler ve yapim aşamasi hakkinda biraz daha detaylı bilgi paylasimi yapabilirmisiniz?

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
bugunki ucustan bir video , toplamda 2 ucus yaptim , ikinci ucusta sebebini bilmedigim bir nedenden dolayi kontrolden cikti sanki bir anda kumanda menzilinden cikmis gibi tam donus esnasinda saga yatip burnunun uzerine cakildi , neyseki cok fazla hasar yok ancak nedenini bulamadigim icin canim sıkıldı.
butun sistemi kontrol ettim apm esc servolar vs hersey saglam :(

Ara sıra anten oryantasyonu, pil zayıflığı veya bir gerilim düşmesi nedeniyle kontroldan çıkar, modelcilikte oluyor böyle şeyler.

bugunki ucustan bir video , toplamda 2 ucus yaptim , ikinci ucusta sebebini bilmedigim bir nedenden dolayi kontrolden cikti sanki bir anda kumanda menzilinden cikmis gibi tam donus esnasinda saga yatip burnunun uzerine cakildi , neyseki cok fazla hasar yok ancak nedenini bulamadigim icin canim sıkıldı.
butun sistemi kontrol ettim apm esc servolar vs hersey saglam :(
Oncelikle video için teşekkür ederiz :) İlk günden Kırım olması gerçekten üzücü. Daha da kötüsü sebebinin net olarak belli olmaması :embarras: İnsallah tez zamanda mantıklı bir sebep bulabilirsin.

Kırım için üzüldüm ama işin doğrusu çok dengeli ve güzel uçan bir uav olmuş . Şahane iş çıkarmışsınız %p . Dog fightta cabası olmuş ? .

guzel yorumlariniz icin tesekkur ederim , malesef sorunu bulamadim apm log kayitlarini inceledim hersey yolunda , ne sinyal kopmasi nede bir akim sorunu var , ucakta cok fazla bir hasar olmadi ufak bir kac onarimla tekrar ucabilir ancak sorunu bulmadanda tekrar ucurmak riskli olacak.

Videoda uçağın elden atılışına bakılırsa oldukça ağır bir uçak olmuş. Siz farkında olmadan dönüş esnasında stall olup virile girmiş ise size kontrolden çıktı hissi vermiş olabilir.

Videoda uçağın elden atılışına bakılırsa oldukça ağır bir uçak olmuş. Siz farkında olmadan dönüş esnasında stall olup virile girmiş ise size kontrolden çıktı hissi vermiş olabilir.
ucagin olculeri 140cm kanat uzunlugu 25cm kanat genisligi 2100gr agirlik.
tek ihtimal o kaldi , havada devamli wing dragon tacizine ugradim dikkatim dagildi :D umarim sistemdeki hatadan degildir , selcuk kayittaydi tam kaydi durdurdu ardindan bu hadise yasandi

Güzel çalışma olmuş, Yalnız batarya yaşlı ise %60-50 dolu iken motor/servo vs akım çektiği anda voltaj kontrolü yapmanızı tavsiye ederim. Benzer durumlardan canım yandığı oldu.