Yerde düz gitme sorunu

mustafa kedik

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Herkese Selamlar,

Kendi yaptıgım bir RC model uçak yerde düz bir şekilde gitmiyor sürekli sola çekiyor. Sebebi ne olabilir yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler iyi forumlar. Fikir olması için ağaşıya resimleri paylaşıyorum.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

iniş takımlarıyla alakalı mı acaba tekerler sağa sola yatıyor mu ?

Belki sorunuzu tam dogru anlamamıs olabilirim ama şöyle açıklayayım iniş takımlarını hareket ettiren herhangir bir servo baglı değil takımlar sabit. sadece arka kanatta 2 adet servo baglantısı mevcut

Tekerleklerdendir. Rot ayarı yoktur. Sabit olsa da yönleri düz olmayınca o yönde gidecektir. Bu modelde zaten düz gidemezsiniz bence hafif olacağı için sağa sola gidecek. Eğer düz bir yerde sürmezseniz zaten en ufak çakılda vs. yamulacak tecrübeyle sabit. Elden atmak daha kolay bence. Her seferinde onların tamiriyle uğraşmazsınız.

• Beğen
Tepkiler: mustafa kedik
tekerleri daha duzgün dönmesı ıcın sag ve solundan duzelttım fakat yıne olmadı sımdı tekerlerı degıstırıp deneyecegım veya dedıgınız gıbı elden cıkararak deneyecegım

Tekerlekleri gövdeye tutturan tellerin biri birinden mm kısa olsa bile etkiler.Aynı zamanda ön teker yine mm sağa yada sola bakıyorsa model yerden havalanana kadar yine düz gitmez.Silahtaki gez arpacık misali.Ön tekerdeki mm sapma 5m lik yolda baya sağa yada sola çeker.Bir tane servo ile kumanda etmeniz mümkün

Herkese yorumları için çok teşekkür ederım sorunu çözdüm pervanelerın ikisinide R pervane takmısım suan düz gidiyor umarım havalanır)

Yerde düz gidiyor hızlanıyor fakat ilk yaptıgım maketteki gibi buda yerden yükselmiyor sorun ne olabilir acaba cok hevesliyim üst üste hayal kırıklıkları yasıyorum :(

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Yerde düz gidiyor hızlanıyor fakat ilk yaptıgım maketteki gibi buda yerden yükselmiyor sorun ne olabilir acaba cok hevesliyim üst üste hayal kırıklıkları yasıyorum :(
O motorlar ve pervanelerle yerde gitmesi bile başarı.

Dostum o arkadaki servolara bağlı kanatçıkların ikisi kumandanın sağdaki kolunu aşağı yukarı yaptığında aynı anda hareket ediyor mu? Yani ikisi de aşağı ikisi de yukarı şeklinde.

ilk yaptıgım maketteki gibi buda yerden yükselmiyor sorun ne olabilir acaba :(
Neyseki yerde düz gitme işi hallolmuş...;)
İlk yaptığında ne eksikler varsa bu ikinci modelde de devam ediyor ve uçmuyor demektir.
Forumda biraz dolaşıp ilgili konuları okuyarak öğrenirseniz uçmama nedeni olacak onlarca şeyi burada sıralamak zorunda kalmayız.
Zaten "maket" demişsiniz. Maket genelde statik olanlar için kullanılır.
Kolay gelsin.:saygilar: