Yemleme botu

Yusuf Özcan

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba arkadaşlar ben yemleme botu yapmak istiyorumda nasıl yapıcam acaba bana detaylı olarak malzeme listesi ve yapımı anlatabilirmisiniz acaba şimdiden teşekkürler herkese iyi günler

Forum ucan modeller üzerine olduğu icin buradan birebir destek almanız çok zor. Nette araştırma yaparsanız, takıldığınız elektronik kısımlardan size yardımcı olmaya çalışırız.

Bir de bot modelin quad kısmında işi olmadığı icin konu doğru yere taşınmıştır.

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682
Bende bu konu ile yeni uğraşmaya başladım.
Araştırmalarım devam ediyor. Daha uygun fiyatlı bulamadım.

İlandaki gibi boş kabuk almaya karar verdim. (Elektronik malzemeler yok. Sadece tekne.)

tekneyi hazır almak ıyı olucaktır yem koyucak ıkı kep baglarsınız kenarlara servolarla ac kapa olur yaptıkca paylaşırsanız resımlerı bizde keyifle takip ederiz

Tekne yapımı sanıldığı kadar zor değildir. Ama bir uçak yapmaya harcanacak zaman ve emekten daha fazlası gerekir
Eliniz yatkın ise piyasada bulunan 4 mm kavak kontraplak işinizi görür.
Plexiglass dan vakum yoluyla tekne gövdesi üretmek de mümkün ancak altyapıyı hazırlamak biraz masraf ve emek gerektiriyor.
Yapacağınız teknenin boyutuna göre omurga çıta düzenlemesi ve kavak kontraplağı bir kaç cm. genişlikte seritle ler çıkarıp oluşturacağınız eğrilere
yapıştırarak teknenizi yapabilirsiniz.
Bu tabi kısaca bahsettiğim gibi kolay değil.
Biten bir tekneyi polyester macun ile kaplayıp düzelttikten sonra boyama işi geriye kalır.
Elektronik olarak da 500 mt civarı kontrol edebilen 2-3 kanal bir kumanda
1 motor (fırçalı yada fırçasız), motora göre ESC ve bir dümen servosu gereklidir.
Genelde hazır satılan shaft sistemleri 30 cm ve altındadır. Motorun konumlandırılması bu hazır kitlere göre yapılınca bazan motor su kesimi altında kalır ve safttan gelen su tekneye sıkıntı verebilir. Bu yüzden düşük hızın yeterlı olduğu sizin istediginiz gibi teknelerde ben iç piyasada 1 mt lik 10mm krom boru alıp kovan, 5 mm krom çubuklardan da saft kovan başlarına sarı princ yataklar yapıyorum.
Şaft ve kovanı uzun tutunca motor daha öne alınıp su kesiminin üstünde tutulabilir.
Yapmaya başlayan arkadaşlara yarcımcı olmaya çalışırım

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi