YURTDIŞINDAN LİPO SATIN ALMAK

M.Enes Koyuncu

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese Merhabalar:saygilar:
Bildiğiniz üzere ülkemizin 4458 sayılı gümrük kanunu model işi ile uğraşan kişileri hem kısıtlayan hemde bolca vergi alan bir kanun. Yine bu kanun dolayısıyla yurtdışından lipo pil satın alamıyoruz. CNHL gibi bir kaç yer göndersede gümrüğe gelince takılıp takılmayacağı belli değil. Yurtdışından Li-Po satın alırken kullandığınız"işte bu site güvenilir:halay:" dediğiniz ve türkiyeye gönderim yapan bir yer var mı?
Bir konu altında aracı firma ibaresine denk geldim lipo alırken kullandığınız aracı firmalar var mı?
:RCKolik:

Ben 2 hafta önce makerfire' dan aldım. Ancak tamamen şansıma sanırım gümrükten geçti ve dün elime ulaştı. Açıkcası küçük 300mah 3s lik pil almıştım. Küçük pil olsa da tek gönderim yapamayacaklarını söylediler. İkinci olarak bir 16awg kablo siparişi geçtim. Birlikte kargoladılar. Daha önce hobbyking den almıştım ama ne yazık ki elime ulaşmadı para iadesi yaptılar 2 ay sonra. Bu da öyle olacaktı ama çok şükür ki geldi. Ama bu pil olayına bir çare bulmak gerek. Gerçekten ülke içerindeki e ticaret sitelerinde hem stok hem de farklı değerlerde pil bulmak oldukça zor.

Herkese Merhabalar:saygilar:
Bildiğiniz üzere ülkemizin 4458 sayılı gümrük kanunu model işi ile uğraşan kişileri hem kısıtlayan hemde bolca vergi alan bir kanun. Yine bu kanun dolayısıyla yurtdışından lipo pil satın alamıyoruz. CNHL gibi bir kaç yer göndersede gümrüğe gelince takılıp takılmayacağı belli değil. Yurtdışından Li-Po satın alırken kullandığınız"işte bu site güvenilir:halay:" dediğiniz ve türkiyeye gönderim yapan bir yer var mı?
Bir konu altında aracı firma ibaresine denk geldim lipo alırken kullandığınız aracı firmalar var mı?
:RCKolik:
Ups dhl gibi özel firmalarla gelmezse takılma ihtimali çok düşük. Aliexpress iyice karıştırın arada bir kaç firma oluyor gönderen ama çok nadir.
Ayrıca pilleri ayrılmayı veya birleştirmeyide deniyebilirisiniz. Örneğin 2 adet 2s 2000mah pil alıp seri bağlayabilirsiniz veya 5s ve üstü 2000mah bir pil alıp hücrelerinden bir kaçını çıkarıp 4s olarak kullananbilirisiniz

AYRICA ŞUNU BELİRTMEK İSTİYORUM ALİEXPRESE TC KİMLİK NUMARASI GİRME OLAYI GELMİŞ BU Bİ SIKINTI ÇIKARIR MI? ÇÜNKÜ OLABİLDİĞİNCE HER ŞEYİ STANDART SHİPPİNG İLE ALDIM Kİ VERGİ AZ GELSİN 4.500 TL LİK MAL %20 DEN 900 TL EDİYOR.

EVET AN İTİBARİ İLE ALİEXPRESSDEN TARAFIMIZA 1800 TL VERGİ GELDİ %40 CİVARI OLUYOR:mad:

Son düzenleme:
E yok artık dedirtiyorlar insana. %40 neyin nesi. Kumanda falan mı aldınız?

EVET AN İTİBARİ İLE ALİEXPRESSDEN TARAFIMIZA 1800 TL ÖTV GELDİ %40 CİVARI OLUYOR:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Birde ötv geldi dediğiniz nasıl oluyor ödeme ekranında ekstra ücret mi gözüktü bu aliexpress yeni özelliği kargo dahil gönderiyor ama onda da %20 alıyor ki onu her satıcı kullanmıyor. Aynı malzemeleri farklı satıcılardan aratarak vergi dahil olmadan gönderen bir satıcıdan alırsanız sipariş kısmınada da not olarak gümrük işlemleri nedeniyle daha ucuz gösterebilirmisiniz yazarsanız daha kârlı olabilirsiniz

AYRICA ŞUNU BELİRTMEK İSTİYORUM ALİEXPRESE TC KİMLİK NUMARASI GİRME OLAYI GELMİŞ BU Bİ SIKINTI ÇIKARIR MI? ÇÜNKÜ OLABİLDİĞİNCE HER ŞEYİ STANDART SHİPPİNG İLE ALDIM Kİ VERGİ AZ GELSİN 4.500 TL LİK MAL %20 DEN 900 TL EDİYOR.
Sayın @M.Enes Koyuncu lütfen mesaj yazarken sürekli BÜYÜK harf kullanmayalım. BÜYÜK harfle yazmak sanal alemde bağırmak anlamı gelir ve yazılanların okunup anlaşılması zorlaştırır. Lütfen forum kuralları gereği Türkçe yazım kurallarına uyalım :saygilar:

Olanlar için kusura bakmayın caps lock açık kalmış. İlk ÖTV zannetmiştim o yüzden ÖTV yazdım. Şunu belirtmek isterim 520 dolarlık alışveriş yaptım motor esc pervane kumanda ve pixhawk aldım 2. multicopterim için toplam 520 dolar tuttu 200 dolar vergi geldi:embarras:. Fakat şunu farkettim bunun sebebi satıcılarmış:halay::yuppi:.Bazı satıcılar %40 vergiyi direkt alıyor%p. Bazılarında o yok. Zaten vergi alım sayfasına gelmeyene kadar çıkmıyor. Bazılarında fiyat düşük oluyor ama yerinize ödeme yapınca TR fiyatına geliyor. Örnek olarak 795 TL'ye sepete kumanda ekledim %40 vergi eklendi kumanda oldu sana 1113 TL zaten TR deki fiyatı 1300 TL 200 TL fark kalıyor.

Caps Lock için ayrıca kusura bakmayın:saygilar::RCKolik:

Son düzenleme: