Yeni uçak planları

Eyüp Yıldız

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Selam ben eyüp ilk rc ucağımı yapmak istiyorum bu cesna eğitim uçak modeli lazım elinde cesna modelini planı olan varmı

İlk model olarak Cesna ne yazık ki doğru model değil. Lütfen şu konulara öncelikle bir göz atınız.

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682
Buna bakabilirsiniz. Bende acemiyim bununla başlayacağım

Ekli dosyalar

• caylak_A0_model.pdf
    26.5 KB · Görülme: 79
Muhammet Özbey'in modeli çok karmaşık gözüktü, belki uçurması kolaydır ama uçağın nasıl uçacağını biraz da kullanıcı gösterdiği özenle ve becerisiyle belirler. Flite Test bu işin tepe noktasıdır, o yüzden ben biraz gezindim ama bırakın hoş görünen uçakları, ''simple'' ile başlayan uçaklar bile kaosun somut hali, tabii bir istisna var: . Akrobasi uçağı olsa da, hobilerle ilgilenen tanıdığım bir dükkan bir amatör olarak bunu önerdi bana, iyi ki de önermişler. Zaten fazla hassas bir uçak istemiyorsan servo tepkisini biraz düşürürsün, olur biter. Ha diyelim modeli beğenmedin, o zaman üstten kanatlı uçak öneririm. Zaten farkettiysen gerçek pilotları da ilk üstten kanatlı uçakla alıştırırlar, çünkü ani manevra yoktur ve fazla hızlı uçmaları için üretilmezler, zaten o hızlara dayanamaz o kanat tasarımı. Hız arttıkça kanat hem aşağı alınır, hem de daha küçük yapılır.
Eğer lazer kesim imkanın yoksa, bende biraz amatörce ama iş gören bir yöntem var, sorarsan anlatırım :)