Yurtdışı alışveriş rehberi (3/4)

İzzet Camcıoğlu

Moderator
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese merhaba serinin bu haftaki videosunda ilk 2 videoda verdiğimiz siparişlerin takip aşamalarını ele alıyorum. Bu süreçte farklı kargolar ile gelen gümrüklü ve gümrüksüz kargo takibinin detaylarını bulabilirsiniz. Aynı zamanda aliexpress standart shipping metodunda yani yanwen firmasının özel durumunu anlatmaya çalıştım. Bunların dışında sorunlu bir alışveriş olduğunda tartışma nasıl açılır nelere dikkat edilmeli sorularına da cevap vermeye çalıştım. Umarım faydalı olmuştur :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ellerindeki saglik İzzet Hocam. Sayende alışveriş ve kargo detaylari hic bu kadar net olmamisti. Zamanında PİM olayini çözmek epey bir vaktimi almıştı :D

Bu arada unutmadan, kargo takip işlemini forum üzerinden senin gösterdiğin 17Track ile yapmak mümkün.

Bunun icin ust menü - yararlı linkler-kargo takip sayfasını tıklamak yeterli.

Bu detaylı seri icin tekrar tesekkur ederiz, ellerine emeğine sağlık

Ellerindeki saglik İzzet Hocam. Sayende alışveriş ve kargo detaylari hic bu kadar net olmamisti. Zamanında PİM olayini çözmek epey bir vaktimi almıştı :D

Bu arada unutmadan, kargo takip işlemini forum üzerinden senin gösterdiğin 17Track ile yapmak mümkün.

Bunun icin ust menü - yararlı linkler-kargo takip sayfasını tıklamak yeterli.

Bu detaylı seri icin tekrar tesekkur ederiz, ellerine emeğine sağlık
PİM UKİM gerçekten başa bela terimler diye düşünüyorum. Anlamları muhakkak vardır ama bende çok zorlandım gerçekten. Son iki dakikalık bir videom kaldı ondada kutu açılışı yapacağım aynı zamanda pixhawk ekipmanlarını göstermiş olacağım. Beğenmenize çok sevindim teşekkür ederim. 17 track uygulamasının foruma entegre (umarım doğru kullanmışımdır) olduğunu ilk fark ettiğimde çok hoşuma gitmişti. Forumda böyle bir hizmetin bulunması bence forumun vizyonu ile ilgili çok net bir gösterge. :RCKolik:

17 track uygulamasının foruma entegre (umarım doğru kullanmışımdır) olduğunu ilk fark ettiğimde çok hoşuma gitmişti. Forumda böyle bir hizmetin bulunması bence forumun vizyonu ile ilgili çok net bir gösterge. :RCKolik:
Güzel düşüncen için teşekkürler İzzet Hocam. Yalan olmasın benim aklımın ucundan bile geçmezdi :D, sağolsun @Emre Kaman kardeşimiz gündeme getirdi.

• Beğen
Tepkiler: Emre Kaman
paylaşım için çok teşşekürler.bende bir şey ekliyim 36 poundluk yani yaklaşık 220 tl lik alişverişe 38 tl vergi cıktı.sınır baya düşmüş aklınızda bulunsun...
Yorum ve katkınız için teşekkür ederim serinin ilk videosunda değişen düzenlemeden ve vergi oranlarından bahsetmeye çalışmıştım. Konuya ulaşabilirsiniz.

Son olarakta deneyimli satıcılar genelde 10$ ın altında fiyat veriyorlar bu sayede bir çok ürün geçiyor akılda kalmasında fayda var diye düşünüyorum