Zagi modelim nasıl ? soru işaretleri var aklımda..

omrcpn

Yeni Uye
Merhabalar bu işte yeniyim biliyorsunuzdur. :) ilk zagim pert oldu doğal olarak ikinciyi yapmaya koyuldum :laugh: bitti sayılır fakat bir sorum olacak motor biraz gövdeden uzakta mı kaldı acaba herhangi bir sorun teşkil eder mi bu durum? eksiklik hata görenler uyarırsa beni sevinirim sizce nasıl olmuş?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

kanat uçlarının açısı yanlış onları çizdiğim gibi kesmeniz daha doğru olur, böylede uçar ama gösterdiğim şekilde daha dengeli uçar.

motor ççok geride olmuş bu sebeple ağırlık merkezini tutturman çok zor olur buruna ağırlık ister model ağırlaşır uçuh hızı yüksek olması gerekir ve uçuş süren kısalır

teşekkür ederim Mesut abi dediğin gibi on tarafta ağırlık var ağırlık merkezini tutturmakta zorluk çektim zaten. kanatların açıları nasıl olması gerek onu kestiremiyorum ben gövdedeki yapıya paralel doğrultuda kanatlar resimde biraz yan gözüküyor sanki ama bir resim daha ekleyeyim tekrar bakarsınız.. toplam ağırlığı 700 gr geliyor ekstradan kurşunda içinde .. ideal mı ?

Mesut abi kanat gövdeye doğru açılımı olması gerekiyor yanı? benim kisi paralel .

evet zaginin son hali hadi hayırlısı inşallah..morotu birazdaha içeri gömdüm ve kanatları kırptım son ayarlarıda tamama en yakın zamanda uçuş denemesine gidecez bakalım.

Omer Cepni' Alıntı:
evet zaginin son hali hadi hayırlısı inşallah..morotu birazdaha içeri gömdüm ve kanatları kırptım son ayarlarıda tamama en yakın zamanda uçuş denemesine gidecez bakalım.
O Zaman simdiden hayirli maidenler olsun, kirimsiz ucuslar Omer bey :thumbup:

teşekkürler mehmet abi inşallah diyelim.