Yeni modelim Gaui X3 & Setup & Video - Doğukan Ocak

Doğukan Ocak

RcFanatik
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Heli
Herkese selam ,

Yine dayanamadım 450 boyutu heliyle başıma bela aldım ;D

Modelciliğe başladığımdan beri 450'lerden bir türlü vazgeçemedim, yine dayanamayarak son noktayı x3 ile koydum :D

Gözlemlerim ;
En çok hoşuma giden locktite kullanmadan modeli toplayabilmek , çoğu parçayı plastik vida ile takıyorsunuz ve locktite gerek kalmıyor. Kurulumu çok basit 2-3 saat içerisinde uçuşa hazır hale getirebilirsiniz , bende o kadar sürede toparladım. Ayrıca çok hafif geldi elime.. Canopynin tamamen frame kapatması ayrı hoşuma gitti :laugh:

Eksik bulduklarım ,
Kutuda ayriyetten bir poşet çıktı , ilk ne olduğuna anlam veremedim. Çünkü tek başına bir poşetti... İlk uçuşa gittim geldim feathering şaftta boşluk var, neyin nesidir derken o poşet geldi aklıma. İçerisindeki pullar bu boşluğu almak içinmiş , eğer boşluk olursa takıyorsunuz , boşluk olmazsa takmıyorsunuz. Bu durum biraz garip geldi :D
Diğer problem pil yuvası , 1400'lük Opti piller ucu ucuna giriyor. Pil kızak sistemi çok sıkı , gir çık yaparken çok zorlamak gerekiyor.

Kullandığım setup ,
Gaui X3 Kit with CNC tail grips and Halo Carbon Fiber Main Blades
X3 Belt conversion Pack
Xnova XTS 2618-1860kv Brushless Motor
HobbyWing Platinum 50A V3
Rotostart servo (3xCyclic / 1xTail)
Supra X Pro D5 Battery Connectors
Optipower Ultra 1400mAh 6S 50C
Mikado Mini vBar
12T Pinion / 3400rpm

Performans olarak ,
Muazzam ötesi güç var , seçtiğim motor standartların biraz üzerinde ve 900 watt continuous ve 1100 watt peak veriyor. Aynı değerdeki Scorpion motor yanlış hatırlamıyorsam 700-750 watt güç veriyordu. Açılar 13 civarında olmasına rağmen performans kaybı yaratmıyor. Güzel bir ESC ayarından sonra dahada iyi olur.

Servo konusuna değinmeden geçemeyeceğim , Tevfik abiden aldığım ''Rotostart'' (kime sorsam herkesin tereddütle yaklaştığı servolar) o kadar memnun kaldım ki.. Hayatımda gördüğüm bu boydaki en hızlı servolar falan sanırım. Üzerinde yazan değerleri tam karşılıyor. Bu boy Savöx da kullandım ama çok yavaş gelmişti , bu boy servo almayı düşünen olursa ŞİDDETLE TAVSİYE ederim. Aşağıda ki videodan performansını izleyebilirsiniz..

FOTOĞRAFLAR ;
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Veeee ilk performans videosu , 4. ve 5. uçuşlarım bu model ile.. Biraz ünite üzerinden ince ayar yapmak lazım , modele ufak komut versemde sekiyor yerden fırlıyor havaya ;D
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

:saygilar:

Konuyu ne zaman açacaksın diye bekliyordum :laugh:
Hayırlı uğurlu olsun kardeşim, kırımsız uçurman dileğiyle, ortalama setup ne kadara mal oldu sakıncası yoksa Doğukan'ım ;)

Düşünen birilerine de faydası dokunmuş olur :evil:

Büyük abisiyle pozları da fenaaaaaa :thumbup:

Hayırlı olsun Doğukan, güle güle kullan :)

Video izleme fırsatım da oldu hemen yazayım, maşallah diyelim öncelikle de,
el insaf be kardeşim daha kutudan yeni çıkarmışsın modeli, hem daha o çok ama çok küçük bu kadar işkence yapılırmı :lol: :lollol:
ya herşeyi anladım da overspeed nedir abi ya canı çıkacak masumcağızın ;D

Doğukan hayırlı uğurlu olsun X3. :thumbup: :halay: :halay:

Bende uzun sayılabilecek bir süredir bu modele sahibim ve en keyif aldığım, problemsiz modellerimden biridir.

Artık uçuş videolarını değerlendirmeye almadığım pilotlar arasına girdiğinden dolayı onunla alakalı bir yorum yapmayacağım. :laugh: :lollol:

Güzel günlerde keyifle uçur inşallah. :RCKolik:

X3 modeli forumcak sevdiğimiz güzel bir model, özellikle 6s konfigurasyon gerçekten tek kelime ile harika %p

Senin pilotaj da modelin hakkını çok güzel hakkını verecektir, orası kesin :thumbup: Bize de keyifli seyirler düşüyor bu duruma :laugh: :D Model yeniden hayırlı uğurlu olsun, bol keyifli uçuşların olsun :halay:

Doğukan güle güle kullan. Model havayı yırtıp sonra geri dikiyor aynı anda, fena :D Ellerine sağlık :thumbup:

Çok sevdiğim bir model X3. Bir tane pert edip ikincisini almıştım, şimdi bir üçüncüsünü almak istedi canım ;D

Çok sevimli bu... Benim de(daha uçuramamış olsam da) ilk modelim, o yüzden iki kat sevimli... Hayırlı olsun... Kırımsız uçuşlar...

Sent from my iPhone using Tapatalk

pazar uçuş videosu eklememişin. :-\

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Video izleme fırsatım da oldu hemen yazayım, maşallah diyelim öncelikle de,
el insaf be kardeşim daha kutudan yeni çıkarmışsın modeli, hem daha o çok ama çok küçük bu kadar işkence yapılırmı :lol: :lollol:
ya herşeyi anladım da overspeed nedir abi ya canı çıkacak masumcağızın ;D

Çok teşekkürler abi inşallah daha iyileri sizlerin olur :saygilar:
Overspeedleri hoşuma gitmedi be abi , kayış aktarmaya çevirince sesi soluğu gitti modelin sessiz çalışıyor model ;D

tamerkaymakci' Alıntı:
Hayırlı olsun Doğukan, güle güle kullan :)

Tamer abi çok teşekkür ederim :saygilar:

Türker Akgün' Alıntı:
Doğukan hayırlı uğurlu olsun X3. :thumbup: :halay: :halay:

Bende uzun sayılabilecek bir süredir bu modele sahibim ve en keyif aldığım, problemsiz modellerimden biridir.

Artık uçuş videolarını değerlendirmeye almadığım pilotlar arasına girdiğinden dolayı onunla alakalı bir yorum yapmayacağım. :laugh: :lollol:

Güzel günlerde keyifle uçur inşallah. :RCKolik:

Estağfurullah Türker abi sizin gibi üstadlardan bunları duymak beni mutlu etti , çok teşekkür ederim :saygilar:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
X3 modeli forumcak sevdiğimiz güzel bir model, özellikle 6s konfigurasyon gerçekten tek kelime ile harika %p

Senin pilotaj da modelin hakkını çok güzel hakkını verecektir, orası kesin :thumbup: Bize de keyifli seyirler düşüyor bu duruma :laugh: :D Model yeniden hayırlı uğurlu olsun, bol keyifli uçuşların olsun :halay:

Mehmet abim çok teşekkür ederim , bende çok memnun kaldım modelden. İnşallah uzun süre beraber oluruz :laugh:

Emre Kaman' Alıntı:
Doğukan güle güle kullan. Model havayı yırtıp sonra geri dikiyor aynı anda, fena :D Ellerine sağlık :thumbup:

Çok sevdiğim bir model X3. Bir tane pert edip ikincisini almıştım, şimdi bir üçüncüsünü almak istedi canım ;D

Çok teşekkürler Emre abi ,

Alman her türlü işimize gelir yani biliyorsun :laugh: :laugh:

Fatih Başaran' Alıntı:
Çok sevimli bu... Benim de(daha uçuramamış olsam da) ilk modelim, o yüzden iki kat sevimli... Hayırlı olsun... Kırımsız uçuşlar...

Çok teşekkürler Fatih abi :saygilar:

tacettin sahin' Alıntı:
pazar uçuş videosu eklememişin. :-\

Abi pazar laptop şarjı bittiği için ayar yapamamıştık , yapamayınca uçuştan keyif alamadık.. Haliyle videoda çekmemiştik ;)

Doğukan tekrar hayırlı olsun Model şahane uçuş şahane ne diyelim keyifli izledim kırımsız uçuşlar. :saygilar:

Hayırlı olsun kardeşim bu boyutta düşündüğüm helilerden biriydi senin pilotajdanmı helidenmi anlamadım çok stabil ve seri geldi bana x3 neredeyse gobline yaklaşmış ;D artık birdahaki buluşmaya kapışırız :thumbup:

Muammer Akbulut' Alıntı:
neredeyse gobline yaklaşmış ;D

Hayırlı Olsun kardeşim daha ilk zamanlar cicim ayları yapmadan kırbaca başlamışsın ;D
Rotostar'lar efsane tabiki bakma sen HK gömücülerine :saygilar:
Neredeyse Goblin olmuş X3, bende katılıyorum ;D

Doğukan hayırlı olsun kardeşim, kırımsız kazasız günlerde kullan :thumbup:

Hayırlı olsun Doğukan. X7 ye kardeş gelmiş :)