Zagi - Cicoz 120 FPV için Konfigurasyon doğru mu?

Aga

Rabbine kul olamayan, davasına er olamaz...
Web sitesi
www.krank.com.tr
Arkadaşlar Selam,

Forumdan edindiğim ve anlayabildiğim kadarı ile HobbyKing'den gerekli parçaları sipariş etmek için araştırma yaptım. Almak istediğim parçaları aşağıda linkleri ile paylaşıyorum.
Almak istediğim parçalar doğru mudur, fazla mıdır, vb. konularda yardımlarınızı rica ederim. 2 amacım var. Öncelikle havada uçabilmek daha sonra ise FPV ile görüntülü uçmak. Tüm bunları Cicoz120 ile yapacağım.
Bu kritelere göre yönlendirmenizi rica ederim.

Motor: 3000kv / 55A -
Servo (2 Adet):
Konnektör (Doğru şey olduğundan emin değilim):
Pervane: 4.5x4.5 - Motorun en iyi performansı bu ölçüde oluyormuş -
ESC: 60A -
Batarya: 5800 mAh (60A'dan düşük sanırım :\ ) -
Şarz Aleti:
Kumanda:

Sipariş edeceğim ürünler doğru mu?

Valla bu sorunu Zagi ile benden daha çok ilgilenen arkadaşlar daha iyi cevap vereceklerdir.

Zira ben de zamanında CICOZ120 aldım ve kullandım. Ama üzerine ilave herhangi bir yük bağlamadım. O yüzden aşağıda paylaştığım değerler mutlaka ilave gelecek yüke göre değişkenlik gösterecektir.

Fikir vermesi amacı ile Hazır Elektronik donanımlı CICOZ 120 konfigurasyonunu ben yine de paylaşayım.

- APC EP Pervane 7x6

- D2826-10 1400kv Brushless Motor

- Motor- ESC bağlantı konnektörü : PolyMax 3.5mm Gold Connectors 10 PAIRS (20PC)

- ESC Hatırlamıyorum :(

- Turnigy S3317B Servo 19g / 2.5kg / .14sec

- Turnigy 2200mAh 3S 30C Lipo Pack

- Şarj cihazı olarak seçtiğin hakkında bir fikrim yok. Orta kalite olsun dersen :
iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger

Ucuz ama bilinen birşey olsun dersen, Türkiye'den de alabilirsin.

Mehmet Abi,

Bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Günlerdir forumu inceledim, başka sitelere baktım, pro modellere ve ekipmanlara baktım ve sonunda tekrar bir liste çıkarttım. Listeyi değerlendirirken, 1. olarak uçağı normal olarak uçuracağım, bunu başardıktan ve tecrübe edindikten sonra 2. adım olarak FPV olayına geçeceğim. Listeyi bu şekilde değerlendirirseniz sevinirim.

Tüm ekipmanlar 410 dolar civarında tutuyor, bunların hepsini tek seferde almak doğru olur mu yoksa önce 1. adımda gerekli olanları mı alayım. FPV ekipmanlarını daha sonra alırım?

Listeyi direk buraya ekleyemedim o yüzden ekte html dosyasında ekliyorum.

Kontrol edip değerlendirebilirseniz çok sevinirim :embarras:, yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

• liste.htm
    40.2 KB · Görülme: 22

Bekir ne yazik ki kisitli bir zagi tecrubem var (ki yukarda bildiklerimi paylastim) FPV konusunda ise bizim forumda ne paylasildi ise onu biliyorum ne yazik ki :embarras: O yuzden seni yanlis yonlendirmek istemem. Insallah bu konularda benden daha tecrubeli kardeslerimiz sana yardimci olurlar.

Siparis konusuna gelirsek, senin de belirtigin gibi once ucagi sonra da diger Ekipmanlari ayri ayri siparis etmek en mantiklisi.