Yozgat PilotTR Buluşmamız -Doğukan Ocak

Doğukan Ocak

RcFanatik
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Heli
Herkese selam,

Geçtiğimiz hafta sonu çılgınlık yapıp Erdener abi ile PilotTR'nin pistine uçmaya gittik :laugh: Geçen festival zamanında o pistte doya doya uçamamıştık. Yozgatın bize çok uzak olmadığını varsayarsak gittiğimiz 2 güne kesinlikle değdi. Doya doya uçuş yaptık, yinede yetmedi ;D

Gerçek bir model pisti olması, alanın geniş olması insanın uçuşa karşı olan özgüvenini ikiye katlıyor. Bizim oralarda böyle bir imkan olsa inanıyorum ki pilotajımıza dahada etkisi olurdu. Biraz şanssızlıktan olsa gittiğimiz 2 gün boyunca çok şiddetli rüzgar vardı. 700'lük helikopteri bile kontrol edemediğim zamanlar oldu :) Yine de X7 ile 12, X3 ile 6 ve NX7 ile 3 depo uçtum, çok memnunum :hoppa:

Alanı bulunca ilk defa ''autorotation'' inişi denedim. Onuda invert yapmak daha kolayıma geldi. Aşağıdaki video da izleyebilirsiniz. Sonra biraz daha autorotation pratiği yaptım. Pistin bana kazandırdığı ilk şeylerden birisi bu oldu. :laugh:

NOT: Geceden yüklediğim videoları şimdilik paylaşıyorum, Erdener abinin uçuşları ve fotoğraflarıda akşam ekleyeceğim :)

VIDEOLAR ;

GAUI X7 (X7 ile olan videoların hepsini derleyerek 1 video haline getirdim, biraz uzun oldu umarım izlerken sıkılmazsınız :) )
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

GAUI NX7 ( NX7 sanırım ilk defa görücüye çıktı :laugh: Rakım ve sıcaktan (zengin ayar) dolayı motorumuz biraz performanssız kaldı ama yinede videosunu paylaşıyorum :) )

Mini şeytanımız GAUI X3 :hoppa:

Autorotation çalışmaları

Bizi ağırladıkları için ve pistlerini kullanmalarına izin verdikleri için PilotTR ekibine çok teşekkür ederiz :saygilar:

NOT: Gidelim diyen olursa ben yine gelirim ;D ;D

Henüz ilk video izleyebildim. 05:15'deki Invert Autorotation gayet başarılığlı :bravo: :bravo:

Videodan görebildiğim kadarı ile de pistin her yerinde uçuş yapmış, keyfini doyasıya çıkarmışsın %p Emek çekip bu videoları bizlerle paylaşınca az da olsa oranın havasını almış olduk, sticklerine emeğine sağlık :yuppi:

Diğer videoları da akşama saklıyorum, şöyle evde rahat rahat uzanırken seyredeyim :hoppa: :hoppa:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Henüz ilk video izleyebildim. 05:15'deki Invert Autorotation gayet başarılığlı :bravo: :bravo:

Videodan görebildiğim kadarı ile de pistin her yerinde uçuş yapmış, keyfini doyasıya çıkarmışsın %p Emek çekip bu videoları bizlerle paylaşınca az da olsa oranın havasını almış olduk, sticklerine emeğine sağlık :yuppi:

Diğer videoları da akşama saklıyorum, şöyle evde rahat rahat uzanırken seyredeyim :hoppa: :hoppa:

Çok teşekkürler Mehmet abi beğenmene sevindim, kısmet olursa hep beraber gidelim bir hafta sonu. Gerçekten her türlü imkan var, sizlerde biliyorsunuz :)

Bu arada Autorotation çalışmaları ile ilgili bir video daha ekledim :)

Doğukan Ocak' Alıntı:
Bu arada Autorotation çalışmaları ile ilgili bir video daha ekledim :)
İnan en az senin kadar çok sevindim bu yeni harekete :thumbup: :thumbup:

Sayende Türkiye'de pek göremediğimiz Autorotation bundan sonra bolca göreceğiz inşallah :thumbup: :bravo: Ben eminim ki ilerleyen günlerde Auto'nun değişik versiyonları da gelecek :halay: :yuppi:

Süpersin... Maşallah, yolun açık olsun :bravo: :halay: :bravo:

Doğukan videoların hepsini büyük bir keyifle izledim. :bravo:

Ama otorotasyon tam tatlının üzerine kaymak oldu diyebilirim. :thumbup: Nasıl bir adamsan millet düzünü yapamıyor sen daha ilk denemeni invert yapıyorsun. :eek: :bravo: :bravo:

X3'le X7'nin uçak gibi skid üzerinde kayarak inişleri de çok eğlenceli olmuş. :halay:

Sayende Yozgat havası aldım sanki. Hatta Yozgat'ın o soğunu bile hissettim videoları izlediğimde diyebilirim. Ne demek istediğimi geçtiğimiz fun-fly'a katılanlar hemen anlayacaklardır. :laugh:

Ellerine sağlık kardeşim. :RCKolik:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
İnan en az senin kadar çok sevindim bu yeni harekete :thumbup: :thumbup:

Sayende Türkiye'de pek göremediğimiz Autorotation bundan sonra bolca göreceğiz inşallah :thumbup: :bravo: Ben eminim ki ilerleyen günlerde Auto'nun değişik versiyonları da gelecek :halay: :yuppi:

İnşallah gelecek abi, bizim taraflarda geniş alan yok biliyorsunuz. Olan alanlarda hep engebeli olduğu için autorotationlardan hep çekindim yan yatar model diye. Şimdi o özgüveni kırdım bundan sonra rahat rahat yaparım diye düşünüyorum :saygilar:

Mordo Ortasi' Alıntı:
Süpersin... Maşallah, yolun açık olsun :bravo: :halay: :bravo:

Çok teşekkür ederim Mordo abi, beğenmene çok sevindim :saygilar: :saygilar:

Türker Akgün' Alıntı:
Doğukan videoların hepsini büyük bir keyifle izledim. :bravo:

Ama otorotasyon tam tatlının üzerine kaymak oldu diyebilirim. :thumbup: Nasıl bir adamsan millet düzünü yapamıyor sen daha ilk denemeni invert yapıyorsun. :eek: :bravo: :bravo:

X3'le X7'nin uçak gibi skid üzerinde kayarak inişleri de çok eğlenceli olmuş. :halay:

Sayende Yozgat havası aldım sanki. Hatta Yozgat'ın o soğunu bile hissettim videoları izlediğimde diyebilirim. Ne demek istediğimi geçtiğimiz fun-fly'a katılanlar hemen anlayacaklardır. :laugh:

Ellerine sağlık kardeşim. :RCKolik:

Türker abim beğenmene sevindim, teşekkür ederim :saygilar:

İşin açığı invert auto bana daha kolay geliyor. Hala helikopterin burnu bendeyken tedirgin oluyorum. O yüzden düz auto bana daha zor geliyor gibi ;D Ayrıca skid üzerinde kaymakta çok hoşuma gidiyor, onun yüzünden kaç kere skidleri değiştirdim :lol:

Yozgatın da havası müthişti gündüz güneşli ama terletmiyordu. Akşam ise buz gibi bir hava vardı, çok güzel uyuduk hepimiz. Uzun süredir böyle serin bir yerde uyumamıştım :laugh:

Bravo Doğukan tebrikler kardeşim süper uçuşlar zevk ve heyecanla izledim :bravo:

Tebrikler Doğukan. Uçuşlar çok iyi yine

Bu sene Yozgat Funfly olacaksa birkaçgün erken gitmeyi isterim. Bakalım durum neyi gösterecek

:saygilar: Doğukan çok güzel ,usta işi uçuşlar olmuş ,ellerine sağlık ,, :agreed:

Tebrikler Doğukan autorotation denemeleri gayet güzel, başarılarının devamını dilerim

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tebrikler Doğukan uçuşların hepsi birbirinden güzel , keyifle izledim . Başarılarının artarak devamını dilerim. :saygilar: :bravo: :thumbup:

Doğukan tebrikler. :bravo:
Tek kelimeyle Süper %p

Sent from my iPhone using Tapatalk

iyi eğlenmişsin kardeşim maşallah :) Gideriz beraber yaz bitmeden :thumbup: