Aksiyon Fpv İçin Mini Hexa - Grasshopper 300FPV Hexa

Nesimi Sakmak' Alıntı:
İrfan bana da bu model için 6 inç fazla ve gereksiz gibi geliyor. Bunun yanında gimbal olayına da çok sıcak bakmadım sanki. Sonuçta yapmayı düşündüğün uçuş için gimbala gerek yok bence. Model Go Pro taşısın yeter bana göre.
Abi bu modele phantom gimbali takip profesyonele yakin havadan cekimde yapma planimiz var bu isi profesyonel yapan bir arkadasla. Kollari buyutmekteki ana amacim buydu. Ayrica sistemide 4s planladigim icin 6"lik proplar daha verimli olacak.
Durum fatihinde dedigi gibi biraz ucus yaptiktan sonra belli olacak. 5" lik proplara donersem muhtemelen 5x4x3luk prop kullanabilirim.

İrfan son durum ne hiç uçuş yapmadın mı ? :yuppi:

irfan buzdağlı' Alıntı:
Abi bu modele phantom gimbali takip profesyonele yakin havadan cekimde yapma planimiz var bu isi profesyonel yapan bir arkadasla.

Büyük multilerde kütleden kaynaklanan bir atalet olur. Yani ister rüzgar ister motorlardan kaynaklı etkilerle, önü arkası pek oynamaz. Ve çekimderin daha stabil ve yumuşak olması için bu "atalet" istenen bir özelliktir. Muhakkak bu durumu değerlendirdirmişsinizdir ama sanki ufak bir quadda, agresif davranmaya meyilli olmak, yumuşak hızlanmaların ve görüntüdeki yumuşak geçişlerin daha zor gerçekleştirilmesine neden olacaktır gibi geliyor...

Fatihsultanmehmed' Alıntı:
İrfan son durum ne hiç uçuş yapmadın mı ? :yuppi:
Onceki pazar gunu klinikte yaptigim testte hicbir sikinti yasamadan ucurdugum hexa alanda lipoyu bagladiktan hemen sonra esclerden birinden duman atmaya basladi. İsyerinde yaptigim kontrolde hicbir kisa devre olmamasina ragmen esc kendiliginden yandi. Sanirim fabrikasyon bir hata vardi yada ben lehim yaparken escyi cok isitmis olabilirim bilemiyorum.
Dolayisiyla ucus olamadi ne yazikki. Quadinda motorlardan biri sukoyuverdi :)
Ben yaza kadar ucamayacagim anlasilan :halay:
Zafer SAHIN' Alıntı:
Büyük multilerde kütleden kaynaklanan bir atalet olur. Yani ister rüzgar ister motorlardan kaynaklı etkilerle, önü arkası pek oynamaz. Ve çekimderin daha stabil ve yumuşak olması için bu "atalet" istenen bir özelliktir. Muhakkak bu durumu değerlendirdirmişsinizdir ama sanki ufak bir quadda, agresif davranmaya meyilli olmak, yumuşak hızlanmaların ve görüntüdeki yumuşak geçişlerin daha zor gerçekleştirilmesine neden olacaktır gibi geliyor...
Zafer abi dogru soyluyorsun. Modelciligin her turlusunde (heli-ucak-multi) hatta hayatin her alaninda cisim ne kadar buyuk olursa kutle kaynakli olarak dis etkenlerden etkilenmesi o kadar zordur. Buda bize stabilite olarak geri donuyor. Ama konu hava araclari olunca tam tersi ne kadar hafif o kadar atiklik,ucus suresi vs.
Benim model gercekten cok hafif olacak. Ayni zamanda guclude.
O stabilite ve cekim sekli bu modelde olmazmi derseniz bence olur.
Kontrol kartlarinin bu kadar gelistigi gunumuzde istedigimiz etkileri yapacagimiz ayrlarla olusturabiliriz.
Ornegin daha dusuk P ayariyla, daha dusuk rate ayarlari ve daha yuksek expo degerleriyle saglanabilecegini dusunuyorum.

Sonucu merak ettim, uçurabildiniz mi? Gimbal takıldı mı?

Detaylar daha sonra :)
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Racer hexa projesi mükemmel bende spedix 250AH topluyordum yarım kaldı. Hanım yüzünden dron hobisini bıraktım. Sistem şu şekilde olacaktı;

Spedix250AH Frame
LHI 2204 2300KV Motorlar
Emax SimonK 12a ESCler
Spedix 6lı Güç Devre Kartı
Radiolink Mini Pix F4 MPU6500 w/TS100 M8N Gps UBX-M8030 Uçuş Kontrolcüsü
Yalnız 2 Axis gimbal yerine Mini kamera için servo gimbal kullanacaktım drone daha hafif olsun diye

herkese merhaba

daha fazla suskunluğumu koruyamayacağım. benim de bu güzelliklere bir katkım olsun

sevgi ve saygılarımla
şakir polay

sevgili türker hocam

motosiklet çocukluğumdan beri ilgilendiğim ama geç sahip olabildiğim bir hobim. meraklıyım ama hastası değilim. 2016 model honda cbr650f 3000 km de. haftada veya 15 günde bir 15-20 km yapıp garaja giriyor. siz kullanıyormusunuz ?
karabükten sevgi ve saygılar
şakir polay

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Koç
motosiklet çocukluğumdan beri ilgilendiğim ama geç sahip olabildiğim bir hobim.

Muhtemelen benzer sebeplerden bende epey geç sahip olabildim ilk motosikletime. Ama imkanlar el verdiği ölçüde iki teker tutkumu yaşamaya gayret ediyorum Şakir hocam. En son şu fotoğraftaki arkadaşla vakit geçiriyoruz. :)

Oo resmen aynı kadro bir de motosiklet forumu çıkarabilecek kadar motorcu varmış :D:D
Çok şaşırma Mustafa, bir adam modelcilikle uğraşıyorsa zaten pek normal değil demektir. :laugh:
Bu forumdan daha neler çıkar hiç tahmin etmeyeceğin. :lollol: