Yeni Simulator Programı yolda : ACCURC

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Bilmeyenler olabilir diye paylaşayım dedim. Bu yıl içerisinde büyük bir aksilik olmazsa yeni bir simulator yazımı piyasada olacak, "ACCURC".

Bildiğim kadarı ile Alman mühendisler tarafından geliştirilen bu simulator yazılım en büyük farkı modellerin 3D olarak dizayn edilmiş olması. Söylenene göre bu da daha fazla bir gerçekcilik verecekmiş.

Yayınlanan aşağıdaki tanıtım videolarında göze çarpan en büyük farklılık ise "Workshop" adı verilen ve modelin tüm elektronik konfigurasyonların kişisel olarak değiştirilebilmesi. Yani modelde kullanacağınız motor, servo marka ve modellini 1 mouse tıklaması ile kolaylıkla değiştiribiliyorsunuz.

Diğer en önemli farklarından birisi ise modellerin gerçek sesleri ile uçacak olması imiş.

Neyse fazla söze gerek yok. Buyrun paylaşılan görsellere :halay:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Güzele benziyor. Her detayını yapmışlar :bravo:
Phoenix gibi düşük sistem gereksinimi isterse ve thk sim kumandası uyarsa güzel olur :)

Grafik motorunu, optimizasyonunu bilmem de fizik kurallarına uyarlarsa seviniriz :D

İnşallah test etme şansı bulabiliriz. Yeni çıktığı için belirli bir süre free kullanım hakkı vereceklerdir diye düşünüyorum.

Güzele benziyor. Ki Almanlar yapıyorsa iyi olur bence :D

Ben porsche motoru takacam bakalım ne olacak heliye ;D

süper görünüyor eğer gerçekçiliği yakalarlarsa kullanmak istenen donanımlar birebir simüle edilecek ondan sonra yapımına geçilecek olması maliyetleri süper düşürür ve yeni donanım denerken heliye ihtiyaç kalmaz önce dener sonuca göre hareket edersin. :saygilar:

tasarım ve ksiselleştirilebilir liik acısından guzel gozukyor ama oraya torq servo yu veya ds610 koymak sadece kullanıcıya şekul şukul yapmak bence :D o aradakı torq veya hız farknı sımılasyonda hissettirebilecekler ise , hatta ondan onemli fbl unite olayına girsinler her unitenin karakterislik uçuşunu yansıtmaya çalışşsınlar ( gercı burda buyuk mevzu çıkar fbl uretıcılerı tarafından :D :D ) görelim ...

phoenix son güncellemesi ile cidden başarılı ama en kötü özelliği model opsıyonları konusunda , mesela goblınde sadece 700 var belkı 570 veya 500 ile ucmak istiyorum , g4 modellemesi rezalat boyut olarak ordakı raptor 50 kullanmışlar belli , yeni raptor E700 geldi cok hosuma giden bir model mesela , gaui modellerinden x7 x5 gibi modeller yok , logo700 veya diger modelleri yok belli başlı modeller var phoenix de bu yuzden kötü ...

Phoenix de raptor E700 güncellemesi geldi. Güncellemeyi yaptım ama modeller arasında görünmüyor. Başka modellerde bu sorunu yaşamadım. Böyle bir sorun yaşayan var mı?

Hazır konu güncellenince, geçenlerde Akan Bey'in facebook sayfamızda paylaştığı ACCURC ait yeni tanıtım videosunu burada da paylaşalım :)

Çok güzel görünüyor vallahi simulasyon :laugh: Eğer çıktığında thk simulasyona uygun olursa alırım ben bunu yahu :evil: :evil: :RCKolik:

Bu arada bu güzel bilgilendirme için teşekkürler Mehmet abi

şimdi modelş detayları grafikler kullanıcıya sunduğu setuplar falan güzel orasına lafım yok hatta bayıldım amaaaaaa , simdeki görsellik diğerlerinden hiçbir farkı yok mağlesef, o paller gerçekte böylemi gözüküyor dönerken ne güneş yansıması ne renk değişimi dalgalanması vs hiçbirşey yok :D bildiğiniz gri renkte bi daire var ve bu bana hiç gerçekçi gelmiyor

İlgili program şu anda fastlad'da ön siparişte ayın 7'sinde stoklarda olacağını söylüyorlar. Orjinal fiyatı 130-150 dolar civarı olacak gibi görünüyor.

ACCURC satışa sunulmuş ;) Rakipleri ile benzer fiyat aralığında.

Fiyat: $ 130

Included lead for JR/Spektrum Radios.
Adapters for other transmitters sold separately.

Yalnız Mehmet diğer sim'lerden farklı olarak dongle firmware yayınlıyor.Diğerlerinde sadece update ler yer alıyor bu bir ciddi fark bence.

Nette dolasirken su ayar videolari gordum.

Arkadaslar FBL unite, virtual kumanda ayarlari, governor ayarlari ve hatta Fiziki elektronik secimi (servo, motor, pinyon dahil ) modeli sanki gercek bir model gibi konfigure edebiliyorsunuz :eek:

Gercekten simulator performansi ve gercekciligimi ciddi ciddi merak etmeye basladim.

Acaba yurtdisi sitelerden konu ile ilgili bilgisi olan var mi ??