Gaui x5 FES 2020

Metal banada çok şık geliyor hocam ama kırımda servo dişlilerini sıyırtır dedikleri için plastik kullanıyorum. Özel bir sebebi mi vardı diye merak ettim o yüzden sordum hocam hayırlı geceler.
Anladım, haklı bir uyarı olabilir ?? Birçok model inceledim, neredeyse hepsi metal kullanmış. Artık ben de tecrübe edeceğim bakalım.

Masallah cok guzel. Benim de 4. kez alasim geldi modeli fotolari gorunce ?

Metal servo kolu kullanmamani tavsiye ederim. Evet goruntusu guzel ama kirimdan sayilmayacak en ufak surtmede bile servo dislilerinin zarar gormesine sebep olabilir. Gaui'nin veya goblinin karbon destekli plastik servo kollari cok iyidir. Esneme yapmaz, kirim aninda servo dislileri yerine kol kirilir. Bu boyut icin align/savox servolarla birlikte gelen plastik kollar da gayet guzel is gorur.

Masallah cok guzel. Benim de 4. kez alasim geldi modeli fotolari gorunce ?

Metal servo kolu kullanmamani tavsiye ederim. Evet goruntusu guzel ama kirimdan sayilmayacak en ufak surtmede bile servo dislilerinin zarar gormesine sebep olabilir. Gaui'nin veya goblinin karbon destekli plastik servo kollari cok iyidir. Esneme yapmaz, kirim aninda servo dislileri yerine kol kirilir. Bu boyut icin align/savox servolarla birlikte gelen plastik kollar da gayet guzel is gorur.

Sanırım forumda en çok senin elinden Gaui geçti ???

Benim ilk ciddi modelim olduğundan mıdır nedir bilmiyorum ama en başından beri ben de hem çok sevdim modeli hem de çok keyif aldım toplarken...

Bu arada tavsiye icin teşekkür ederim ???

3 tane x5, sayisiz x3 ve yillardir kahrimi cekip de gik demeyen x7... Forum bir yana, ulkedeki bir numarali gaui musterisi benim :D
O zaman Eskişehir’ de uçmak mecburi oldu benim için ??? Gelip biraz daha feyz alalım bu tecrübeden ?

Küçük bir güncelleme yapayım... Görüntü olarak beni rahatsız eden servo kablolarına kablo çorabı uygulaması yaptım. Şimdi gözüme çok daha iyi görünüyorlar. Bir de kablo geçiş yerlerini duzenleyebilirsem içim çok rahat edecek ?? işçilik kısmı çok istediğim gibi olmadı ama ilk defa böyle birsey denedim, sonraki modellerimde daha iyi olacağına eminim.
Not: Aslında modelim uçmaya yaklaşık 2 aydir hazır ama önce ayağımı kırdım, 2 ay onunla uğraştım, şimdi de haftasonu yasakları başladı. Güvenlik önlemleri nedeniyle tek başıma maiden uçuşu da yapamıyorum ? yasakların kalkmasını sabırsızlıkla bekliyorum ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Geçmiş olsun. Aksilikler hep oluyor. Geç olsun ama güzel olsun :D
Çorap giydirme işi bence gayet güzel olmuş. Eline sağlık.
Maiden konusunda kesinlikle doğru yoldasın :D
Yalnız bir tavsiye vermek istiyorum. Servo hornların plastik olursa zaten üzücü olan kırımlarda en azından servolarını koruyabilme ihtimalin hayli artar. Belki daha önce yazılmış olabilir ama tekrardan zarar gelmez :D

Geçmiş olsun. Aksilikler hep oluyor. Geç olsun ama güzel olsun :D
Çorap giydirme işi bence gayet güzel olmuş. Eline sağlık.
Maiden konusunda kesinlikle doğru yoldasın :D
Yalnız bir tavsiye vermek istiyorum. Servo hornların plastik olursa zaten üzücü olan kırımlarda en azından servolarını koruyabilme ihtimalin hayli artar. Belki daha önce yazılmış olabilir ama tekrardan zarar gelmez :D
Tesekkurler Ali Haydar ?

Servo horn konusu dediğin gibi daha önce de konuşulmuştu. Genel tavsiye plastik yönünde zaten. Ben de bir türlü değiştiremedim onları ?

Geçmiş olsun, kırık iyileşmiştir umarım. Şu kablo çoraplarını oldum olası çok beğenmişimdir ama kendim hiç kullanmadım. O yüzden benim kablolarım hep üşür :laugh:
Deniz abi, ayağımda ve alt bacağımda ağrı devam ediyor. 6 hafta alçıda, 2 hafta atelde durdu. 2 hafta önce de hepsinden kurtuldum. Özellikle soğuk havalarda şiddetli bir hal alan ağrının yakın zamanda geçmesini umuyorum.

Kablo çorabı işini bence siz de yapmalısınız ??? gerçekten çok temiz ve şık bir görüntü oluyor.

• Şaşırdım
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Serkan çok geçmiş olsun tekrar.:saygilar:
Şu herkesin dikkatinden kaçan H1 hakkında özellikle bir inceleme rica ediyorum, tüm işler bittikten sonra tabi :saygilar:
Abi çok teşekkür ederim ?

H1 ile ilgili de yine bu konu içerisinde zamanı gelince bilgi vermek istiyorum zaten. Bu konuda hazırlık da yapıyordum, hatta kutu açılım videosu bile çekmistim ama silindi yanlışlıkla. ? Ama tekrar yaparım.
Şöyle bir durum var, daha önce başka bir üniteyi tecrübe etmediğim için referans alıp kıyaslama yapabileceğim bir deneyimim olmayacak. Ama tecrübelerimi aktaracağım.

Deniz abi, ayağımda ve alt bacağımda ağrı devam ediyor. 6 hafta alçıda, 2 hafta atelde durdu. 2 hafta önce de hepsinden kurtuldum. Özellikle soğuk havalarda şiddetli bir hal alan ağrının yakın zamanda geçmesini umuyorum.

Kablo çorabı işini bence siz de yapmalısınız ??? gerçekten çok temiz ve şık bir görüntü oluyor.
Çok iyi anlıyorum seni. 3 Haziran'da bir kaza geçirdim ve omzum çıkmıştı. Minör kırıklar vardı ve fakat bağlarım parçalanmıştı. Etkili bir fizik tedavi süreci sonunda nisbeten çabuk iyileşti. Ama hala hissettiriyor...

• Üzüldüm
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Çok iyi anlıyorum seni. 3 Haziran'da bir kaza geçirdim ve omzum çıkmıştı. Minör kırıklar vardı ve fakat bağlarım parçalanmıştı. Etkili bir fizik tedavi süreci sonunda nisbeten çabuk iyileşti. Ama hala hissettiriyor...
Çok geçmiş olsun size de ?? basa gelen çekilir hesabı artık idare edeceğiz ??