Gaui x5 FES 2020

Hadi hayırlısı , bu iş zaten sindire sindire , acele etmeden , tadını alarak yapılır.Bu sebeple senin geçici olmayıp , uzun soluklu bir modelci olacağını öngörüyorum Serkan %p
Ayarlar konusunda da aynı sabrı ve özeni gösterebilirsen , azcık da sim kasınca olur bu iş.:thumbup:
Biz bekleriz , herşey yolunda giderse , uçuşunu da seyretmekten zevk duyacağız inşallah :saygilar:

Hadi hayırlısı , bu iş zaten sindire sindire , acele etmeden , tadını alarak yapılır.Bu sebeple senin geçici olmayıp , uzun soluklu bir modelci olacağını öngörüyorum Serkan %p
Ayarlar konusunda da aynı sabrı ve özeni gösterebilirsen , azcık da sim kasınca olur bu iş.:thumbup:
Biz bekleriz , herşey yolunda giderse , uçuşunu da seyretmekten zevk duyacağız inşallah :saygilar:

Çok teşekkür ederim?? Dogruyu söylemek gerekirse sim işine gereken zamanı bu aralar ayıramıyorum. YouTube tan eğitim videolarını daha çok seyrediyorum. Bu hobiyi yaşayabilmek için eşim ve kızım uyuduktan sonra kalan zamanımı kullanıyorum daha çok. O zaman da gecenin bir vakti sim çalışmak zahmetli geliyor biraz ??

Ama en kısa sürede düzene sokacağım ??

Kolay gelsin. Sim çalışmaları önemli :) Birde yok mu şöyle kanopiyle heybetli bir fotoğraf :D

Vallahi yoktu ana senin için cektim şimdi ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Evet şimdi mükemmel oldu :D güle güle kazasız belasız uçur inşallah :)

Model hakkında güncelleme yapma zamanı geldi?

Aradan geçen süre içerisinde modelde ciddi ilerlemeler kaydettim. Bu kadar uzun sürmesinin nedeni modeli sindire sindire, daha da önemlisi neyi ne icin nasıl yapıldığını anlaya anlaya yapmaya çalışmaktan kaynaklandı. Tabi bazen de yurt dışından verdiğimiz siparişlerin gelmesini beklemekle de geçen günlerimiz oldu ?

AliExpress ten aldığım servo kollarının bugün elime geçmesi ile birlikte modelin neredeyse% 99’ u tamamlandı.

Bundan sonra artık yavaş yavaş ayar kısmına geçmek üzere literatürü tekrar gözden geçirmeye başlıyorum. Tabi ki yardım alacağım ama hangi ayarın neden ve nasıl yapıldığını teoride öğrenmek ilk isim olacak.

Yine tekrar etmek isterim ki ne zaman arasam beni geri çevirmeyen ve yol göstermekle kalmayıp uzun uzun sebeplerini anlatan Levent Uygun abime tekrar tekrar teşekkür ederim.

Modelin son durum resimleri;

Model çok güzel gözüküyor elinize sağlık hocam, fakat aklıma birşey takıldı metal servo kolu neden tercih ettiniz?

Model çok güzel gözüküyor elinize sağlık hocam, fakat aklıma birşey takıldı metal servo kolu neden tercih ettiniz?
Teşekkürler ??

Metal seçilmiş olmasındaki endişe nedeni nedir acaba?

Elimde plastik de vardı ama ebatlardan dolayı kesme biçme işlemi yapmam gerekiyordu.
Ayrıca, metal olanlar hem bana daha fazla güven veriyor hem de görsel olarak daha çok tatmin ediyor.

Teşekkürler ??

Metal seçilmiş olmasındaki endişe nedeni nedir acaba?

Elimde plastik de vardı ama ebatlardan dolayı kesme biçme işlemi yapmam gerekiyordu.
Ayrıca, metal olanlar hem bana daha fazla güven veriyor hem de görsel olarak daha çok tatmin ediyor.
Metal banada çok şık geliyor hocam ama kırımda servo dişlilerini sıyırtır dedikleri için plastik kullanıyorum. Özel bir sebebi mi vardı diye merak ettim o yüzden sordum hocam hayırlı geceler.