Zagi 120 Yurtiçi ekipman listesi

isk0

Yeni Uye
Merhaba arkadaşlar model uçak konusunda yeniyim ve kardeşimle birlikte bir zagi 120 yapmaya karar verdik,
kanatlar konusu tamam ama üzerinde kullanacağımız diğer ekipmanlar hakkında hiçbir bilgimiz yok, 400 TL civarı bir bütçemiz var,
Ekipmanlar için türkiyeden satın alabileceğim bir ekipman listesi bulmam mümkün mü ?
Bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum , her yerde yurtdışı sitelerden şu şu ekipmanlar yazılmış aynı ürünleri türkiyede bulmak da zor.

İşin özeti, zagi 120 için kablosu, kumandası, motoru, esc'si vs. ekipman olarak ne almalıyız ? ( alışverşi ülkemizden yapmak istiyoruz şimdilik )

Şimdiden teşekkürler.
iyi uçuşlar.

Ne yazık ki Türkiye'deki maliyetlerden dolayı tüm listeler yurtdışı bazında paylaşılmış durumda. Zira özellikle istediğiniz bu malzemelerin yurtiçi ve yurtdışı fiyatları nerede ise yarı yarıya.

Ben olsam bekler ve yurtdışından temin ederdim. Ya da aşağıdaki listede paylaşılan elektronik malzemelerin muadillerini, yine aşağıdaki yurtiçi firmalardan tek tek bakardım.

Evet biraz zor bir iş ama yapacak pek bir şey yok gibi.

Bu arada madem bu işe girdiniz o zaman elektronik ekipmanları ve özelliklerini tanımaya çalışmanızı öneririm. Servo, ESC, Pervane, Lipo pil, Konnektör, Kumanda, Alıcı, Şarj Cihazı ...

Bunun için aşağıdaki konular size epey bir fikir verecektir %p Şimdiden kolay gelsin ;)

merhaba elimde uçuşa hazır 1 tane 120lik zagi var, birisi için yaptım fakat teslim almadı, yeni başlayanlar için biçilmiş kaftan, gövdesi çok sağlamdır hem karbon çubuk hemde karbon folyo desteklidir, üzerindeki elektronik Turnigy 2200 kv motor, 35 amper esc, 2 adet metal dişli servo vardır. Ayarları yapılıp deneme uçuşu yapılmıştır, modeli uçurmak için ihtiyacınız olan kumanda ve 2200Mah 3S lipodur.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

fiyat için bana msj atabilirmisiniz

Birde https://thkmodelucak.com/store/product/1202-alici-24-ghz-spring-kumanda-20sr661 bu aliciya uygun en iyi ve 30 50 $ lik en iyi kumanda hangisi olur yardimlarinizi rica ederim

isko' Alıntı:
Birde https://thkmodelucak.com/store/product/1202-alici-24-ghz-spring-kumanda-20sr661 bu aliciya uygun en iyi ve 30 50 $ lik en iyi kumanda hangisi olur yardimlarinizi rica ederim
Neden özellikle bu alıcıya uygun ? Zira THK sayfasında max 500 mt diyor :-\ Zagi uçurmak için bu mesafe bence yeterli değil. Kaldı ki bununla haberleşebilecek ancak kendi marka kumandasıdır (Spring RC kumanda) . Öyle her hangi bir kumanda ya da buna uygun modul bulmak zor :embarras:

Yerinizde olsam başka bir kumanda düşünürdüm. Zagi uçurmak için Turnigy 9X iyi ve ucuz bir alternatif olabilir ;)