Yer istasyonu mu? GCS mi? O ne ki? Qgroundcontrol & Tower ilk bakış

İzzet Camcıoğlu

Moderator
İlgi Alanı
Multikopter
Serinin ilk videosunda kısaca yer istasyonlarına giriş yapmaya çalıştım. İlk başlarda kafamı karıştıran GCS nedir? Nerelerde kullanılır? Ne işe yarar? Uyumlu ve önerilen uygulamalar ve farkları neler konusundan bahsetmeye çalışacağım. Umarım faydalı bir seri olur :) Yorumlarınızı bekliyorum :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Videoda da belirtilin gibi sayende daha önce detaylı bir şekilde “Missionplaner” ve “Apmplaner” görmüştük %pŞimdi bunların üzerine cila olarak “QGroundcontroler” ve “Tower” eklemek şahane olacak :bravo::thumbup:

QGroundController IOS buldum :hoppa: ama Tower bulamadım :(

Videoda da belirtilin gibi sayende daha önce detaylı bir şekilde “Missionplaner” ve “Apmplaner” görmüştük %pŞimdi bunların üzerine cila olarak “QGroundcontroler” ve “Tower” eklemek şahane olacak :bravo::thumbup:

QGroundController IOS buldum :hoppa: ama Tower bulamadım :(

Güzel yorum için çok teşekkür ederim :)

Qgroundcontrol programı her üç sistemi de destekliyor gerçekten çok güzel tower da ise durum biraz farklı. Yani aslında tower artık emekliye ayrılmış diyebilirim bir nevi apm kartı gibi. Ben uzun süre güncelleme bekledim ama uygulama önce kendisi sonra beta sürümü piyasadan çekildi :) Ancak apk uzantılı dosyasından halen yükleme yapılabiliyor. Özellikle apm ile kullanımı mümkün çünkü pixhawkın güncellemeleri ile birlikte stabilite kaybı yaşadı :) Onu bulamamanız çok normal yani ?

Umarım serinin ilerleyen videolarını da beğenirsiniz :RCKolik::thumbup:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari