Yeni kumandam spektrum dx8 hakkında sorum var

Merhaba arkadaşlar sonunda hitec auaro 9 ile dx8 arasında ki secimimi tamer arkadasimin sayesinde dx8 den yana kullandım ve aldim yani bende spektrum ailesine katildim :halay:(sözümüz Hayır olsun :laugh:)bu arada akan abime çok teşekkür ederim bir kumanda bukadar temiz olabilir.jelatinleri üzerinde kutu içerik muazzam 2.el demeye bin şahit.kumandayi almadan önce forumda dx8 dsm2 telemetri hakkında Türker bey ve Mehmet beyin videolarını ve anlatımları araştırdım. kafama takılan bir husus var.simdi bende hem fbl hemde fb(tarot zyxs) üniteli 450 heliler var.aldigim kumanda satellite yok.forumda satellite olmadan bu kumandayi kulanamazsiniz diyenlere karşı satellite siz kullananlarin gayet basarili kullandiklarini okudum.simdi ben satellite olmadan bu kumadayi kullanabilirmiyim? yada satellite almam sartmidir acaba? :-\ :RCKolik:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yeni kumanda spektrum dx8

Rifat gule gule kullan hayirlisi olsun. 450 lik modellerde kullanacaksan alici olarak 2 tane narenciyeden birini sec :laugh: ya hk dan orange marka veya lemon rx alabilirsin. Ileride ucaga vs bulasirsan1-2 tane de alici al simdiden. Lemonrx de alicilar 5$ civar gayet makul fiyat.

Kumandayi begendigine sevindim. Baya israr etmistim sana al diye begenmeseydin keserdim kendimi ;D

AR8000 i satellite siz kullanamazsın. Kumanda ile ilgili değil, alıcı ile ilgili bir husus...

Konu ile ilgili ispat videoları youtube hesabımda var. Zamanında bi iddialaşma olmuştu :)

Hayırlı olsun bu arada...

Yeni kumanda spektrum dx8

tamerkaymakci' Alıntı:
Kumandayi begendigine sevindim. Baya israr etmistim sana al diye begenmeseydin keserdim kendimi ;D
sırf büyüzden tereddüt etmeden aldım zati :D
işin ilginç yani ben bu ar8000 ile tm 1000 telemetriyi napacam :D bunlarla kullanmanın yolu var sanırım forumda bin işlemi hakkında sağolsun mehmet küçüksari
baya açıklamalı anlatmış şimdi dikkatlice okuyup izliyorum ki salonu siyah Dumanla karisik önce hafif sonradan ağır bi yanık kokusu almasını diye :D

Rasim Öztürk' Alıntı:
AR8000 i satellite siz kullanamazsın. Kumanda ile ilgili değil, alıcı ile ilgili bir husus...

Konu ile ilgili ispat videoları youtube hesabımda var. Zamanında bi iddialaşma olmuştu :)

Hayırlı olsun bu arada...
teşekkür ederim Rasim bey

Biraz kablo yumağı oluyor ama çift satellite ile masrafa girilmeyecekse, tek satellite alınıp alıcı+satellite şeklinde kullanılabilir. Böylece alıcı da boşuna gibi olmaz... Ama ünite alıcı arası biraz kablo trafiği oluyor o bakımdan üniteye iki satellite en temizi görsel açıdan...

Bu arada sadece Rasim yeterli abi :)

Hayırlısı olsun :saygilar:

Telemetri için ar8000 şart değil, istediğiniz alıcı ile kullanabilirsiniz, sadece dsm2 yada dsmx modları aynı olsun,
mesela sizdeki tm1000 dsmx gördüğüm kadarıyla, dsmx herhangi bir alıcı ile kullanabilirsiniz,
dsmx satellite ile kullanabilirsiniz,
ben eğer heli çok pahalı değilse orange markasının yeni dahili telemetrili dsmx sbuslı alıcılarını tavsiye ederim.

Linkteki alıcıda hiç kablo karışıklığı yok, direk sbus portundan kabloyu üniteye takıp kullanabilirsiniz, telemetriyi de sensör kablolarını direk alıcıya bağlarsınız, piyasadaki en az kablolu çözüm bu şuan :thumbup:
Bu alıcıdan ben henüz kullanmadım, ancak 3 kanal sbus lı alıcılarından kullanıyorum ve acayip memnunum, küçücük bir alıcı, tek kabloyla iş bitiyor, uzun antenleri var, mesafe sıkıntısı da hiç yaşamadım daha.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Biraz kablo yumağı oluyor ama çift satellite ile masrafa girilmeyecekse, tek satellite alınıp alıcı+satellite şeklinde kullanılabilir. Böylece alıcı da boşuna gibi olmaz... Ama ünite alıcı arası biraz kablo trafiği oluyor o bakımdan üniteye iki satellite en temizi görsel açıdan...

Bu arada sadece Rasim yeterli abi :)
anladım Rasim kardeşim ben hiç kurcalamayayim ta ki sipariş edip alıcı ve satellite alana kadar. :agreed:

Kağan Kazancı' Alıntı:
Hayırlısı olsun :saygilar:
teşekkür ederim linkleri araştırıyorum fiyatlar dediğiniz gibi uygun artık 1-2 bekleyecez sanırım :-\

Rıfat , hayırlı olsun , Spektrum güzel kumanda , hele hele Akan Bey gibi temiz bir elden gayet de güzel olmuş...
Narenciyeler iş görüyor , ben halen 6 kanalını kullanıyorum 250 modelimde , bir sorun yok , Tarot ile de gayet güzel geçiniyor... alıcıya satellite falan da gerekmiyor , 450 boyut olarak çok uzaklara gönderme durumu olamadığı için bence range mesafesi de yeterli...

İleride 9 kanal bir kumandaya geçersem diye , dolar da durmadan yükselirken , bir de bundan aldım ama henüz kullanma fırsatım olmadı , ancak kabloları bayağı uzun , 2 sat girişi , telemetri girişleri ve sbus özelliği falan var...Zannedersem range mesafesi de uzundur.Klon alıcı ama , işçilik kalitesi ve materyal kalitesi , fiyat oranında yeterli görünüyor..

Hayırlı uğurlu olsun Rifat bey. :thumbup: Bence doğru bir karar vermişsiniz. Hem kumanda hem de alacağınız kişiyle alakalı. :laugh: :halay:

Başlangıçta karmaşık görünüyor ama kısa zamanda son derece basit bir kullanımı olduğunu görecek ve gün geçtikçe daha çok seveceksiniz. :thumbup:

Tekrar hayırlı olsun, kırımsız uçuşlar. :RCKolik:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Rıfat , hayırlı olsun , Spektrum güzel kumanda , hele hele Akan Bey gibi temiz bir elden gayet de güzel olmuş...
Narenciyeler iş görüyor ,
teşekkür ederim hakan abi.sizin ve diger arkadaşların önerilerine göre narenciyelere yoneliyorum :agreed:

Türker Akgün' Alıntı:
Başlangıçta karmaşık görünüyor ama kısa zamanda son derece basit bir kullanımı olduğunu görecek ve gün geçtikçe daha çok seveceksiniz. :thumbup:

Tekrar hayırlı olsun, kırımsız uçuşlar. :RCKolik:
çok teşekkür ederim Türker bey cidden çok karmaşık ama bir okadar da kolay bir kumanda :D.kolay dememden kasıt menu arayüz ve butonları çok güzel ve rahat kullanışlı. Örnek turningy 9 da yeni model açarken model ismini yazarken baya uğraşıyordum. Spektrum guzel ve başarılı bir kumanda.bu arada telemetri videolarınızı dikkatle izliyorum emeginiz icin ayrıca teşekkür ler :saygilar:

rifat dirikolu' Alıntı:
...bu arada telemetri videolarınızı dikkatle izliyorum emeginiz icin ayrıca teşekkür ler :saygilar:
Faydalı oluyorsa ne mutlu bize. :saygilar:

Aman yanlış anlaşılma olmasın arkadaşlar.. :D
Rıfat , aslında olabildiğince orjinal ekipman kullanımı taraftarıyım.Spektrumun alıcıları , daha doğrusu ispatlı tüm kumandaların alıcıları ve yan ekipmanları , birazcık pahalı olduğu için , ben bu sebeple narenciye kullanıyorum.Ha bende sıkıntı olmadı ama başkasında olabilir , bu fiyat -kalite ikileminde başımıza gelebilecek bir durum , orjinallerinde olmaz mı sıkıntı , onlarda da olabilir ama birisinde risk yüzde 10 iken , diğerinde yüzde 50 olabilir.Şans işi yani... :RCKolik: