Yeni toplamaya başlıyorum. Yardımınızı bekliyorum !!

MetinTAPAN

Yeni Uye
Merhabalar ,

Benzer bir konuyu daha önce açmıştım. Tanışma kısmını yapmayı unuttuğum için cevabını tam alamamıştım.

Motor konusunda Sunnysky-X4108S-KV-380 belirledim. Başka motorlar da önerirseniz memnun olurum .
Esc 30A seçmeyi planlıyorum.
Kontrol kart konusunda araştırma yapıyorum daha karar vermedim.(Önerileriniz varsa bekliyorum.)
Frame olarak 650 çokmu büyük olur . Bunu seçmemin amaçı seçdiğim motor da thrust değeri ,Akım oranının daki verimin pervane 15 Inc olma durumunda daha ıyı oldugunu dusundum. Bu buyuklukte pervane ıcın 650 frame düşündüm . (Önerileriniz varsa bekliyorum.)

Aklıma takılan bir şeyde motor seçimimde CW/CCW özelliğine göremi şipariş vermem gerekiyor(Set olarak baktığım bazı motorlarda 2 adet cw/ 2 adet ccw olarak belirtenlerde ve bu özellikleri belirtmeyenlerde var. Benim baktığım motorda bu özelliklerden bahsetmemiş). Yoksa bu özellikleri kumanda ve pervane yardımı ile mi sağlıyoruz.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Çok hızlı bir Giriş
Biraz daha araştırman gerekiyor
Yazılı olmayan motorlarda iki bağlantı ucunu yer değiştirerek dönme yönünü ayarlarsın

Merhaba semih bey cevabınız için teşekkur ederim :).
Yeniyim ve araştırma içindeyim ondan biraz heyecanlıyım. Araştırdıkça daha çok hevesleniyorum.(Ondan biraz hızlı oldu sanırım )