YENI HIZLI Resim Yükle- Demo

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Özellikle mobil tarafında daha hızlı resim yükleme alternatifleri ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor :hoppa:

Bugün itibari ile yeni bir sisteminin DEMO'suna başlıyoruz. (HIZLI RESIM YUKLE) Bu sistem tıpki Tinypic gibi bizim kontrolümüz dışında olan bir sistem, en azından şimdilik.

Ama beğenir ve gerekli mali durumları ayarlarsak tıpkı "RCKOLIK YÜKLE" gibi kendi bünyemize de alabiliriz.

Yeni sistemin şu ana kadar kullandığımız sistemlerden en büyük farkı, resim yükleme sonrası ilgili IMG LINKLERI Mesaja OTOMATIK olarak kopyalanıyor olması.

Test edip, yorumları dönmeyi unutmayınız arkadaşlar :saygilar:

Kullanım Detayı :
1-"HIZLI Resim YUKLE
butonuna basıyoruz.
2- Çıkan pop-up sayfasına sürükle bırak ya da tıklayarak istediğimiz kadar resmi (max 25 MB geçmeyecek) seçiyoruz.
3- "Kategori" seçmeye GEREK YOK.
4- "Yükle" butonu ile yüklüyoruz.
5- Yükleme bittikten sonra sistem kendisi mesaj içerisine resim linkleri kopyalacak ve açılan pop-up sayfası kapanacaktır.

Deneme yapmak için aşağıdaki geçici konuyu kullanabilirsiniz

MOBIL :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

PC :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Web sayfasını %100 görüntülemede emoji sorun olmuyor ki.. %75 veya %110 falan yapınca kaymalar oluyor. Gerekmedikçe öyle yapmıyorum zaten ben, o bakımdan sıkıntı değil.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Gayet başarılı olmuş elimize sağlık, emoji sorununda çözüldü mü tamamdır :)
Web sayfasını %100 görüntülemede emoji sorun olmuyor ki.. %75 veya %110 falan yapınca kaymalar oluyor. Gerekmedikçe öyle yapmıyorum zaten ben, o bakımdan sıkıntı değil.
Rasim, Ali hali hazırda forumda henüz olmayan EMOJI desteğinden bahsediyor.

Anladım abi, telefonlardaki gülücükleri forumda da görebilme muhabbeti... Çok aramıyorum şahsen onları, olsa da olur olmasa da. Talep varsa yönetim değerlendirir illa ki :)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Forum Yönetimi olarak paylaşım konusunda bu aralar yine bir sessizliğe büründük :) Ama bu yan gelip yattığımız anlamına gelmesin lütfen :laugh:

Hazır Ramazan nedeniyle uçuşlara ara vermişken, aradan bir iş daha kaçıralım dedik :hoppa:

Bu konuda paylaştığımız “Hızlı Resim” yükleme uygulamasını özellikle mobil kullanımlar için çok faydalı ve gerekli olduğu kanaatine vardık. Şu an kullanılan sistem bizim dışımızdaki bir resim serverı, tıpki TinyPic, meşhur imageshack gibi.

Dolayısıyla bu uygulama ile yüklenen resimlerin garantisi yok, her an silinebilir. Bu nedenle bizde tıpkı şu anda aktif olarak kullandığımız “RCkolik Yükle” gibi bu uygulamayı kendi bünyemize alabilir miyiz diye düşündük.

Önce Free versiyonu test ettik. Baktık uygulama gayet stabil ve kullanışlı, sonra lisans ve 3 yıllık hosting paketi ile bu uygulamayı satın aldık :thumbup:

Şu an kendi uygulamamızın son ayarlarını ve kontrollerini yapıyoruz. Büyük ihtimal bir aksilik olmaz ise, bu hafta sonu kendi sistemimizi devreye almış olacağız :RCKolik:

Konu hakkında bilgilendirme ve son gelinen nokta hakkında ayrıca bir duyuru konusu açılacaktır :saygilar:

Son düzenleme:
Bugün itibarıyla HIZLI Resim yükle RCKOLIK Özel Hosting üzerinden devreye alınmıştır.

Forumda kullanılan Resim Yüklemelerde geldiğimiz son durumu aşağıdaki konuda özetlemeye çalıştık :)

Konu artık güncel olmadığı için KILITLENMIŞTIR.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...