Yeniyim. Hangi model heli ile başlayayım ?

Melih ADIBELLİ

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhabalar

Uzun süredir kullandığım oyuncağım wltoys v911 ile bağlantımı kesmek istiyorum. Çünkü yeterli haraketi aksiyonu alamıyor gibiyim. İnternette 6 kanal videolarında helikopterlerin çok güzel aksiyon aldığını görmekteyim. Bi kaç gündür forumu takip ediyordum. 6 kanal Simülasyon kumandası sipariş ettim. Evde deneyerek biraz pilotajımı geliştirmek istiyorum. Daha sonrası İçin hem yedek parça hem de kendi fiyatı açısından uygunluğu için ilk modelim olarak ALZRC 450 pro v2 almayı düşünüyorum. Ancak FBL DHL DFC SDC super combo gibi tabirler var. Bunların ne olduğunu ve bu hobiye yeni başlayan bana önerileriniz varsa okumak isterim.

İlginiz için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Ali Osman SEVİM
Hoşgeldiniz Melih bey.
Forumda heliler hakkında detaylı bilgiler mevcut, mutlaka okuyun,bilgi sahibi olacaksınız.
450 genellikle zor bir model olarak bilinir, çok hareketlidir.Model büyüdükçe stabilitesi artarken kontörü kolaylaşıyor.Benim önerim 500-550 boy dur.

• Beğen
Tepkiler: Melih ADIBELLİ
Merhaba arkadaşlar iki tane dronumuz var fakat tek kumandamız var ikisi içinde bu kumandayı her seferinde bind yapmadan kullanabilirmiyiz?

Forumumuzda nick name kullanmıyoruz arkadaşlar.Birde soruları doğru yere,multikopter ana başlığı altında size uygun konuya açarsanız arkadaşlar severek yardımcı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Merhaba arkadaşlar iki tane dronumuz var fakat tek kumandamız var ikisi içinde bu kumandayı her seferinde bind yapmadan kullanabilirmiyiz?
Lütfen başkasının konusuna alakasız sorular sormayalım. Forum kurallarına uyalım :rolleyes:

Ancak FBL DHL DFC SDC super combo gibi tabirler var. Bunların ne olduğunu ve bu hobiye yeni başlayan bana önerileriniz varsa okumak isterim.
FBL : Sadece ana pal olan, çubuk olmayan modellerin uçmasını sağlayan kontrol ünitesine verilen isim. Artık zaten tüm yeni modeller cubuksuz oluyor ve uçabilmeleri için FBL denen ünitelere ihtiyaç duyuyor.

Çubuklu modelle örnek :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

DHL DFC SDC : Bu ifadelerden sadece DFC genel bir ifade. Kafa yapısını gösteren bir kısaltmadır. DFC ve HPS olmak üzere başlıca iki rotor yapısı vardır.

BOŞ KİT: Elektronik üzerinde olmayan kittir.

SÜPER COMBO : Motor, ESC, Servo ve bazen de FBL dahil tüm elektroniğin kitle beraber çıktığı pakettir.

---------------------------------

ALZRC klone bir firma olarak kitleri fena değildir. Ama tabii ki orjinal modellerin kalitesinde değil.

Yerinizde olsa bolca sim çalışırken FORUM üzerinde satılan TEMIZ ALIGN marka kitlerden birisini almayı düşünürdüm.

Burada esas olan alacağınız 2.el model çok eski bir model olmasında ki, yedek parça temininde sıkıntı çekmeyin.

• Beğen
Tepkiler: Yıldıray Peker