Yeni uğraşım SIMPLE CUB

Erdoğan Ekşioğlu

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Yeni uğraşım SIMPLE CUB

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi:
Valla dostum elinize sağlık, sanki hazır kitten yapılmış gibi duruyor, bu arada iniş takımı ne yapacaksınız ?

Arkadaşlar fotoblok dediğiniz şey dekota/dakota denilen malzeme mi?

Son düzenleme:
Öncelikle ellerinize sağlık @Erdoğan bey, gayet güzel olmuş :thumbup:

Birileri sormadan ben sorayım. Bu uçağı yapmakta kullanıdığınız planı, varsa orginal konu linkini ve kullanacağınız elektronik ekipman bilgisini öğrenebilir miyiz ?

NOT: Bu arada konu "EPP-FOAM" bölümüne taşınmıştır

Çok teşekkür ederim Mehmet abim.Sağol.Bu modeli FLİTE TEST sitesinden indirdim.Planı a4 olarak hemde tek parça olarak indirebiliyorsun.Ben evde yazıcı olunca a4 olarak indirdim sonra birleştirip 5mm fotobloğa uyguladım.Çok güzel sonuç veriyor fotoblok.Elektronik olarak boşta duran birtane şu ucuz sarı motorum vardı 1000kv (ne kadar doğru bilmiyorum)pervane 9x47.Bir tanede smonk 30A esc vardı onları kullanacağım inşallah.2200mah lipo ile.Diğer modellerim duruyor ve onlar bana modelciliği şırınga ettikleri için ?kıyamam.Yak54 ve Ft explorer.Şimdi boşta durunca bunu yaptım.Servom eksik.Birde Mehmet abim model yaptıkca masraf alıcı Servo pil derken işin rengi değişiyor.

İnşallah yardımcı olabilmişimdir

Son düzenleme:
Modelin yapımında iki kanadı ayrı ayrı yapıp birleştiriyor.70x100 fotoblok kullanırsanız kanat tek parça olarak çıkıyor kanat açıklığı 98cm çünki.Bu arada bu modelin yazılarını a4 kağıdına yazdım hepsini bir sayfaya sonra saydam kolu bantı ile hem modeli kabladım hemde yazıları yapıştırdım.Yani bantın altında kalıyor hem pratik hem kolay.Diğer renkli bantlarda krtasiyelerde plaka halinde satılan ince renkli kablamalar var onlardan yaptım.Bir rulo siyah bir rulo kırmızı vardı baya bir zaman yetiyor.