Yeni Helikopterim Align Trex 450 Sport

Bugün yeni helikopterim geldi sagolsun Celalettin bey öncü oldu ve bir arkadaşından aldığı rafta uzun zamandır yatan helinin ve kumandadını ayarlarını, montajını ve bakımını yaparak hazır halde yolladı. Buradan tekrar teşekkür ediyorum kendisine benim hiç tecrübem yok v977 yi 2 kere uçurmuşluğum var ve anakart arızalı diye daha onu bile çözemedim ve böyle bir heliyi imkanı yok toplayamazdım. Bugün uçuş yapabilirmiyim bilmiyorum resimlere ek olarak yeni aldığım zippy flightmax 2200 mah 3s1p 40c 2 adet pil ve 2 çift 3d carbon fiber var evde onları hobbykingten almıştım. Şarz edip çıkabilirim ama daha kumandaki tuşları tanımıyorum. Cesaret edebilirsem ilk uçuşumu yapmayı deneyeceğim hayırlısıyla...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Öncelikle hayırlı olsun Sertac :thumbup: Bence kesinlikle acele etme uçurmak için. Yeterince sim çalışması yapmadan kesinlikle havalandırmamanı tavsiye ederim.

Bu arada KOLAY resim ilavesi için şu konuya bakabilirsin ;)

Allah Hayırlı Etsin. Kırımsız Uçuşlar Dilerim. Sanki Banada Biraz Uçurmak İçin Erken Geldi. :)

Hayırlı uğurlu olsun Sertaç Abi. Kazasız belasız uçurmanızı temenni ediyorum.

Hayırlı olsun. Mehmet Bey'in de belirttiği gibi uçmak için acele etmeyin ve bolca sim çalışın.

:D Hayırlı olsun bakalım Sertaç Bey , demek 977 bir sinirle 450 sınıf model aldırdı..Keşke 977'yi tamir edip ,biraz hover falan yaptıktan sonra bu heliyi öyle uçurmaya çalışsanız daha güzel olurdu..Ziyanı yok , 450 de çok iyi bir model ama kesinlikle masum değildir bilginiz olsun...Gerçi arkadaşlarımız gereken tüm tavsiyeleri vermişler ama ben tekrarlamayı uygun buluyorum , henüz ne kadar pilotaj geliştirdiniz bilemiyorum , o yüzden acemi gözüyle değerlendirme yapmamı mazur görünüz , heliyi kırdığınıza değil , bu kadar olumsuzluklarla gelen bir başlangıçtan sonra , hobiden iyice soğumanıza üzülürüm ,neticede arkadaşlarımızı olumlu yönlendirmek,ve hep beraber bu hobiden keyif almak bizi mutlu ediyor. İnşallah , kırımsız ve keyifli uçuşları olsun :thumbup: , en kısa zamanda hover ve alan turu videolarınızı izlemek dileklerimle Sertaç bey... :saygilar:

Tesekkur ederim arkadaslar bugun ancak pilleri sarz edecegim. Yarin bilmiyorum en azindan hover deneyebilirmiyim yoksa kumanda ile ilgili biraz video mu izlemem gerekir korkum kumanda acikcasi.. Manuelinin ciktisini aldim biraz ona gozatacagim emin olmadan da ucmak istemiyorum.

Hayırlı uğurlu olsun Sertaç bey :saygilar:

Phoenix 5te 3 aydir calisiyorum ama tabi ara verdigim gunlerde oldu hover veya soft ucusta pek zorlanmiyorum artik yon duygum epey ilerledi idle up acmadan bir sure ucmayi dusunuyorum keske tecrubeli bir pilot olsa da ilk ucuslari yaninda yapabilsem ama bu ilcede benden baska bu isle ilgilenen kimseyi gormedim, duymadim. Asil korkum kumanda... Ayrica simdeki tepkilerle bu helinin tepkileri birebir ayni olmayacaktir. Heliyide tanimiyorum ama ilk ucus elbet olacak ha yarin ha 1 yil sonra...
Bu arada Hakan bey dediginiz cok dogru zaten amacim v977 yi antreman macinda bunu resmi maclarda kullanmakti :) Ama maalesef arizalandi, banggod a video gonderdim belki yeni anakart yollarlarsa ve sorun anakarttaysa cogunlukla onunla calisacagim.

Mehmet bey videoyu izledim bende resim boyutlarini 150kb sigdirmayla ugrasmistim. Ekleyemedigim resimleri tavsiye ettiginiz yontemle ekliyorum simdi. Kitin orjinal align olmasini cok istemistim. Klonlarda ise alzrc tavsiye etmistiniz 450 toplama konusunda... o yuzden ya align ya alzrc olmasini istemistim. Helikopter ve kumanda bana cok temiz gozukuyor belki benim oldugu icindir :)

Tekrar hayırlı olsun Sertaç bey acele etmeden yavaş yavaş elinizi alıştırdiktan sonra gerisi gelir.

Sertaç bey hayırlı olsun. :thumbup: Kırımsız uçuşlar. :RCKolik:

Teşekkürler arkadaşlar bugün ilk uçuşumu yapacağım aksilik olmassa çok yavaş hareketlerle hover deneyeceğim sadece idle up ı açmadan. İlk uçuşu kırımsız atlatayım da kırım olacaksa ilerleyen zamanlarda olsun ama ilk seferde olursa her zaman yaptığım gibi kendimi toparlayamam heralde :)