YENİ MODEL JR FORZA 550

kemalcan

Çalışkan Uye
Arkadaşlar JR firması benim gözümde taş gibi bi 550 sınıfı yapmış 450 nin kayış aktarması 700 sınıfının 12 mm main şaftını almış güzel bişeyler çıkmış ortaya 550 dominatör ile kıyasladığımda açıkara önde olan bi model.
detaylar facebook sayfasındada mevcut.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

YENİ MODEL JR FORZA 550

Çoook güzel model olmuş, ama fiyat nasıldır ki acep?

YENİ MODEL JR FORZA 550

Var olan modelleri NEX6-550 yi biraz modifiye edip forza haline getirmişler mi acaba :)

frame de falan değişiklikler var gerçi...

Severiz JR ı, 6s 550 de de başarılı olacaklardır. Tabii fiyat da önemli :)

YENİ MODEL JR FORZA 550

Tabiki 550 dominatörle kıyaslarken fiyat performansa göre de kıyaslamak lazım align hala canımız ciğerimiz atamayız bi kenara align i.

YENİ MODEL JR FORZA 550

Muhtemelen fiyat/ performansta 550L yi geçemeyecektir,
Ben fiyatının yukarıdaki combo ile 1200-1300 dolar civarında olacağını düşünüyorum, haliyle arada ciddi fark oluyor.
Çıksın da bir görelim, ben çok beğendim

YENİ MODEL JR FORZA 550

550lik model olunca hemen bir dikkat kesildim ;D
Model çok hoş.
Düşük şaftlı modelleri ayrı seviyorum.
Forza fiyat olarak Align'ın çok üstünde olur.
O yüzden dominatörü daha çok seviyorum :laugh:

YENİ MODEL JR FORZA 550

Cuzdanını seven uzak dursun, tecrübe ile sabittir :halay: :lollol: :lol:

YENİ MODEL JR FORZA 550

Bodoslama girince hepsi dağılıyor :D Servo arızası sonucu gaui x5 çakıldı. Frame arasında kalan motor mount bile yamuldu. Moleküllerine ayrıldı model...

YENİ MODEL JR FORZA 550

Model tek kelime ile mükemmel duruyor ama sadece orada dursun bizden uzak olsun :D Zannediyorum yüksek fiyatlardan satışa çıkacak :D

YENİ MODEL JR FORZA 550

Valla bi modeli kafaya koyan sabredecek, hergun fastlad'e bi ugrayacak. Specials sayfasina en az bir kere ugramamis model yok. :)

Yeni bir haber;

JR Forza 550 ve 550 nin nitro conversion upgrade ini iptal etmiş...

Ayrıca Forza 450 ve 700 ün üretimini de third party bir firmaya vermiş...

Bundan sonra UAV/UAS pazarına ve radyo kumanda işine odaklanacaklarmış...

YENİ MODEL JR FORZA 550

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bundan sonra UAV/UAS pazarına ve radyo kumanda işine odaklanacaklarmış...
Uzun süredir devam eden durgunluğun sonunda böyle bir karar şaşırtıcı olmadı... Ama yine de köklü bir firmanın Heli sektöründen tamamen çekiliyor olması hiç de iyi değil :-\

YENİ MODEL JR FORZA 550

Önce heli sektöründen çekilen firma 2017 sonunda iflasını açıkladı. Sitelerinde var japonca açıklama, ingilizce çevirisi de aşağıda...

Tabii finans ve hukuk alanında bilgili arkadaşlar daha iyi bilir, burdan geri dönüş olabilir borç yapılandırılabilir vs. ama hobinin düşüş trendini de göz önüne alırsak, JR dan bu kadarmış diyebiliriz.

Japan Remote Control Co., Ltd.
"JR PROPO" brand RC helicopter etc.
Provision of technology to the production TV drama "Eternity 0" flight scene Technical offer
commencement of bankruptcy procedure Decided
TDB company code: 580652218

Debt 4 billion yen

"Osaka" Japan Remote Control Co., Ltd. (Capital 3,600,000 yen, Higashi Osaka-shi Eiwa 2-2-12, Registration side = 392 Shirakibucho-cho Matsusaka city, Mr. Akiko Ezaki and 2 others) is December 26 On the day the Osaka District Court received a decision to commence bankruptcy proceedings.

Bankruptcy trustee Yuichi Sakagawa lawyer (4-8-17 Nishitenmi Kita-ku, Osaka-shi, Wagataki comprehensive law firm, telephone 06-6363-7800).

Our company was founded in September 1976, a manufacturer of radio control (RC) such as helicopter · airplane reorganized corporation in November of the same year and remote controllers for industrial use. He worked on the manufacture and sale of RC helicopter and RC airplane under the trademark of "JR PROPO", consistently performed from design development through manufacture and sales repair with high technology, and some outsourcers also used it. It manufactures at domestic factories of manufacturing bases and Malaysia factories and sells at about 400 shops throughout the country, and also has a high profile in overseas, actively developing overseas, mainly in the US, EU, and Asia. In addition to being widely adopted in the technology offering to the zero-battle flight scene of the TV drama "Eternity 0" and various variety programs, our employees have a high degree of publicity, such as becoming a champion at the radio control helicopter world tournament It was. In recent years, we focused not only on hobby, but also on industrial products such as pesticide spraying and remote site inspection and drone development. In the fiscal year ending March 2016 due to the advancement into the industrial field, we posted annual sales of about 4,100 million yen, which will double as compared with the previous term.

Even after that, although the motivation for business was strong, such as the plan to open a new factory in Wakayama prefecture and Nara prefecture, etc., although the motivation for business was strong, payment was delayed against various aspects such as business parties around May 2016. Credit apprehension was whispered in the industry, and cash flow was concerned. Furthermore, in some cases, planned opening of a new factory in Hashimoto, Wakayama Prefecture, where planned fishing settlements and unclear outflows are also pointed out, will not go on, and in September 2016 the financial debt repayment will be delayed and taxes There was also a situation of delinquency occurred. For this reason, although we tried to improve cash position through substantial restructuring etc., we filed a lawsuit from some creditors, business environment deteriorated, such as seizure of owned real estate from local governments and financial institutions in 2017. This year it was the measure because it came here and filed for bankruptcy from the creditors as the business shrank greatly since this year. 

Debt is expected to be about 4 billion yen, mainly financial debt, but there is a possibility that it will fluctuate greatly in the future.

YENİ MODEL JR FORZA 550

Rasim Öztürk' Alıntı:
Önce heli sektöründen çekilen firma 2017 sonunda iflasını açıkladı. Sitelerinde var japonca açıklama, ingilizce çevirisi de aşağıda...

Tabii finans ve hukuk alanında bilgili arkadaşlar daha iyi bilir, burdan geri dönüş olabilir borç yapılandırılabilir vs. ama hobinin düşüş trendini de göz önüne alırsak, JR dan bu kadarmış diyebiliriz.
Vay be :-\ Bir zamanlar sektörde lider firmalardan birisini bu şekilde görmek üzüyor insanı :embarras:

Özellikle kumanda kısmında "Spektrum" ile yolları ayırınca o kısımda dikiş tutmamıştı ???

YENİ MODEL JR FORZA 550

Thunder Tiger' dan sonra da JR.
Modelci camiasının başı sağolsun :(