Blade 130x arızalı alıcıların tamiri

Cahit Kaş' Alıntı:
Desenize ben taa kadıköye gidip yanlış transistör sormuşum

Yardımcı olmak amaçlı yazdığım yazımdaki hatalı bir rakamdan dolayı kendimi çok suçlu hissettim. Yazıyı cep telefonundan yazdığım için rakamsal hatayı farkedemedim. Ayrıca dediğim gibi bulmazsanız elimde fazlaca var adres bilgilerinizi verin ben size gönderirim böyleeliklede hatamızı telafi etmeye çalışırım.

Oğuz Abi benim karttaki sorun ise motorun çalışmaması. Servolar sorunsuz çalışıyor.Motor 1 sn çalışıp duruyor. Acaba sorun aynı transistördemidir?

oguzhannn' Alıntı:
Oğuz Abi benim karttaki sorun ise motorun çalışmaması. Servolar sorunsuz çalışıyor.Motor 1 sn çalışıp duruyor. Acaba sorun aynı transistördemidir?

Büyük ihtimalle aynı transistör sorunudur. Emin olmak için ilk mesajım kırmızı sarı daireler içindeki bacaklarda değerleri olcmelisiniz servolar motor takılı ve pil takılı olacak sekilde. Volt metrenin bir ucunu siyaha bir ucunu sarıya sonra gene bir uç siyaha diğer uç kırmızıya olacak sekilde ölç kırmızıda 4.2 volt okumalisin sarıda en az 3.8 volt ve yukarısı olmalı daha düşük değer varsa sorun transistör değişimi ile çözülür.

Teşekkürler abi. Elimde ölçecek cihaz yok. Bi elektronikçiye götürüp baktırırım.

Abi şu linkteki ürün işimi görürmü?

Evet işini görür ama linkteki alet biraz pahalı geldi en basitlerinden biri ve 10 tl eder en fazla bulunduğun yerdeki elektronikçilerde görerek almanı tavsiye ederim hem kısa bir kursunda almış olursun.

Oğuz Gün' Alıntı:
Yardımcı olmak amaçlı yazdığım yazımdaki hatalı bir rakamdan dolayı kendimi çok suçlu hissettim. Yazıyı cep telefonundan yazdığım için rakamsal hatayı farkedemedim. Ayrıca dediğim gibi bulmazsanız elimde fazlaca var adres bilgilerinizi verin ben size gönderirim böyleeliklede hatamızı telafi etmeye çalışırım.
Lütfen böyle düşünmeyin. Zaten İstanbulda iken konuyu açmanız büyük bir isabetti. Zamanım da kısıtlıydı. Bulsam iyi olurdu ama olmadı. şimdi sayenizde anakarta masraf yapmadan tamir edebileceğim.

Oğuz Bey konunun üzerinden biraz zaman geçmiş kusura bajkmayın. Elinizde hala bozuk alıcı varsa bir tanesi bana satmanız mümkün olabilir mi? Anlattığınız gibi transistör değişikliği yapıp başka bir helide kullanmayı düşünüyorum,