1/72 ve 1/48 THK Hurricane Mk2C Trop Maketleri Yapımı

Tork tüpü siparişimin kargo numarasını bana sorsan ikinci saniyede alırsın cevabı! :D:p
Sümer abi senin normal olduğunu düşünenler varmış gibi bir mesaj olmuş bu. :lollol::lol:
Ayrıca duayen bir helici olarak kuyruk aktarması için tork tüp sipariş etmiş olmanda yine bir o kadar normal bence ;D

Sonunda bitti... gerçi bitmedi ama bitti diyelim...

Seffaf parçalar için fena bir hata yaptım ama artık çok geç, Muscatta işin en başında farketmem gereken birşeydi...

Ama 0.1mm lik misina buldum ve anten telini çektim! Biraz olsun içim rahatladı :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Maket bugün Sümer abiye teslim edilecek, o Mehmet abiye ordan da Hakan Beye ulaşacak :)
Kargodan daha iyi bir yol olacağına inandık ama sonumuz hayrola :)

Yapım sırasında belli bir aşamada rudderin tepesindeki anten baglama zımbırtısı kırılmıştı. Geriye doğru fotoğraflara bakarsanız görebilirsiniz :) komik olan şey yapım klavuzunda ki çizimlerde de belli bir aşamaya kadar o zımbırtı görünüyor ama sonraki adımlarda yok, tam da o aşamada kırılmıştı benimkisi :) adamların bir bildiği var yani :)
Ama sorun şu ki kırılan parça kaybolmuştu... yerine “sprue çekme” diye anılan yöntemle yeni bir çıbıh yapıp yapıştırdım ve kırmızıya boyadım, anteni de buna yapıştırdım ve metal rengine boyadım. Rudderdaki direğin az önündeki porselen “izolatör”ü de boya damlaları ile benzeştirdim...

Yeri gelmişken Mehmet abiye verilen 72 ölçekli maketin de son fotolarını paylaşayım, konu nihayete ermiş olsun (darısı RC Hurrinin başına :) )

Abi ellerine sağlık, yöntem de çok isabetli, Sümer abim ve kontrol teknisyeni gereken itinayı elbette göstereceklerdir, Mehmet de gelirken kendi aracıyla geleceği için bir sorun olacağını düşünmüyorum.
Şimdi esas düşünmem gereken Sümer abiye ödememiz gereken ardiye, depo ve nakliye bedeli :lollol::lollol:

Yeri gelmişken Mehmet abiye verilen 72 ölçekli maketin de son fotolarını paylaşayım, konu nihayete ermiş olsun (darısı RC Hurrinin başına :) )
Evet baştan sona izlemesi oldukça keyifli güzel bir çalışmanın da sonuna gelmiş bulunuyoruz :thumbup: Maceramız yeni projelerle devam edecek inşallah :hoppa:
Sen bunca uğraş uçağı yap ama gövdede gram egzost kiri olmasın. Nerde bu scale tanrıları...
Oturur kuru pasteldi fırçaydı şuydu buydu sahada eksiği tamamlarsın!
Aaaa doğru ya :eek: Neyse ki ben temiz seviyorum :laugh::laugh:

Su rudder tepesindeki anten direğinin hikayesini de ekleyelim başlığa :)

Yapım klavuzunda 2. adımda uçağın kuyruğunda rudderın tepesindeki çıkıntı görülebiliyor:

3. adım kanatların hazırlanması:

4. Adımdan itibaren de uçak ters çevrilip kanatlar, iniş takımları vs monte ediliyor

Vee 8. adımda uçağı yeniden düz çevirdiğimizde bakınız o parça artık yok :) gerçekten de makette de böyle olmuştu :lol::lol::lol:

Şimdi esas düşünmem gereken Sümer abiye ödememiz gereken ardiye, depo ve nakliye bedeli :lollol::lollol:

İşte bu konuda ben bişey diyemeyeceğim, dondurma çekilişinden ferrari kazanıp vergisi altinda ezilmek gibi bişey olacak sanırım bu nakliye işi :lol::lol::lol:

48 ölçekli Hurricane için detay parçaları içeren paket dün elime geçti :lol::lol::lol:

Hemen bir hatırlatma yapalım:

23 Mayıs 2018 tarihli mesajım:
Kitte olmayan ama bizim uçak için ihtiyacımız olacak olan tek bir parça var, o da burundaki tropikal hava filtresi, ki o da resin parça olarak çoktan sipariş edilmişti, eli kulağındadır, paket gelir gelmez o da eklenip her iki hurri de boyahaneye transfer edilecekler ;)

9 Haziran 2018 tarihli mesajım:
Tek sıkıntım 48lik Hurri’nin “vokes” hava filtresinin hala gelmemiş olması. Normalde 15 günde gelmesi beklenen paketten hiç ses yok, neredeyse bir ay olmak üzere Kanada’dan yola çıkalı... neyse son ana kadar ümidi kesmeyelim, önümüzdeki hafta gelse de bir şekilde sıkıştırırım araya.

:lol::lol::lol:

Şimdi bunları kullanmak için yeni bir maket yapmak lazım gelir dimi :coolxf:

Son düzenleme:
Zamanında bizim evde atıl durumda duran uyduruyorum 500 TL değerinde bir glow motor vardı. Babama dedim ki " Baba boş boş yatacağına şuna idareten bir uçak alsakta uçursak nasıl olur ? " İyi dedi, uygun birşey bul o zaman... "
Buldum da, gerçekten uygundu 300 TL diyelim misal olarak. %p Sonra bir baktım servo eksik :( Neyse şimdi uçağıda almışız olmaz ki onu da aldık tabi mecburen 100 TL :) Hayda receiver'ı unuttuk tühhhhhh 200 TL'de ordan geldi :mad: ama olsun uçan bir model olacaktı sonuçta. :heartxf:
Neyse finalde 600 TL harcadık ve model hazır. :hoppa:

Sonra ne oldu tahmin edin. Eminim birçoğunuz finali tahmin edeceksiniz. :D Motor uçakla tat vermedi ve 800TL'ye yeni bir motor aldık. :lollol: :lol:

Konuyla pek alakası yok ama aklıma geldi, gevezelik etmeden de duramadım. :)

Son düzenleme:
Zamanında bizim evde atıl durumda duran uyduruyorum 500 TL değerinde bir glow motor vardı. Babama dedim ki " Baba boş boş yatacağına şuna idareten bir uçak alsakta uçursak nasıl olur ? " İyi dedi, uygun birşey bul o zaman... "
Buldum da, gerçekten uygundu 300 TL diyelim misal olarak. %p Sonra bir baktım servo eksik :( Neyse şimdi uçağıda almışız olmaz ki onu da aldık tabi mecburen 100 TL :) Hayda receiver'ı unuttuk tühhhhhh 200 TL'de ordan geldi :mad: ama olsun uçan bir model olacaktı sonuçta. :heartxf:
Neyse finalde 600 TL harcadık ve model hazır. :hoppa:

Sonra ne oldu tahmin edin. Eminim birçoğunuz finali tahmin edeceksiniz. :D Motor uçakla tat vermedi ve 800TL'ye yeni bir motor aldık. :lollol: :lol:

Konuyla pek alakası yok ama aklıma geldi, gevezelik etmeden de duramadım. :)

Ee bu durumda hala elinizde boşta bir motor var, uygun bir uçak yapın da uçsun boşta durmasın :D