Gaui x5 FES 2020

Serkan Demirkesen

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Bir süredir model arayışı içerisinde olduğumu daha önce yazmıştım. Birçok araştırma’ dan sonra tam karar vermek üzereyken olaya @LEVENT UYGUN abim el attı ve iyi ki de attı. Kendisi ile yaptığımız uzun telefon görüşmeleri sonrasında alacağım modeli belirledik ve gerekli malzeme ve ekipmanları almaya başladık. Benim için tecrübesizlikten kaynaklanan bu karmaşık içerisinde kaybolmama izin vermeyerek bana yol gösteren, zamanını ve bilgisini paylaşan, ne sorsam (ki bazen tecrübesizlikten çok komik ve anlamsız sorular sordum) uzun uzun anlatıp açıklayan Levent Abime tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum.

Aldigimiz modelin birçok eski üyenin yüzünde küçük bir tebessüm oluşturacağını düşünüyorum. ?

Kumanda, kit, upgrade parçalar, servolar ve yardımcı teknik araç ve gereçlerin neredeyse tamamı alındı.

Konfigürasyonum aşağıdaki şekilde planlandi.

Kumanda: Radiokink At9S
Kit: Gaui x5 FES FBL
Servolar: Align

Su anda eksik olan sadece ünite kaldı.

Modelin yapımına da dün akşam itibarıyla başladım. Heyecanımı sizlerpaylaşmak istedim. Buyurun resimler;

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hayırlı olsun, güzel, çita gibi model, kırım sonrası parça bulunabilirliği nasıl? Hangi sitelerde ne kadar kargo ücreti ile geliyor parçalar araştırdınız mı?

Gaui uzun zamandır stok yenilemiyor kendi sitesinde, sahibi olan kadın Anny Chen bir senedir sadece yediğini içtiği paylaşıyor, önceden düzenli dünyanın her yerinden gaui uçuşları paylaşırdı, bu da bana gaui de işler iyi gitmiyor izlenimi uyandırdı, ilerisi için parça stokları bitince yenilenmeme ihtilali var.

Hayırlı olsun, güzel, çita gibi model, kırım sonrası parça bulunabilirliği nasıl? Hangi sitelerde ne kadar kargo ücreti ile geliyor parçalar araştırdınız mı?

Gaui uzun zamandır stok yenilemiyor kendi sitesinde, sahibi olan kadın Anny Chen bir senedir sadece yediğini içtiği paylaşıyor, önceden düzenli dünyanın her yerinden gaui uçuşları paylaşırdı, bu da bana gaui de işler iyi gitmiyor izlenimi uyandırdı, ilerisi için parça stokları bitince yenilenmeme ihtilali var.
Teşekkürler.

Modeli Ankara’ ya gidip THK dan bizzat ben aldım. Kıt ile birlikte flybarless modifikasyonu icin de parçaları alırken orada görevli olan kişi, Okan Bey ellerinde fazlasıyla yedek parça olduğunu belirtti.

Ayrıca internette birkaç yabancı sitede yedek parça satışını gördüm ama Kargo ücreti vs bilmiyorum tabi.

Riski azaltmak icin hazır ellerinde varken bazı kritik parçaları şimdiden almak iyi olabilir...

Öncelikle hayırlı olsun . Adınıza sevindim . Tabi şöyle bir not düşmeden edemeyeceğim , işin içinde @LEVENT UYGUN abimiz varsa ona yardım almak demiyoruz ona hile yapmak diyoruz ?? . İşe tepeden inme bir el değmiş oluyor tabi :):saygilar: Tekrar hayırlı olması dileğiyle güle güle kullanın ve lütfen bu hobi ile ilgili bol bol döküman okuyun veya okumaya devam edin .

Öncelikle hayırlı olsun . Adınıza sevindim . Tabi şöyle bir not düşmeden edemeyeceğim , işin içinde @LEVENT UYGUN abimiz varsa ona yardım almak demiyoruz ona hile yapmak diyoruz ?? . İşe tepeden inme bir el değmiş oluyor tabi :):saygilar: Tekrar hayırlı olması dileğiyle güle güle kullanın ve lütfen bu hobi ile ilgili bol bol döküman okuyun veya okumaya devam edin .

??? vallahi öyle oluyor biraz. Tavsiye icin teşekkürler. İlgi duyduğum her konuda olduğu gibi bu işte de gereken ciddiyetle araştırma yapmaya devam ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Alyan konusunda Kağan'a katılıyorum, bu alyanlar la modeli toplarsın, ama özelikle sökme işleminde ciddi zorluk yaşarsın.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari