Çubuklu (Fb) helilere brain takılabilir mi?

Ali Yalçın

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhabalar biraz fantezik bir istek ama malum dolar 5 olunca dfc rotorların fiyatlarında cep yakıyor, bizde itibardan tasarruf edelim dedik ve yakın zamanda çubuklu olarak aldığım trex 600n modelime hem recsue'den faydalanmak hemde daha stabil uçuş kararekteristiği yakalamak için böyle bir çalışma içine girmek istedim.

Forum da bir ara muhabbeti olmuştu bir zamanlar mhs'nin brain üniteler için verdiği güncelleme nin bir versiyonundan sonra çubuklu helilere de takılabildiği söylenmişti sanki, böyle bir şey varmı? Varsa nelere dikkat etmem gerektiği hakkında fikri olan abilerim kardeşlerimden bu konu ile alakalı yardım istiyorum.

Yoksa kafamdaki düşünce şu:, malum ünite zaten düzeltme yapıyor, ben fb çubuğu iptal edip normal fbl rotor ayarlar gibi makineyi toplayıp mevcut rotor ile havalanmayı düşünüyorum.

çubuğun fiziki olarak ana rotordan sökülmesi sıkıntı değilse, bence kullanılabilir, engel bir durum yok gibi.. tabi sen iyice araştırmadan yinede uygulama Ali

çubuğun fiziki olarak ana rotordan sökülmesi sıkıntı değilse, bence kullanılabilir, engel bir durum yok gibi.. tabi sen iyice araştırmadan yinede uygulama Ali
Sökmek değilde keseriz abi çünkü mil görevi gördüğü için içinde bir parçasının kalması gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: fatih cebir
Peki emre abi çubuğu sökmemizin bir zararı olurmu, bu konuda düşüncen nedir?

O zaman cubuklu olmaz ki.. Çubuğu sökersen eğer ne çubuklu, ne de çubuksuz modda uçmaz heli. Flybar'ın kendisi olmayacak, ama mekanik kendi kafasına göre hareket edecek o durumda.

Abi Ali'nin söylemek istediği dfc kafa pahalı... Flybarlı kafadan cubuk ve paddle ları sökerek, üniteyi de normal flybarless modda ayarlayarak uçurabilir miyim diyor. Gereksiz mekanik elemanlar olacak, leylek gibi bir kafa olacak falan...

Abi Ali'nin söylemek istediği dfc kafa pahalı... Flybarlı kafadan cubuk ve paddle ları sökerek, üniteyi de normal flybarless modda ayarlayarak uçurabilir miyim diyor. Gereksiz mekanik elemanlar olacak, leylek gibi bir kafa olacak falan...
Aynen Rasim abi paçaları sıvayıp suya düşen modeli almaya giden adam gibi duracak rotor biraz :D

İki yöntem var biri Rasim abi senin anlattığın gibi, diğeri mhs nin desteklediği çekilse çubuklu, çubuklu tarafında brain destekliyormuş Emre abi bunun garantisini verdi.

Bide çubuk tan kurtulup normal fb ayarlar gibi ayarlayıp uçmak, burası muamma sanırım.

Bide çubuk tan kurtulup normal fb ayarlar gibi ayarlayıp uçmak, burası muamma sanırım.

Fb kafayi fbl cevirmenin yontemleri var. Hatta bizim forumda da Levent abi yapmisti dogru hatirliyorsam. Ama o sekilde bir islem yapmadan sadece cubugu sokersen, fb de olmaz fbl de olmaz, o sekilde ucmaz.

• Beğen
Tepkiler: Ali Yalçın