Trex 600E Pro One Way Sorunu ve Çözümü

Modelin tüm güç aktarımının gerçekleştiği en kritik noktada 3 kuruş tasarruf edeyim derken modeli komple kaybetme riski göze alınmaz.
Al yenisini kafan da rahat etsin modelin de.:saygilar:

Çok değerli abilerim, tavsiyelerinize kulak vererek yeni bir Mikado Hub ve Mikado OWB sipariş etdim ve dün elim ulaşdı :hoppa: Şimdi de bir soru beni düşündürüyor. Acaba neden SAB-ın mis gibi OWB-si havada uçuşun ilk dakikasında bozulu verdi? :rolleyes: Bu bozulma kullandığım Align grase yüzünden ola bilirmi? Şimdi ben yeni almış olduğum Mikado OWB sini elimde olan Align grase ile yağlamak istiyorum. Ama içimde bir şübhe var. Ya grase yüzünden bozulduysa? Böyle bişey mümkünmü?

Owb kendinden gresli gelmistir buyuk ihtimalle. Ayrica bir gres kullanmana gerek yoktur diye tahmin ediyorum.

Diger soruna gelirsek, align gresi bu tip owb icin bir sorun yaratmaz, kullanilabilir. Zaten senin sorunun owb ile degil, owb ile hub arasindaki gecimsizlik degil miydi? Yani owb hub icinde donmuyor muydu?

Bunun icin montajda owb ile hub arasinda retaining compound kullanman lazim.

Owb kendinden gresli gelmistir buyuk ihtimalle. Ayrica bir gres kullanmana gerek yoktur diye tahmin ediyorum.

Diger soruna gelirsek, align gresi bu tip owb icin bir sorun yaratmaz, kullanilabilir. Zaten senin sorunun owb ile degil, owb ile hub arasindaki gecimsizlik degil miydi? Yani owb hub icinde donmuyor muydu?

Bunun icin montajda owb ile hub arasinda retaining compound kullanman lazim.

Teşekkürler Emre abi. Bir az graseli geldi, evet. Tamamen kuru deyil. Bende sorun HUB ile owb arasında olmamışdı. OWB kendisi tutuculuk kabiliyyetini kayb etdi. OWB nin içindeki rulmanlar iki tarafa da döner hale gelmişdi.

Ferid bende yuvasında dönüyor demiştin diye hatırlıyorum, hatta, yuvaya çivileme yöntemi mi yapsam, yoksa dört tarafına vida mı atsam diye tavsiye istemiştin diye hatırlıyorum.
Bunu hatırlatmamın sebebi içinin rahat etmesi için.

• Beğen
Tepkiler: fatih cebir
Ferid bende yuvasında dönüyor demiştin diye hatırlıyorum, hatta, yuvaya çivileme yöntemi mi yapsam, yoksa dört tarafına vida mı atsam diye tavsiye istemiştin diye hatırlıyorum.
Bunu hatırlatmamın sebebi içinin rahat etmesi için.

Ali abi, OWB havada kendi içinden bozuldu, one way-lik kabiliyyetini kayb etdi. Hub-un içinde boşa dönme falan olmadı yani. Ben arızalanmış owb-yi hubdan çıkartırken hubunun iç genişliyini daha da genişletmiş oldum ve elimde yedekde olan yeni SAB marka owb huha rahatca girer-çıkar ve döner oldu, bu yüzden yanlardan delik açmak istedim. Ama yüksek tavsiyelerinden sonra qıcır-qıcır bir Mikado hubu aldım, hub içinde OWB sabitlenmiş halde geldi ve ben de bi sürü uğraşdan kurtulmuş oldum :)